• Wojewódzki Konkurs Recytatorski

      Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji niemiecko- anglo- rosyjsko- języcznej "Poezja bez granic" odbędzie się w naszej szkole 24.02.2023 (piątek) o godzinie 10:00. Hasłem tegorocznej edycji jest "Muzyka".

      Wojewódzki Konkurs Poliglota odbędzie się w naszej szkole w piątek 3.03.2023 o godzinie 10:00. 

      Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 
      Organizatorzy: 
      A. Targońska- rusycystka
      D. Kruszewska- anglistka 
      K. Czyżewska- germanistka 
      I. Zając- niezastąpiona pomoc techniczna 
       

     • LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ

      Dziewczęta naszej szkoły rozpoczęły licealiadę w piłce siatkowej. 18 listopada zmierzyły się z zawodniczkami  XIV LO  w Białymstoku. Mimo przegranej 2:0 postawa naszych dziewcząt zasługuje na brawa. Skład naszego zespołu uległ dużej rotacji (dla trzech  zawodniczek z podstawowego składu był to debiut). Podczas meczu były momenty gdzie prowadziłyśmy nawet pięcioma punktami, jednak doświadczenie naszych koleżanek z XIV LO, które grają ze sobą znacznie dłużej, zadecydowało o naszej przegranej.  Za dwa tygodnie kolejny mecz: trzymajcie kciuki.

     • Podlaskie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

      W dniu 7 listopada 2022 r. uczennice Wiktoria Czajkowska oraz Nikola Szklanko reprezentowały Samorząd Uczniowski ZSOiT w Białymstoku na  podlaskich konsultacjach Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie dotyczyło ważnych dla młodych ludzi tematów, takich jak: wygląd szkoły XXI wieku, źródła wzorców, efektywne uczenie się. Przeprowadzono panel dyskusyjny dotyczący m. in. przemocy w Internecie, wykorzystania na lekcjach technologii informacyjnej, korzystania z e-podręczników. Uczniowie białostockich szkół średnich dyskutowali także na temat   nowoczesnego patriotyzmu oraz  zdrowia psychicznego współczesnej młodzieży.

      Dziękujemy uczennicom  za reprezentowanie ZSOiT i aktywny udział w dyskusjach.

     • UROCZYSTE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

      Tradycją naszej szkoły jest to, że upamiętniamy odzyskanie przez Polskę suwerenności w sposób nieszablonowy, wykorzystując nasze pasje, pokazując naszą radość z daru wolności i niezawisłości.

      Już po raz czwarty został rozgrany Turniej Niepodległości. Wspólnie wypracowywaliśmy jego formułę, dostosowując się do zmieniającej  rzeczywistości. Co nas niezwykle cieszy,  ilość uczestników stale wzrasta, stąd w tym roku rozgrywki klasowe w dwóch kategoriach o Puchar Dyrektora Szkoły, zostały zakończone już tydzień temu. W czwartek odbyły się tylko dwa mecze, ale za to niezwykłe,  pokazujące, że stanowimy społeczność, która jest zintegrowana i potrafi się wspólnie bawić. W pierwszym meczu zmierzyli  się trenerzy ze zwycięzcami rozgrywek w kategorii Szkoły Mistrzostwa Sportowego - klasą III a, w drugim nauczyciele ZSOiT ze zwycięzcami w kategorii klasy ogólne i technikum, czyli drużyną, skład której stanowili uczniowie klasy II C i II D. Wprawdzie pogoda nie dopisała, ale atmosfera była niezwykle gorąca. Zawodnicy pokazali swoje sportowe i artystyczne umiejętności. Na szczególne uznanie zasługuje zawodnik drużyny trenerskiej, grający w koszulce z numerem  9, czyli Pan Dyrektor Szkoły,  dr Cezary Antoni Wysocki. 
      Od wielu lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Nawet w warunkach nauki zdalnej punktualnie o 11.11 uroczyście nasza społeczność dziękowała za niepodległość wykonując Mazurek Dąbrowskiego. To hołd oddany bohaterom,  zwłaszcza tym bezimiennym, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.
      Uroczystości rocznicowe zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

     • Akcja czytelnicza CZYTAJ PL 2022

      Nauczyciele bibliotekarze  ZSOiT po raz kolejny zgłosili  szkołę do udziału w akcji „Upoluj  swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie mogą za darmo przeczytać 18 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
      Aby wziąć w niej udział,  należy: ściągnąć aplikację mobilną Woblink, przy pomocy  smartfona  zeskanować z plakatów „Czytaj PL”  (dostępne w bibliotece i na korytarzu) kod QR i pobrać na telefon wybraną książkę.

      Akcja trwa od 02 do 30 listopada 2022 r. Tegoroczna lista lektur proponowanych w ramach Czytaj PL jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na półkach których króluje literatura faktu, osoby zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowych. Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie wśród młodzieży mody na czytanie  przez  wykorzystanie narzędzi oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego.

      Książki dostępne w akcji Czytaj PL

       

      1. Kirke, Madeline Miller, tłum. Paweł Korombel, Wydawnictwo Albatros
      2. Samosiejki, Dominika Słowik, Wydawnictwo Literackie
      3. Apartament, Izabela Janiszewska, Wydawnictwo Czwarta Strona
      4. Mortalista, Max Czornyj, Wydawnictwo Filia
      5. Chąśba, Katarzyna Puzyńska, Wydawnictwo Prószyński Media
      6. Demonomachia, Marek Krajewski, Wydawnictwo Znak
      7. The Spanish Love Deception, Elena Armas, tłum. Mateusz Baka, Wydawnictwo Otwarte
      8. Wrony, Petra Dvorakova, tłum. Mirosław Śmigielski, Wydawnictwo Stara Szkoła
      9. Liczby nie kłamią, Vaclav Smil, tłum. Michał Strąkow, Wydawnictwo Insignis
      10. Plac Senacki 6 PM, Vincent V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca
      11. Wiek paradoksów, Natalia Hatalska, Wydawnictwo Znak
      12. Gra w rasy, Przemysław Wielgosz, Wydawnictwo Karakter

       

      Biblioteka dla młodzieży, udostępniona  w ramach „Upoluj swoją książkę”, obejmuje:

       

      1. Cały ten czas, Hania Czaban, Wydawnictwo We need YA
      2. Stan splątania, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wydawnictwo Literackie
      3. Lore, Alexandra Bracken, tłum. Michał Zacharzewski, Wydawnictwo Jaguar
      4. Siostra gwiazd, Marah Woolf, tłum. Ewa Spirydowicz, Wydawnictwo Jaguar
      5. Szklane ptaki, Katarzyna Zyskowska, Wydawnictwo Znak Literanova
      6. Jak to wyjaśnić? Kacper Pitala, Wydawnictwo Otwarte
     • Nasi humaniści w teatrze

      ​​​Uczniowie pierwszych klas licealnych ( 1 E oraz 1 D ), wraz z opiekunami: panią Anną Mieleszko oraz panią Magdaleną Majewską 26.10.2022 roku obejrzeli na kampusie UwB w Uniwersyteckim Centrum Kultury spektakl zatytułowany Treny ( na podstawie poezji Jana Kochanowskiego).​​​​​​

      Uczniowie mogli podziwiać zmagania aktorów Teatru Dramatycznego z poezją renesansową. Reżyser Grzegorz Suski umożliwił widzom udział w przedstawieniu poprzez stworzenie kameralnej atmosfery i bliskość aktorów. Wszyscy obecni mogli na nowo poczuć tęsknotę i żal J. Kochanowskiego po utracie córki. 

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl