• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      W piątek 24 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Honorowymi gośćmi byli: Tomasz Frankowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego,  Krzysztof Truskolaski - Poseł na Sejm RP i  Piotr Wołosik - dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

      Pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki pogratulował wszystkim uczniom wspaniałych osiągnięć w nauce i sporcie, a ich wychowawcom, nauczycielom i trenerom podziękował za mądre towarzyszenie swoim podopiecznym w ich edukacji.
      Zaproszeni goście i Dyrekcja szkoły wręczyli nagrody, świadectwa z biało-czerwonym paskiem, a także stypendia motywacyjne i sportowe oraz dyplomy i podziękowania dla tych, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, wykazali się wszechstronnymi zainteresowaniami i zdolnościami. 
      Koniec uroczystości uwieńczony był występem muzycznym Miejskiej Orkiestry Dętej oraz życzeniami udanych wakacji.

      Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły:
      DZIĘKUJEMY !! Życzymy bezpiecznych, spokojnych, ciepłych i wspaniałych wakacji!!

      Do zobaczenia we wrześniu!

     • Polsko - niemieckie spotkanie młodzieży

      Gdańsk to cudowne miasto, w którym po dwuletniej przerwie mogliśmy ponownie uczestniczyć w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani wicedyrektor Wioletta Maria Karczewska, jako opiekun uczestniczyła też w nim pani Joanna Danuta Silwonik. Tegoroczny projekt   przebiegał pod hasłem „Solidarni w Europie”, odbył się w dniach  29.05-03.06.2022. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję poznać najciekawsze zakątki Gdańska, po mieście poruszaliśmy się w polsko-niemieckich grupach, w których również wykonywaliśmy najróżniejsze zadania. Wspólne rozmowy pomogły nam poznać nie tylko samych Niemców, ale również ich kulturę, podejście do świata i historii, której cały czas jesteśmy świadkami. 

      Pierwszy dzień minął nam na wspólnym zwiedzaniu rynku ,gdzie podczas gry terenowej poznawaliśmy historię oraz magiczne zakamarki ulicy Długiej. Wspólne wykonywanie zadań  na początku nie było proste, lecz z każdą minutą coraz szybciej znajdowaliśmy poszczególne miejsca, bądź obiekty. Wspólnie spędzony czas przybliżył nas do siebie, a potem było już tylko lepiej, udaliśmy się do kręgielni, w której czas spędziliśmy na grze, rozmowach oraz wspólnym jedzeniu. 
      Drugi dzień rozpoczęliśmy zabawą, w której mieliśmy za zadanie bez użycia słów ustawić się według miesiąca urodzenia, a następnie według rozmiaru buta. Zabawę  zdecydowanie “wygrał” Julian, uczeń z Niemiec, który nosi obuwie nr 47Po zabawach wspólnie udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej. Tam  dzięki interaktywnym urządzeniom mogliśmy w przystępny sposób zwiedzać liczne wystawy. Zwiedzanie zakończyliśmy grupowym podsumowaniem, każdy wyraził swoje wrażenia, a koordynator projektu opowiedział wiele interesujących ciekawostek i faktów na temat samego muzeum. Głodni udaliśmy się do restauracji o ciekawej nazwie „AZIMA”, prowadzonej przez rodowitą krymską Tatarkę Susann İzzetdinov. Właścicielka  podała nam wyśmienite chinkali wypełnione mięsem i bulionem, oczywiście nie zabrakło wersji  dla wegetarian. Uchodźczyni podzieliła się z nami swoimi opowieściami i emocjami towarzyszącymi ucieczce  z Krymu oraz obecnej sytuacji w Ukrainie. Tuż po obiedzie wybraliśmy się na spacer, podczas  którego poznaliśmy  życiorys Güntera Grassa. Był to pisarz tworzy w XX w., niegdyś mieszkał w Gdańsku przy ulicy  Lelewela 13. Był on  autorem powieści pt. „Blaszany bębenek”, za którą otrzymał literacką Nagrodę Nobla.
      Dzień dziecka zaczął się dla nas niespodzianką, wspólnie udaliśmy się w okolice  żurawia gdańskiego, gdzie czekał na nas najprawdziwszy okręt piracki, popłynęliśmy nim na Westerplatte. Na własną rękę zwiedzaliśmy zabytki i pozostałości po II Wojnie Światowej. Kiedy wróciliśmy na suchy ląd Gdańska, zaskoczył nas deszcz, co nie przeszkodziło nam w odszukaniu lokalu, w którym mogliśmy zjeść obiad. Najedzeni mogliśmy zwiedzać miasto i spędzać wolny czas na ulubionych czynnościach większości z nas, zakupach. 
      Czwartek zaskoczył wszystkich  pogodą, co nie powstrzymało nas przed podróżą do Oliwy, gdzie przepiękny park stanął  przed nami otworem. Czas w parku spędziliśmy na podziwianiu ogrodu japońskiego, niewielkich wodospadów, palmiarni oraz  niezwykłych roślin. Nie zważając na deszcz udaliśmy się do pięknie zdobionej katedry na koncert organowy. Brzmienie instrumentu było nieziemskie, a każdy mógł poczuć klimat tego miejsca. Jak na zawołanie po wyjściu ujrzeliśmy słońce, wspólnie ruszyliśmy na pociąg, który zawiózł nas prosto do Sopotu. Zwiedzanie molo, wspólne zabawy na plaży, rozmowy i przepyszne jedzenie to definicja tego dnia, zabawa była przednia, a budynki tego miasta były niesamowite. 
      Ostatni dzień spędziliśmy na przedstawieniu  naszych prezentacji tworzonych w grupach polsko niemieckich oraz dyskusji na ich temat. Po pożegnaniu grupy niemieckiej sami udaliśmy się na pociąg powrotny prosto do Białegostoku. Realizacja projektu dała nam wiele radości i satysfakcji.

      Wiktoria Czajkowska kl. IBTZ

     • Konkurs „OŚMIU WSPANIAŁYCH” rozstrzygnięty!!!

      W poniedziałek 6 czerwca w Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się uroczysta gala finałowa XXVII białostockiej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

      Ideą tego konkursu jest promocja działalności społecznej młodych ludzi oraz docenienie ich ciężkiej, bezinteresownej pracy, poświęconego czasu i wrażliwości na problemy drugiego człowieka.

      W tej edycji konkursu zostało zgłoszonych 129 młodych wolontariuszy, z których wyłoniono laureatów w 2 kategoriach: „Ósemeczki” – ośmiu uczniów szkół podstawowych i „Ósemki” – ośmiu uczniowie szkół ponadpodstawowych.

      Nasza uczennica Kamila Perkowska z klasy 3 GTZ została jedną z ośmiu nagrodzonych laureatów w kategorii „Ósemki”. Jest to ogromny sukces i docenienie jej wieloletniej pracy charytatywnej w Szkolnym Kole Caritas oraz poza nim. Odebrała medal „Wspaniałej”
      i statuetkę „Fryderyka” z rąk Pana Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Kamili dalszych sukcesów na drodze charytatywnej oraz mamy nadzieję, że swoją pasją niesienia pomocy innym, wielką energią do działania
      i inicjowania różnych akcji zarazi coraz więcej osób z naszej społeczności szkolnej.

      Jesteśmy z Ciebie dumni!!!

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl