• Uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów

      26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych liceum oraz klas piątych technikum. 

      Społeczność szkolna spotkała się po raz ostatni w takim gronie. Na sali gimnastycznej naszym abiturientom towarzyszyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz młodsi koledzy i koleżanki. 
      Uroczystość rozpoczęła się  od przemówienia pana dyrektora dr Cezarego Antoniego Wysockiego. Pan dyrektor wspomniał o upływającym czasie,  o studniówce i podkreślił po raz kolejny dojrzałość uczniów, z której egzamin będą zdawać już w maju. Wraz z całą dyrekcją wręczył nagrody najwybitniejszym uczniom, którzy odnieśli sukcesy zarówno edukacyjne, jak i sportowe. Podziękował również rodzicom wyróżnionych uczniów za ich bezcenny wkład w wychowanie dzieci. 
      Zakończenie roku uświetniła Maria Sawicka, która zaśpiewała piosenkę „Mamma mia” oraz  występ grona pedagogicznego, które piosenką „Pożegnania” podziękowało wychowankom za ich obecność, pracę, wspólną drogę.

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM POWODZENIA NA MATURZE ORAZ W DOROSŁYM ŻYCIU!!!

     • Informacje dla maturzystów

      W związku ze zbliżającym się terminem matur pisemnych Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku informuje, iż, w dniach 7.05. (j. polski) i 8.05. (matematyka) do sali gimnastycznej maturzyści wchodzą dwoma wejściami - głównym wejściem i od boiska, wg następującego planu:

      07.05.2024 wtorek - JĘZYK POLSKI pp
      1. Wejście od strony boiska (33 osoby):
      - 4C LO - 10 os.
      - 5c tz od nazwiska Słyż do nazwiska Wszędyrówny
      - 5d tz

      2. Wejście od strony szkoły (40 osób):
      - 5a tz
      - 5b tz
      - 5c tz od nazwiska Chomczyk do nazwiska Sarosiek

      08.05.2024 środa - MATEMATYKA pp
      1. Wejście od strony boiska (34 osoby):
      - 4C LO - 10 os.
      - 5c tz od nazwiska Sarosiek do nazwiska Wszędyrówny
      - 5d tz

      2. Wejście od strony szkoły (40 osób):
      - 5a tz
      - 5b tz
      - 5c tz od nazwiska Chomczyk do nazwiska Pankiewicz

      Maturzyści NIE piszący w sali gimnastycznej w dniach 7.05. i 8.05. wchodzą głównym wejściem i ustawiają się pod swoimi salami.

      W kolejnych dniach matur uczniowie ustawiają się pod klasami, w których będzie się odbywał egzamin i oczywiście wchodzą do szkoły głównym wejściem. Uczniowie na matury przychodzą na godzinę 8.00.

     • Teleturniej wiedzy ogólnej

      22 kwietnia 2024 r. Samorząd Uczniowski ZSOiT zorganizował teleturniej wiedzy ogólnej. W teleturnieju wzięło udział osiem czteroosobowych drużyn. W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy 3a LO, II miejsce  drużyna z klasy 2e LO, III miejsce zajęła drużyna z klasy 3b tz. Młodzież bawiła się fantastycznie! Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom teleturnieju!

     • ROZGRYWKI W TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO ZSOiT

      Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Z myślą o licznych uczniach - pasjonatach tejże dyscypliny sportowej 22 marca 2024 roku w ZSOiT w Białymstoku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. 

      Rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W sumie w zawodach wystartowało 75 uczniów: 65 chłopców oraz 10 dziewcząt.
      Startujący zawodnicy i zawodniczki grali turniej systemem do dwóch porażek, co oznaczało, iż drugi z kolei przegrany mecz w turnieju wykluczał zawodnika z dalszej gry o Mistrzostwo Szkoły. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przez jednego z zawodników.
      Chętnych o wygraną było wielu, lecz na podium mogło stanąć tylko trzech zawodników. Najlepszym tenisistą stołowym naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 został Oliwier Turczewski uczeń klasy IV C TZ, drugie miejsce zajął Bartosz Dmitruk uczeń klasy I A IX LO, a na trzecim podium stanął uczeń klasy IV A LO – Karol Sulima
      Z pośród dziewcząt najlepszą zawodniczką została uczennica z klasy V C TZ – Kamila Ziółkowska, na drugim podium stanęła uczennica klasy II C TZ – Patrycja Leszczuk, a na trzecim również uczennica klasy II C TZ – Weronika Jurska.
      Wszystkim tegorocznym zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Wojciech Brzuzy

     • Ciemnia fotograficzna

      Dzięki pomocy Fundacji Leroy Merlin, która przekazała materiały budowlane udało nam się wyremontować ciemnię fotograficzną.

      Prace zostały wykonane przez nauczycieli fotografii oraz wolontariuszy, którzy pomagali w realizacji tej inicjatywy. Efektem ich pracy jest odnowiona ciemnia fotograficzna, która będzie służyć uczniom naszej szkoły podczas zajęć z fotografii tradycyjnej.

     • „Podróże kształcą”

      „Podróże kształcą”. O prawdziwości tego powiedzenia przekonało się 41 uczniów naszej szkoły. W dniach 10-12.04.2024r. uczniowie pod opieką nauczycieli (Elwira Brzostowska, Małgorzata Chilińska, Agnieszka Pisanko – Borowik, Paweł Jabłoński) wyruszyli na trzydniową wycieczkę szlakiem świętokrzyskich tajemnic.

      Pierwszego dnia odwiedziliśmy pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W miejscu, które inspirowało pierwszego polskiego Noblistę z dziedziny literatury, poznaliśmy bliżej Henryka Sienkiewicza, nie tylko jako pisarza, ale też jako zapalonego podróżnika. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej na temat „Quo vadis”. Po tej wizycie autor “Krzyżaków” nie jest już tylko kolejną postacią z podręcznika do języka polskiego. 
      Kolejnym punktem programu była integracyjna gra miejska w Kielcach - wyścig w grupach po kieleckiej starówce. To interaktywna forma zwiedzania miasta w oparciu o miejsca, gdzie przebywali znani Polacy m.in. Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko czy Bartosz Głowacki. Która drużyna pierwsza wykonała wszystkie zadania i dotarła do mety?
      Drugiego dnia udaliśmy się na wycieczkę w góry świętokrzyskie. Doświadczony przewodnik pokazał nam najpiękniejsze szlaki górskie w okolicy Łysej Góry. Podczas wędrówki zobaczyliśmy klasztor na św. Krzyżu, unikatowe gołoborze, zrelaksowaliśmy się na platformie widokowej z pięknym widokiem oraz wysłuchaliśmy lokalnych opowieści i legend.
      Kolejnym miejscem, które dostarczyło nam wielu ciekawych wrażeń był park etnograficzny w Tokarni - fantastyczne miejsce na plener fotograficzny rodem z „Chłopów” Reymonta. Tutaj poczuliśmy klimat pachnącej polskiej wsi. Spacer wśród drewnianych budowli pobudził naszą wyobraźnię, a dzięki barwnym opowieściom przewodnika łatwiej nam było zrozumieć codzienne życie dawnych mieszkańców.
      Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się na zamek w Chęcinach. Poznaliśmy barwne dzieje warowni oraz związane z nią legendy. Wysokie wieże zapewniły nam niezapomniane widoki na piękną okolicę, a skarbiec i piwnice pozwoliły zbliżyć się do czasów, kiedy zamek był ważnym ośrodkiem władzy.
      Wielu niesamowitych wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie jaskini Raj - wyrzeźbionej przez najlepszą artystkę - Przyrodę. Ta niewielkich rozmiarów jaskinia krasowa jest prawdziwą perłą na mapie Europy. Śladem człowieka neandertalskiego i prehistorycznych zwierząt wyruszyliśmy na podziemną wyprawę w labiryncie finezyjnych form naciekowych. Każdy mógł przekonać się na własne oczy jak bardzo atrakcyjne jest to miejsce, ale niestety nie mogliśmy uwiecznić tego na zdjęciach. 
      Nie mogliśmy opuścić Ziemi Świętokrzyskiej bez zobaczenia najsłynniejszego polskiego drzewa – dębu Bartek. Ten olbrzymi pomnik przyrody to symbol siły i wytrzymałości natury, który od lat przyciąga turystów z całego kraju.
      Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią wspominamy już przeżyte przez nas przygody. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

     • OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA KWIECIEŃ 2024

      Wpłaty na obiady za KWIECIEŃ 2024 należy dokonywać na konto:

      60 1240 1154 1111 0010 3578 8516

       

      Płatności należy dokonywać nie później niż do 15 kwietnia, dokonanie wpłaty po terminie skutkować będzie naliczeniem odsetek

       

       

      W tytule przelewu napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę lub imię
      i nazwisko nauczyciela

       

      Koszt:
      - uczniowie zamieszkujący w internacie

      • miesięczna opłata stała za internat – 70 zł
      • dzienna stawka żywieniowa za śniadanie I i II, obiad i kolację – 21,24 zł, w tym:
       a) śniadanie I i II – 8,23 zł
       b) obiad – 7,71 zł
       c) kolacja – 5,30 zł

       

      Łącznie za kwiecień 2024: 20 dni x 21,24 zł = 424,80 zł + 70,00 zł (opłata stała) = 494,80 zł

       

      - pozostali uczniowie 20 dni x 7,71 zł = 154,20 zł

       

      - nauczyciele 20 dni x 11,00 zł = 220,00 zł

       

      Nieobecność dziecka zgłaszamy nie później niż do godz. 12.00 w dniu roboczym poprzedzającym nieobecność pod nr tel.: 85 653 00 73 wew. 48.

     • Sprawozdanie z konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2024”

      W marcu w naszej szkole odbyła się XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2024” organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i przy współpracy z wydawnictwem Klett Polska.

      Zgłosiło się ponad 70 uczestników w kategorii szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Gościliśmy młodzież i opiekunów z SP 5, SP 8, SP 26, SP 32, SP 44, SP 45, SP 47 w Białymstoku, Niepublicznej Szkoły św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, SP w Bielsku Podlaskim, I, II, III, V, VII,VIII,  IX, X, XI i XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, II LO w Bielsku Podlaskim oraz ZSE, ZST, ZSZ Nr 2 w Białymstoku. i ZSTiZ w Mońkach

      Młodzież napisała 90 minutowy test ze znajomości gramatyki rosyjskiej w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych.

      W tym samym czasie nauczyciele odbyli spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa KLETT POLSKA poznając nowości wydawnicze do nauki języka rosyjskiego i przy kawie wymieniając się doświadczeniami w pracy.

      26 marca o godz. 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora szkoły dr Cezarego Antoniego Wysockiego i Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego oraz upominków od wydawnictwa Klett Polska.

      Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok w marcu.

       

      Wyniki konkursu:

       

      SZKOŁA PODSTAWOWA

      I MIEJSCE - Dronzek Władysław - 45/46p. Niepubliczna Szkoła Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

      II MIEJSCE -Tupik Aleksandra - 44/46p. - SP 47 w Białymstoku

      III Miejsce -Kseniya Verameichyk - 43p.- SP 32 w Białymstoku

       

      WYR/OŻNIENIA:

      1. Panasik Paulina -SP 45 w Białymstoku- 42.5- SP 45 w Białymstoku
      1. Marusich Maryia- 42.5p. SP 26 w Białymstoku

      SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

      I MIEJSCE-KORSUNSKIJ IWAN– 85p./89p. II LO BIAŁYSTOK

      II MIEJSCE- Lankovich Karyna – 82p. -I LO BIAŁYSTOK

      III MIEJSCE- Mozgel Valeryia -81p. XI LO BIAŁYSTOK

       

      WYRÓŻNIENIA:

      1. Yauheni Darauko- 80p. – ZSE Białystok
   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl