• Finał Licealiady w piłce siatkowej

      W poniedziałek 24 kwietnia w hali VILO w Białymstoku, został rozegrany finał Licealiady w piłce siatkowej. Zawodnicy ZSOiT, to beniaminek w I Lidze szkół ponadpodstawowych, dlatego awans do finału był ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Zawodnicy ZOSIT, po dwóch zaciętych  finałowych pojedynkach musieli  uznać wyższość starszych kolegów i ostatecznie zajęli IV miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny został kapitan Kacper Rećko. Trenerzy Łukasz Wysocki i Eugeniusz Iwaniuk.

     • ROZGRYWKI W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOCÓW O MISTRZOSTWO ZSOiT W BIAŁYMSTOKU W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Z myślą o wielu uczniach - pasjonatach tejże dyscypliny sportowej,  4 kwietnia 2023 roku w ZSOiT w Białymstoku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

      Rozgrywki  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W sumie w zawodach wystartowało 58 uczniów: 50 chłopców oraz 8 dziewcząt.

      Startujący zawodnicy i zawodniczki grali turniej systemem do dwóch porażek, co oznaczało, iż drugi z kolei przegrany mecz w turnieju wykluczał zawodnika z dalszej gry o Mistrzostwo Szkoły. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przez jednego z zawodników.

      Chętnych do wygranej było wielu, lecz na podium mogło stanąć tylko trzech zawodników. Najlepszym tenisistą stołowym naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 został Jakub Paprocki, uczeń klasy I B IX Liceum Ogólnokształcącego, drugie miejsce zajął Łukasz Pawłowski uczeń klasy III A IX LO, a na trzecim miejscu  podium stanął  uczeń klasy III A LO – Adam Buzun

      Z pośród dziewcząt najlepszą zawodniczką została uczennica z klasy II B IX Liceum Ogólnokształcącego – Magdalena Zalewska, na drugim miejscu  podium stanęła uczennica klasy IV B LO – Julia Stańczyk, a na trzecim uczennica klasy I E LO- Maja Jakubowska.

      Nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom rozgrywek w postaci pamiątkowych medali, dyplomów oraz statuetek uroczyście wręczyła  Dyrektor Szkoły Pani mgr Wioletta Maria Karczewska.

      Wszystkim tegorocznym zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Wojciech Brzuzy

     • Sprawozdanie z XIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023”

      XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu

      „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023”

      24 marca w naszej szkole po trzech latach przerwy odbyła się  XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023” zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

      Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Zgłosiło się ponad 90 uczestników w kategorii szkoła podstawowa i ponadpodstawowa (po uprzednim zmniejszeniu ilości reprezentantów z jednej szkoły do 3 osób). Gościliśmy młodzież    i opiekunów z SP8, SP12, SP14, SP26, SP29, SP44, SP45 w Białymstoku, Niepublicznej Szkoły św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, I LO w Bielsku Podlaskim, I, II, III, IV, V, VI, VII, IX, X, XI, XIII I XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, Autorskiej Szkoły Klanzy w Białymstoku oraz ZSE, ZSM, ZST i ZSZ Nr2 w Białymstoku.

      Młodzież napisała 90 minutowy test ze znajomości gramatyki rosyjskiej w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Nikt z uczestników nie zdobył poniżej 50% punktów.

      W tym samym czasie nauczyciele odbyli spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa PWN poznając nowości wydawnicze do nauki języka rosyjskiego i przy kawie wymieniali się doświadczeniami w pracy.

      31 marca o godz. 11.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora szkoły dr Cezarego Antoniego Wysockiego i Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego.

      WYNIKI KONKURSU PRZEDTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

       

      Lista zwycięzców- kategoria szkoła podstawowa

      I Miejsce – ALINA HARBATSEVICH- SP24- TABLET

      II MIEJSCE- MILANA LATUSHKA- SP49- BON O WARTOŚCI 200 ZŁ

      III- MIEJSCE- MIKHAIL STANULEVICH -SP26- BON O WARTOŚCI -100 ZŁ

      WYRÓŻNIENIA:

      MIKHAIL AKHMADALIYEV- SP45- NAGRODY RZECZOWE

      KSENIA TICHENKO- SP8- NAGRODY RZECZOWE

      VIKTORIIA ANTIUKHOVA – SP SOBOLEWO- NAGRODY RZECZOWE

       

      Lista zwycięzców- kategoria szkoła PONADPODSTAWOWA

      I MIEJSCE- GABRIEL BORECKI- ILO BIAŁYSTOK- TABLET

      II MIEJSCE- PILIP KORSAU - VILO- BON O WARTOŚCI 200 ZŁ

      III MIEJSCE- ILYA ZUBRYTSKI - XILO- BON O WARTOŚCI -100 ZŁ

      WYRÓŻNIENIA:

      OLESIA BUTKIEWICZ- II LO- NAGRODY RZECZOWE

      MAKSIM KAVETSKI- IIILO- NAGRODY RZECZOWE

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i ich nauczycielom. Komisji sprawdzającej za bardzo ciężką pracę i oczywiście zapraszamy za rok pod koniec marca.        

                                                                                      Organizatorzy

     • Konkurs plastyczny „ALLE JAJA”

      3 kwietnia 2023 komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. „Alle jaja”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: fotografika i grafika.

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki pisanki w obrzędowości ludowej oraz doskonalenie umiejętności warsztatu plastycznego wśród młodzieży.
      Miło nam poinformować, że w kategorii  grafika zostały  nagrodzone:
      I miejsce – Ewelina Łobacz klasa IV F TZ
      II miejsce – Natalia Grzybek klasa I B TZ
      III miejsce – Patrycja Leszczuk klasa I C TZ
      W kategorii fotografia:
      I miejsce – Oliwia Aleksandra Walendzik klasa II B TZ
      II miejsce – Gabriela Ligęza klasa I E TZ 
      III miejsce – Paula Lewkowicz klasa IV D TZ
      Pozostali uczestnicy,  którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali wyróżnienia.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za inwencję 
      twórczą i zaangażowanie.
      Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu plastycznego. 

     • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2023 r.

      ​​​​​W trakcie czterdziestu dni Wielkiego Postu przychodzi czas rekolekcji, czyli osobistego spotkania z Bogiem. W dniach 27-29 marca b.r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, które poprowadził ks. dr Tomasz Grabowski.​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W pierwszym dniu rekolekcji pięknych przeżyć dostarczyła wszystkim Droga Krzyżowa z udziałem uczniów, nauczycieli  oraz Dyrekcją na czele, którą odprawiliśmy na korytarzach naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy nabożeństwa angażowali się w niesienie krzyża, co pomagało w autentycznym przeżywaniu kolejnych stacji, przeplatanych pięknymi śpiewami wielkopostnymi wykonanymi przez p. Katarzynę Czyżewską. Drugi dzień rekolekcji to spotkanie z Jezusem podczas Mszy św. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Natomiast trzeciego dnia w szkole odbyło się spotkanie z księdzem rekolekcjonistą, który w swojej konferencji przypomniał wszystkim, kim dla nas powinien być Jezus Chrystus oraz zachęcił do mężnego dawania świadectwa swojej wiary każdego dnia życia.

      Rekolekcje cieszyły się sporą frekwencją i był to czas umocnienia przyjaźni z Chrystusem oraz okazja do przemyślenia własnego postępowania i poprawy życia.

      Ks. Karol Piniewski

     • Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poliglota

      Dnia 3.03.2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poliglota. Wzięło w niej udział ok. 50 uczestników z Białegostoku i województwa podlaskiego.

      Celem konkursu było doskonalenie języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, rozwijanie kompetencji językowych, zwrócenie uwagi na potrzeby znajomości więcej niż jednego języka obcego, umożliwienie wykazania się znajomością co najmniej dwóch języków obcych oraz umożliwienie rywalizacji między uczniami szkół województwa podlaskiego.

      Oto wyniki tegorocznej edycji:

      W kategorii szkoły podstawowe trzy pierwsze miejsca trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek  Świętej Rodziny w Białymstoku. Mimo konkurencji to właśnie uczniowie tej szkoły ( Nicole Dzitkowska, Błażej Kosk, Maksymilian Charkiewicz)  zdobyli trzy pierwsze miejsca. 

      W kategorii szkoły ponadpodstawowe dwa pierwsze miejsca trafiły do uczennic z X LO w Białymstoku ( Jana Bambuliak i Julia Żukowska ) , a trzecie miejsce otrzymała Wiktoria Macias, uczennica XI LO w Białymstoku. 

      Wszystkim uczestnikom z całego województwa podlaskiego serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w naszym konkursie , a opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do udziału w rywalizacji pod kątem znajomości języków obcych. Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy za rok. 

      Organizatorzy Katarzyna Czyżewska, Anna Targońska, Dorota Kruszewska i Iwona Zając.

     • „Solidarni z Grzegorzem”

      W dniach 20, 22 i 23 marca Szkolne Koło Wolontariatu ZSOiT w Białymstoku zorganizowało zbiórkę środków pomocowych pod hasłem „Solidarni z Grzegorzem” na leczenie i rehabilitację absolwenta naszej szkoły, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji  życiowej.  Wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie całej społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Poniżej zamieszczamy podziękowania mamy Grzesia przesłane do naszej szkoły.​​​​​​​

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl