• Wycieczka w ramach projektu Fundacji Hagia Marina „Ścieżki Niepodległości”

      W dniach 15-16 listopada klasa 4 A TZ wzięła udział w wycieczce w ramach projektu Fundacji Hagia Marina „Ścieżki Niepodległości”. Celem projektu było zwiększenie wrażliwości patriotycznej uczniów poprzez zwrócenie uwagi na globalne procesy polityczne i konieczność troski o polską rację stanu.
       

      Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Sejm i Senat Rzeczpospolitej, ekspozycję stałą Muzeum Powstania Warszawskiego, a także mieli możliwość uczestnictwa w pokazie filmu VR „Kartka z Powstania”. Drugi dzień wyjazdu również owocował wieloma atrakcjami, były to m.in. warsztaty kulinarne z kuchni międzywojnia czy zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 
      Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę naszych uczniów oraz pomimo niesprzyjającej pogody, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. 

     • Ruszyła maszyna ...

      W dniu 22.11.2023 reprezentanki naszej szkoły rozpoczęły zmagania w Licealiadzie Piłki Siatkowej. Zmierzyły się z koleżankami z XIV LO z Białegostoku. Pierwszy mecz i pierwsza wygrana - cieszy tym bardziej, że w składzie ZSOiT mamy debiutanki oraz nową panią trener P. A. Chekatouskaya.

     • Ogłoszenie Szkolnego Koła Wolontariatu

      Schronisko dla bezdomnych zwierząt to miejsce, w którym pies czy kot otrzymuje miłość, schronienie, ciepło, ale również pożywienie.

      Schronisko dla bezdomnych zwierząt to miejsce, w którym pies czy kot otrzymuje miłość, schronienie, ciepło, ale również pożywienie.

      Zbliża się zima, wobec tego Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło wspomóc podopiecznych schroniska. Dzięki takiej akcji, nie tylko pomagamy, ale też kształtujemy postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażamy uczniów i dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności
      i innych niezbędnych do przeżycia artykułów.

      Dlatego też nie czekaj, pomóż i Ty. Otwórz serce na bezdomne zwierzęta.

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

      ZSOiT Białystok

     • Spotkanie autorskie z Maliką Tomkiel

      8 listopada 2023 w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie z autorką Maliką Tomkiel. Malika Tomkiel jest z zawodu dziennikarką, a jej artykuły ukazały się w wielu magazynach, m.in. “noizz.pl”, “Zwierciadło” czy “DUMA”. Pisze, przeprowadza wywiady, uczy jogi i nie boi się konfrontacji z ciężkimi tematami, które dla wielu nadal są tabu. Jej książki są zbiorem jej przeżyć, historii, myśli. Przelewa na kartki część siebie, swoje trudy, idąc z myślą, że może tym pomóc choć jednej osobie, która przeżywa coś podobnego.

      Trzy książki Maliki Tomkiel znajdują się w naszych bibliotecznych zbiorach, w tym jej literacki debiut pt. “Biel Kości”, który w szczery do bólu sposób przedstawia realia życia z anoreksją. “Poproszono, bym nie przywiązywała wagi do cyfr w moim życiu. Przywiązuję więc do słów.” Jej najnowszym tytułem jest tomik poezji “Każdy ma jakiś problem” wydany we wrześniu 2023. Jest zbiorem wierszy pisanych na przestrzeni wielu lat, opowiadających o trudnościach życia, nie tylko Maliki, ale i każdego z nas.

      W czasie spotkania uczniowie mieli szansę porozmawiać z Maliką Tomkiel na temat jej twórczości, życia osobistego oraz tego, co motywuje ją do pisania. Autorka z wielkim zaangażowaniem odpowiadała na pytania. Opowiadała ona o tym jak codziennie życie wpływa na jej twórczość. Wydarzenia, praca z dziećmi, natura   czy nawet zasłyszane rozmowy ludzi podczas spaceru. Przedstawiony został również jeden z jej wierszy z tomiku poezji.

      Pod koniec spotkania odbyły się godzinne warsztaty, na których nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w tworzeniu postaci literackiej od zera.

                                                                                               Wiktoria Czajkowska 3 BTZ

      Wielkie podziękowania i  wyrazy uznania dla Wiktorii Czajkowskiej, która poprowadziła profesjonalnie spotkanie, wywiad  z Maliką Tomkiel  ze strony pisarki oraz nauczycielek- bibliotekarek Barbary Jurczewskiej-Ignaciuk i Tamary Korniluk

      Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023 dla Technikum Zawodowego Nr 1

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2023

      W bibliotece szkolnej 25.10. 23r. odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego czytanie jest ważne?” Zajęcia bardzo motywujące do zmierzenia się z czytaniem, poprowadził Dominik Sołowiej który jest specjalistą ds. marketingu, webmasterem i copywriterem, pracownikiem Książnicy Podlaskiej.

      Spotkanie było poświęcone popularyzacji czytelnictwa. Pracowaliśmy nad tematami:   - książka, a serial na Netfliksie ,

      - książka, a social-media,

      - książka, a programowanie!

      Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu dla Technikum Zawodowego Nr 1                           z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023.

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole...

      Tradycją naszej szkoły jest to, że upamiętniamy odzyskanie przez Polskę suwerenności w sposób nieszablonowy, wykorzystując pasje sportowe młodzieży. Już po raz piąty został zorganizowany Turniej Niepodległości, który był okazją i do świetnej zabawy  i do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Obchody rozpoczęły się od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zaszczycili nas również swoją obecnością członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego ‘PODZIEMIE”. Przygotowali oni wystawę okolicznościową i w strojach przedwojennych oficerów Wojska Polskiego przybliżali młodzieży postać przyszłego patrona naszej szkoły gen. Ludwika Kmicica Skrzyńskiego. Na koniec, jak co roku,  zaśpiewaliśmy 100 lat dostojnej Jubilatce. Rodzice ufundowali również słodki poczęstunek. 

     • Stypedynści z naszej szkoły...

      W piątek - 13 października w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024 oraz nagród Ministra Edukacji i Nauki.

      Wśród 124 najzdolniejszych i najbardziej ambitnych uczniów podlaskich szkół znalazło się dwoje uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Z rąk wiceministra edukacji i nauki Pana Dariusza Piątkowskiego stypendia otrzymali: Fitsner Anastasiya z kl. IVC LO oraz Jakub Szkuta z kl. IVB TZ. Stypendystom serdecznie gratulujemy !!!

     • OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA LISTOPAD 2023

      Wpłaty na obiady za LISTOPAD 2023 należy dokonywać na konto:

      60 1240 1154 1111 0010 3578 8516

      Płatności należy dokonywać nie później niż do 15 listopada, dokonanie wpłaty po terminie skutkować będzie naliczeniem odsetek

      W tytule przelewu napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę lub imię
      i nazwisko nauczyciela

      Koszt:
      - uczniowie zamieszkujący w internacie

      • miesięczna opłata stała za internat – 70 zł
      • dzienna stawka żywieniowa za śniadanie I i II, obiad i kolację – 21,24 zł, w tym:
       a) śniadanie I i II – 8,23 zł
       b) obiad – 7,71 zł
       c) kolacja – 5,30 zł

      Łącznie za listopad 2023: 19 dni x 21,24 zł = 403,56 zł + 70,00 zł (opłata stała) = 473,56 zł

      - pozostali uczniowie 19 dni x 7,71 zł = 146,49 zł

      - nauczyciele 19 dni x 11,00 zł = 209,00 zł

      Nieobecność dziecka zgłaszamy nie później niż do godz. 12.00 w dniu roboczym poprzedzającym nieobecność pod nr tel.: 85 653 00 73 wew. 48.

     • PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas maturalnych, uczestniczyli  w pielgrzymce, by prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Tak było i w tym roku.

       
      27 października 2023 udaliśmy się do Wilna. Na miejsce dojechaliśmy przed południem, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem - panią Jolą, która oprowadzała nas po pięknym Wilnie. W samo południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, gdzie zawierzyliśmy naszą przyszłość Matce Bożej, głównie  prosiliśmy  o pozytywne wyniki  matury i dobry wybór dalszej drogi życiowej. Po Mszy św. każdy miał  swoje 5 minut na indywidualną rozmowę z Matką Bożą. Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania była pobliska Cerkiew p.w. św. Ducha. Usłyszeliśmy tam historię tego miejsca,  jak również nawiedziliśmy znajdującej się w Świątyni relikwie 3 męczenników. Wstąpiliśmy również do Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Biskupa i św. Władysława. Szliśmy również szlakiem Adama Mickiewicza.  Dalszy spacer po Wilnie, doprowadził nas do domu, w którym  mieszkał Juliusz Słowacki, zobaczyliśmy również jak  mieszkali i tworzyli inni wybitni twórcy m.in. Adam Mickiewicz. Piękne zabytki i historyczne miejsca, dopełniły wartość wspólnego wyjazdu. Pomimo niskiej temperatury i zimnego wiatru, całej grupie towarzyszył dobry humor i radość bycia razem. Ufamy, że nasze wspólne pielgrzymowanie i bycie razem, przyczynią się także nie tylko do większej integracji, ale również przyniosą skutki duchowe.

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl