• Szkolne Koło Wolontariatu

    • Głównym celem działalności Szkolnego Koła Wolontariatu ZSOiT jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Wolontariat rozwija także zainteresowania naszych uczniów, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. 

     Największą akcją charytatywną naszej szkoły jest coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ciast oraz ozdób świątecznych w ramach akcji Szlachetna Paczka, którego dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących.  Oprócz tego akcje: Od serca do serca, Fundacja Naszpikowani oraz ośrodek Mój kolorowy AUTentYZM. Nasza pomoc skierowana jest nie tylko na drugiego człowieka, pomagamy również zwierzętom z białostockich schronisk.

     Każdego roku w  działalność naszego Koła angażują się nie tylko dziesiątki uczniów ze wszystkich klas liceum oraz technikum, ale również ich rodzice. Za co bardzo jesteśmy wdzięczni.

     Wszystkie nasze akcje są zawsze ogłaszane  w formie plakatów wywieszanych w szkole, informacji zamieszczanych na szkolnym Facebook’u i  internetowej stronie szkoły, oraz wiadomości wysyłanych uczniom, nauczycielom i rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

     Zaangażowanie naszej młodzieży w  działalność charytatywną jest naprawdę duże i widać, że przynosi jej radość oraz satysfakcję. Powoduje, że czują się potrzebni, a jeśli widzą uśmiech na twarzach ludzi obdarowanych ich motywacja rośnie.

     Jeśli zatem macie energię i pomysły – dołączcie do nas, może uda nam się je zrealizować dla wspólnego dobra!

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl