• Rekolekcje Wielkopostne

      W dniach 7 – 8 kwietnia 2022r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych.
      We czwartek 7 kwietnia 2022 r. społeczność ZSOiT po raz pierwszy w historii uczestniczyła w zorganizowanej w murach naszej szkoły Drodze Krzyżowej. Poszczególne „stacje” męki Pańskiej zostały umieszczone na terenie naszej szkoły, dzięki czemu mogliśmy wspólnie przeżywać te religijna uroczystość.

      Wyjątkowy nastrój nabożeństwa podkreślały głębokie i poruszające teksty rozważań. Wspólna modlitwa uzmysłowiła wielkość ofiary, jaką poniósł za nasze grzechy Chrystus.
      W drugim dniu rekolekcji wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w parafii pw. Wszystkich Świętych. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Karol Piniewski. Oprawa liturgiczna została przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły. W czasie Eucharystii modliliśmy się w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 
      Wyciszenie, modlitwa, kontemplacja, rachunek sumienia i spowiedź święta w której braliśmy  udział, przyczyniły się do odnowy duchowej, refleksji nad własnym życiem i pogłębieniu relacji z Bogiem, co z kolei pozwoliło nam lepiej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Noc.
      Do obejrzenia kolejnych zdjęć zapraszamy do naszej galerii...

     • Warsztaty z Dominikiem Sołowiejem

      Biblioteka szkolna 29.03.2022 zorganizowała  warsztaty "Jak poznać fake newsa?", które poprowadził Dominik Sołowiej, specjalista ds. marketingu, webmaster i copywriter.

      Mile zaskoczyła nas frekwencja uczniowska! Temat niesamowicie aktualny, gdyż wszyscy korzystamy z mediów społecznościowych i też ulegamy dezinformacji. Szerzy się ona nie tylko w momentach ważnych, czy poruszających (takich jak wojna). Celem fake newsów jest szerzenie chaosu i strachu, lecz nie musimy mu ulegać, o czym przekonaliśmy się właśnie na tych warsztatach. Poznaliśmy bowiem sposoby rozróżniania i przesiewania podawanych nam przez media społecznościowe informacji,  oraz strony pozwalające samemu tego dokonać, przekonując się co jest prawdą, a co manipulacją. Co ciekawe, zostaliśmy poinformowani, że istnieją generatory zdjęć ludzi, którzy tak naprawdę nie istnieją oraz o wiele więcej. Warsztaty spodobały się naszym uczniom oraz nauczycielom tak bardzo, że są pomysły na kolejne takie spotkania. W mojej opinii takie warsztaty są bardzo potrzebne dla każdej osoby nie zależnie od wieku, tym bardziej w czasach plagi dezinformacji. Trilling istnieje!
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      Tekst autorstwa Wiktorii Czajkowskiej z 1BTZ i Małgorzaty Dawidowicz z 3BTZ
      napisany pod kierunkiem bibliotekarzy.

     • Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

      W dniu 12 kwietnia odbyły się  Mistrzostwa Szkoły Tenisa Stołowego. W zawodach stratowało 63 uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem głównego sędziego p. Wojciecha Brzuzego rozegrano kilkanaście emocjonujących spotkań.

      KLASYFIKACJA GENERALNA.

      W kategorii dziewcząt:
      I miejsce- Jakubowska Martyna 3G tz
      II miejsce- Sakowicz Aleksandra 3A tz
      III miejsce - Brodzik Małgorzata 2B tz

      W kategorii chłopców:
      I miejsce- Karol Mateusz 3A LO
      II miejsce - Oskar Gołębiowski 3A LO
      III miejsce- Buzun Adam 2A LO

      Głównemu sędziemu pomagali Makarewicz Tomasz , Ostrowski Kamil, Wilczewski Marcin, Domański Mateusz, Szychowska Daria. Fotorelację stworzył Szatkowski Michał.

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

     • Awans do I ligi siatkówki chłopców

      Reprezentacja chłopców ZSOiT w siatkówce po raz pierwszy w historii szkoły awansowała do I ligi w licealiadzie województwa podlaskiego!!! Ciężka i systematyczna praca zarówno chłopców jak i ich trenerów przyniosła efekty.

      W dniu 4 kwietnia  reprezentanci ZSOiT rozegrali ostatnie mecze ligowe. Pierwszy - z II LO z Białegostoku- wygraliśmy dość łatwo 2:0. Drugie starcie- z chłopcami ZSR z Białegostoku- było bardzo emocjonujące, pierwszy set należał do naszej reprezentacji. Grając na tym samym poziomie, po trudnym i bardzo wyrównanym  drugim secie, musieliśmy uznać wyższość kolegów. Przyszedł czas na tie break. Po wyrównanej i zaciętej grze przegraliśmy ten mecz 1:2,  przegrywając w tie break-u w  punktach 13:15.

      Podsumowując tegoroczną licealiadę chłopców w siatkówce musimy wspomnieć, że na swoim koncie mamy aż 7 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej drużynie!

      Fotograf: Weronika Mróz
      Relacja: Wiktoria Mróz, p. Emilia Lewkowicz

     • Sparing

      W minioną środę na sali gimnastycznej ZSOiT odbył się sparing w piłkę siatkową pomiędzy reprezentacją chłopców ZSOiT a "resztą świata" w skład której wchodzili trenerzy naszej szkoły oraz uczniowie na co dzień trenujący piłkę nożną.

      Mecz przysporzył zarówno zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Zwycięzcę poznaliśmy dopiero w piątym, decydującym secie- wygrała "reszta świata"- doświadczenie trenerów, umiejętne rozłożenie sił i skupienie przyczyniło się do wygranej.

      We czwartek reprezentacja w ramach licealiady województwa podlaskiego  zmierzy się na wyjeździe  z Czyżewem i Zambrowem.  Trzymajcie mocno kciuki bo walczą o awans do pierwszej ligi.

      Powodzenia!

      Emilia Lewkowicz

     • Licealiada dziewczęta

      W dniu 23 marca reprezentantki naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt rozegrały swoje przedostanie mecze. Gospodynie z Łap nie dały nam szans, musiałyśmy uznać ich wyższość- były skuteczniejsze zarówno w zagrywce jak i w ataku.

      W drugim meczu, z siatkarkami z Czyżewa- to my z kolei byłyśmy lepsze- wygrałyśmy z dużą przewagą.

      Emilia Lewkowicz

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl