• Życzenia Świąteczne i Noworoczne

      Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia 2019 r. złożył życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom, zaproszonym gościom oraz pracownikom administracyjnym szkoły oraz zwrócił uwagę, aby pod pięknie ustrojoną choinką znalazły się prezenty, nie tylko te, które otrzymamy ale również te, którymi obdarujemy innych.

      Przypomniał wszystkim obecnym, aby na wigilijnym stole znalazło się 12 potraw, które symbolizują 12 apostołów i 12 miesięcy oraz wolne nakrycie dla nieobecnych bliskich lub zbłąkanych wędrowców. W swoim wystąpieniu Dyrektor nawiązał do pochodzenia słowa „Wigilia” z języka łacińskiego i oznaczającego czuwanie nad przyjściem Jezuska, który narodził się w szopce i leżał w żłóbku. Przywołując ten świąteczny, wolny czas Dyrektor szkoły zaznaczył, że należy go przeznaczyć nie tylko na należyty wszystkim odpoczynek, ale także na nadrobienie zaległości, szczególnie w nauce. Następnie uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, pracownicy i rodzice odśpiewali kilka niezwykłych, magicznych kolęd. Uroczystość Jasełek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku przygotowali: Pani prof. Małgorzata Ozorowska – Gładysz, Pani prof. Agnieszka Domańska oraz prof. Ks. Sławomir Laskowski.

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

      Po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali Kiermasz Świąteczny, który odbył się w dniach 12 i 16 grudnia 2019 r. Od października przygotowywaliśmy się do tego przedsięwzięcia wykonując własnoręcznie zdobione lampiony oraz stroiki na stół świąteczny. Do naszego dzieła włączyły się jak co roku: Pani Beata Matwiejuk z uczennicami z Internatu tworząc przepiękne, przestrzenne kartki świąteczne i mama uczennicy z klasy 3 C Technikum Zawodowego Nr 1 wykonując na szydełku dekoracje świąteczne: bombki, aniołki, serwetki oraz długie łańcuchy na choinkę zdobione dzwoneczkami i gwiazdkami.

      W tym roku dorzuciła cegiełkę również Pani Arleta Krutul, która uszyła ekologiczne torby na zakupy z grubej, wytrzymałej bawełny. Ten bogaty asortyment sprawił, że nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród społeczności szkolnej. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz powstającego pierwszego na Podlasiu Hospicjum wiejskiego budowanego przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się czynnie w stworzenie naszego Kiermaszu oraz dorzucili cegiełkę na szczytny cel dziękując również wolontariuszom za ich pacę i zaangażowanie.Niech Magia Świąt rozgrzewa nasze serca i otwiera je na drugiego człowieka. Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i ciepła przy wigilijnym stole wśród rodziny i znajomych życzy całej społeczności szkolnej Szkolne Koło Caritas.

      Opiekun SKC
      Margeryta Ordowska

     • Podsumowanie akcji "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem"

      Święta Bożego Narodzenia – to wyjątkowy czas, pełen magii i radości, ale to również czas otwartości na drugiego człowieka – dobra, miłości i uważności na potrzeby innych, najuboższych, chorych, opuszczonych...

      Co roku w okresie przedświątecznym, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Internatu włączamy się w akcje charytatywne. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych Fundacji ,,Pomóż im” – na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci, organizując akcję pod hasłem ,, I TY możesz zostać Świętym Mikołajem”.

      Konkretnie odpowiedzieliśmy na list napisany do Świętego Mikołaja przez chorego Kacperka i jego rodzeństwo – Anię i Julię. Mamy nadzieje, że udało nam się spełnić ich marzenia, sprawić radość i uwierzyć w jego moc.

      Oprócz wymarzonych przez dzieci prezentów, w przygotowanych przez nas paczkach znalazły się – przybory szkolne, zabawki (maskotki, gry planszowe, puzzle), książki, kosmetyki pielęgnacyjne, słodycze.

      Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i wszystkim tym, którzy włączyli się w tę cenną lekcję empatii i wrażliwości – za ogromny dar serca i wsparcie. 

      Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Wiktorii Klimaszewskiej i Zofii Aksiucik – za aktywną postawę, zaangażowanie i rozpropagowanie akcji oraz zbiórkę pieniężną wśród społeczności internackiej i szkolnej.

      Cieszymy się, że wśród nas znalazło się tak wielu pomocników Świętego Mikołaja!

      Jeszcze raz z serca dziękujemy, życząc radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2020 Roku.

                                                                                                                        Beata Matwiejuk, Małgorzata Chilińska

      13 grudnia, 2019 roku

     • Licealiada Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej

      Ciąg dalszy zmagań naszych siatkarek. Kolejne starcie odbyło się w Sokółce. Zmierzyłyśmy się z dziewczętami z Grajewa i po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wygrałyśmy 2:1 dopisując do naszego konta 2 pkt. Niestety z zawodniczkami z Kolna przegrałyśmy 2:0 Tutaj zawiodło przyjęcie zagrywki, zrobiło się nerwowo, w momencie kiedy opanowałyśmy już nasze emocje strata punktowa była już za duża aby móc ją odrobić.

      Cieszy nas, że do naszego zespołu (Vanessa Stabla. Patrycja Trykozko, Natalia Gajdowska, Julia Gajdowska, Aniela Kossakowska, Natalia Szczygielska) dołączają nowe zawodniczki: Magda Kosowska i Julia Stańczyk - tak, tak - nasze piłkarki świetnie radzą sobie również w piłce siatkowej. Ponadto do naszego teamu dołączyły: Maja Halicka, Oliwa Mosiej i Klaudia Wąsecka. Czekamy na powrót Natalii Dubowskiej i Gabrieli Borys.

      Emilia Lewkowicz

     • "Kartka bożonarodzeniowa - kultywujemy tradycje świąteczne”

      W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, które wszystkim kojarzą się z pachnącą choinką, mnóstwem prezentów oraz wysyłaniem i składaniem sobie życzeń,  2 grudnia 2019 zorganizowaliśmy w naszym internacie warsztaty plastyczne, podczas których własnoręcznie wykonaliśmy niepowtarzalne i oryginalne kartki świąteczne.

      Zajęcia były okazją do twórczej aktywności, rozwijania wyobraźni i ekspresji plastycznej a także wspólnego spędzenia wolnego czasu w atmosferze zbliżających się świąt. Wzorem lat ubiegłych, kartki przekażemy na kiermasz świąteczny, organizowany przez Szkolne Koło Caritas.

      Beata Matwiejuk

     • Propagowanie zdrowego stylu życia

      Biblioteka szkolna ZSOiT  zgodnie z kierunkami polityki oświatowej w roku szkolnym 2019/2020 zorganizowała Światowy Dzień bez Papierosa we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Białymstoku.
      Pani Ania Sokół pracownik PTOZOT w Białymstoku przeprowadziła prelekcję o szkodliwości palenia tytoniu oraz za pomocą smokelyzera dokonała pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla chętnych uczniów.

      Badanie było krótkie. Badany brał oddech i po 15 sekundach dmuchał do urządzenia. Po chwili znał już wynik.Pracownicy PSSE zorganizowali punkt profilaktyczno-edukacyjny gdzie uczniowie rozwiązywali testy wiedzy o zdrowiu. Prawidłowo rozwiązane testy wzięły udział w losowaniu 8 nagród, pozostali uczniowie ZSOiT otrzymali długopisy, fiszki i ulotki informacyjne, których sponsorem była PSSE w Białymstoku.Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, po raz trzeci odbyła się w naszej szkole.

      Barbara Jurczewska-Ignaciuk

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • zsoitbialystok@wp.pl
    • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl