• Studniówka 2023

        W dniu 3 lutego 2023 r. społeczność szkolna ZSOiT uczestniczyła w balu studniówkowym , który został zorganizowany w Dworku Czarneckiego. W uroczystości wzięli udział : Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz, najważniejsi goście tego wieczoru , maturzyści.

        Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości przedstawiciele maturzystów  . Następnie głos zabrał pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki. W swoim wystąpieniu zwrócił się do bohaterów tego balu, mówiąc  o tym , że przed nimi pierwszy tak ważny egzamin, który w dużym stopniu wpłynie na ich dalsze życie. W związku z tym powinni poważnie i odpowiedzialnie potraktować ten sprawdzian dojrzałości. Jednocześnie życzył im udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń, jakich zapewne dostarczy im ta szczególna noc. 
        Kolejno niezwykle ciepłe i wzruszające słowa skierowała do Dyrekcji i nauczycieli przedstawicielka organizatorów tej uroczystości, czyli rodziców,  mówiąc o trudzie włożonym w nauczanie i wychowanie ich dzieci. Gorąco podziękowała za doprowadzenie ich , dorosłych już  przecież , pociech do egzaminu maturalnego. 
          Po części oficjalnej można było przejść do zabawy, którą tradycyjnie rozpoczął polonez. W pierwszej parze tanecznego korowodu kroczył pan Dyrektor wraz z uczennicą klasy IV E TZ Weroniką Mróz. Za nimi w   uniesieniu podążały  następne pary. Trzeba przyznać ,że figury w tym tańcu były niezwykle efektowne i skomplikowane. Autorką tego tanecznego  układu była pani Margeryta Ordowska, która przez długie tygodnie ćwiczyła z maturzystami studniówkowego poloneza. Był on impulsem do rozpoczęcia zabawy dla wszystkich zgromadzonych gości.  Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi z rzadka opuszczali parkiet, oddając się gorączce piątkowej nocy. I dopiero sobotni świt zakończył ten niezwykły bal studniówkowy Anno Domini 2023.

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl