• Wernisaż wystawy fotograficznej

      ​​​​​​​15 grudnia 2020 roku uczennice naszej szkoły, Olga Sokół i Jagienka Zapadka z klasy 3B Technikum Zawodowego Nr 1, wzięły udział w wernisażu wystawy fotograficznej uczestników pracowni Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku.  Wprawny odbiorca dostrzeże malarskie tropy pośród płócien Georgesa de La Tour i Johannesa Vermeera. To tylko jednak początek; czy tok skojarzeń skłoni nas do refleksji na temat jak wyglądają współczesne sceny rodzajowe? Jakie obrazy malowaliby dziś dawni mistrzowie?

      Prace naszych uczennic można oglądać online  https://www.youtube.com/...

      Marek Tomaszuk

     • Internat w świątecznym klimacie

      Święta Bożego Narodzenia – to czas szczególny, przepełniony rodzinnym ciepłem i radością, to czas pielęgnowania tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami, która niestety coraz częściej zostaje wyparta przez smsy i maile. Jednak to kartka świąteczna – wykonana i napisana własnoręcznie jest namacalnym dowodem pamięci i uczuć, zaangażowania i dbałości o relacje.

      Zachęcam wszystkich do próby samodzielnego przygotowania takich kartek z życzeniami, które osobom obdarowanym sprawią niewątpliwie wielką radość. Szczególnie w tym roku, który tak bardzo różni się od poprzednich i być może uniemożliwi nam spotkanie z naszymi bliskimi.  

      Dziękujemy naszym wychowankom - Ani Cybulko, Martynie Jakubowskiej, Julii Litwinko, Magdzie Zmarzlik, które dla podtrzymania naszej internackiej tradycji przystroiły świątecznie internat oraz włączyły się w przygotowanie kartek bożonarodzeniowych. 

      Beata Matwiejuk

     • Finał Wojewódzki Licealiady w Futsalu chłopców Szkół Ponadpodstawowych

      MAMY TO !!!

      Jesteśmy najlepsi w województwie  ! 

      W dniu 08.12.2020r. w nowoczesnej hali SP Nr 24 w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w  Futsalu chłopców Szkół Ponadpodstawowych. W finale udział wzięły 4 szkoły z Podlasia:  ZSZ Sokółka, ZS Sokółka, I LO Zambrów oraz jedyna, reprezentująca miasto Białystok Szkoła, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.

      Mistrzem Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2020/21 została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, prowadzony przez trenerów Cezarego Łaskiego i Artura Dakowicza.  Tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego zdobyliśmy będąc zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju, wygrywając wszystkie mecze stosunkiem bramek 39:0. W przyszłym roku zrobimy wszystko, aby ten sukces powtórzyć, gdyż nasz zespół ciągle się rozwija i ma spore rezerwy żeby grać jeszcze lepiej !!! Znaczący wkład w sukces ma Dyrektor ZSOiT dr Cezary Antoni Wysocki, nawiązując współpracę z klubem sportowym MOKS Białystok specjalizującym się w Futsalu. Wspomaga drużynę w miarę możliwości sprzętem sportowym, salą do treningów oraz innymi sprawami organizacyjnymi dając tym samy lepsze warunki do rozwoju młodym piłkarzom. Uczniowie naszej szkoły  biorą także udział w rozgrywkach II ligi Futsalu pod nazwą ZSOiT MOKS II Białystok. Samo osiągnięcie nie byłoby łatwe, gdyby nie współpraca z trenerami Piotrem Szydłowskim oraz Michałem Grygorukiem, którzy na co dzień prowadzą chłopaków w klubie MOSP Białystok. Jak widać na przykładzie ZSOiT w Białymstoku  duże zaangażowanie i współpraca różnych osób i środowisk oraz wytrwałość i ambicje zawodników we współczesnym sporcie to podstawa, na której można budować sukcesy. Gratulujemy chłopakom oraz wszystkim , którzy walnie przyczynili się do naszego kolejnego Mistrzostwa.

      Zapraszamy do galerii zdjęć z tego turnieju !!!

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZSOiT!

      Z ogromną przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją informujemy, że czterech uczniów naszej Szkoły, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku: Vanessa Wiktoria Stabla (IIIA TZ), Mateusz Czarnowski (IIB TZ), Mateusz Karol (IIA LO) oraz Jakub Kiryłowicz (IID LO) zostało uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021! 

      Jako że w naszej Szkole mamy aż czterech stypendystów, znaleźliśmy się w gronie niewielu szkół w Polsce, wśród których aż tylu uczniów zostało wyróżnionych stypendium Prezesa Rady Ministrów !!!

      Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocje z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.      

      Wyróżnienie Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 przyznano 7092 osobom w Polsce. Wysokość stypendium, które otrzymają poszczególni uczniowie to 3000 zł!

      Jesteśmy bardzo dumni z Naszych Stypendystów! Składamy serdeczne gratulacje! Wasz sukces jest również Naszym sukcesem!

      Vanessa Wiktoria Stabla to bardzo koleżeńska, sympatyczna, uczynna dziewczyna. Odznacza się bardzo wysoką kulturą osobistą. Pełni funkcję skarbnika klasy. Chętnie pomaga koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. Od lat związana ze sportem - z piłką  siatkową. Była zawodniczka Białostockiej Akademii Siatkarskiej, obecnie gra w reprezentacji naszej szkoły.  Perfekcjonistka zarówno w nauce jak i podczas gry w piłkę siatkową na boisku.  Na co przeznaczy pieniądze ze stypendium Prezesa Rady Ministra? Twierdzi, że dzięki nim będzie mogła realizować swoje pasje - między innymi będzie podróżować, oczywiście jak skończy się pandemia w Polsce.

      Mateusz Czarnowski – to godny wzór do naśladowania dla wszystkich uczniów. Pracowity, obowiązkowy, ambitny i koleżeński - te cztery cechy opisują go najbardziej. Zawsze skłonny nieść pomoc innym, zawsze przygotowany do zajęć - nawet tych prowadzonych zdalnie. Aktywny, najchętniej uczestniczyłby we wszystkich możliwych zajęciach pozalekcyjnych - gdyby tylko czas mu na to pozwolił. Z zamiłowania jest ministrantem, a z natury po prostu porządnym, dobrym człowiekiem. Nauczyciele chwalą go za wysoką kulturę osobistą, a koledzy za to, że nigdy nie odmawia pomocy.

      Jakub Kiryłowicz- sympatyczny, uczynny, pełen empatii chłopak. Pełni zaszczytną funkcję gospodarza klasy. Chętnie pomaga kolegom i nauczycielom, zwłaszcza w kwestiach technologii komputerowej. Od lat oddany piłce nożnej. Kibicuje drużynie Inter Mediolanu i oczywiście białostockiej Jagiellonii. Bramkarz w drużynie trenera Artura Dakowicza. Jak mówią jego koledzy-” broni wszystko co się da”. Perfekcjonista tak w szkole, jak i na boisku. Jego idolem i wzorem jest Lew Jaszyn. Sport dla niego to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim współpraca. Mówi, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Z ostatnich wydarzeń sportowych zapamięta nie mecz, ale postawę piłkarzy i kibiców oddających hołd i szacunek zmarłemu Maradonie. Na co przeznaczy pieniądze? Jak każdy chłopak... na samochód.

      Mateusz Karol jest osobą odznaczająca się bardzo wysoką kulturą osobistą. Poza tym, iż jest uczniem o nieprzeciętnym potencjale intelektualnym, można go również z całą pewnością określić jako osobę bardzo koleżeńską i uczynną w kontaktach z innymi. Mateusz jest wszechstronnie uzdolniony, a wśród jego pasji zdecydowanie królują nauki ścisłe, zwłaszcza matematyka. Edukacja szkolna nie jest jednak jedyną mocną stroną Mateusza, gdyż jego drugą pasją to sport, a w szczególności piłka nożna. Mateusz brał udział w wielu turniejach, będąc wielokrotnie odznaczanym za wybitne osiągnięcia sportowe. Mateusz Karol to osoba wybitnie uzdolniona, zarówno intelektualnie, jak i sportowo, a przy tym bardzo skromny i kulturalny młody człowiek.

     • Konkurs literacko-plastyczny „Na granicy”

      Nauczyciele  Bibliotekarze zachęcają uczniów pełnoletnich (klasy III i IV) do udziału w  konkursie literacko-plastycznym „Na granicy”,  zorganizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. To propozycja, by przelać na papier wszystko to, co pojawiło się w duszy w ciągu ostatnich miesięcy. Ten czas – czas pod znakiem pandemii Covid-19 – był i nadal jest bardzo trudny. Dla niektórych być może nie do zniesienia. Stąd nazwa – Na granicy. Wielu z nas znalazło się na granicy wytrzymałości, może na granicy lęku, strachu… o wszystko – o zdrowie, życie, bliskich, o pracę, środki do życia. Można wyliczać bez końca. Być może ktoś znalazł się na granicy wiary w ludzi, na granicy życzliwości, solidarności. A może niektórzy z nasz przekroczyli już granicę agresji, paniki, egoizmu? Bardzo prawdopodobne, że dla niektórych życie stanęło na granicy absurdu. Musieliśmy wyjść z naszych stref komfortu, z bezpiecznej codzienności i próbować się dostosować, zachowując przy tym ile się da pokoju serca i pogody ducha.

      Jedną z  propozycji jest  esej. Esej – bo to forma, która wymyka się sztywnym definicjom i daje ogromne możliwości przekazania emocji, przemyśleń, refleksji. Powinien to być esej publicystyczny, w którym punktem wyjścia jest nasza społeczna lub indywidualna codzienność w czasach koronawirusa. Ważne, by to były własne przemyślenia, własne refleksje i własne najbardziej osobiste emocje. Fakty znamy – żyjemy w czasach epidemii. To co chcemy poznać to myśli i uczucia jakie temu życiu towarzyszą.

      Druga propozycja to obraz – rysunek lub grafika, które będą ilustracją zdarzeń, myśli i emocji. To jakby stopklatka wyjęta z całego ciągu osobistych doświadczeń, które miały miejsce w okresie odosobnienia i także obecnie, w czasie obostrzeń społecznych. Obraz nie opowie wszystkiego, ale dzięki artystycznej ekspresji może w mocny sposób przekazać to co najważniejsze – stan duszy. 

      Najlepsze prace – i te literackie i plastyczne – zostaną opublikowane w e-wydawnictwie pt. Na granicy. Rysunki i grafika będą stanowiły ilustracje do zbioru esejów. A cała publikacja pokaże co czujemy i co myślimy, gdy stajemy na granicy naszego dotychczasowego, znajomego, poukładanego i bezpiecznego świata.

      Prace niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach należy przesłać na adres: nagranicy@pikpodlaskie.pl do 31 grudnia 2020 r.

      Regulamin i karta zgłoszenia jest dostępna na stronie: www.pikpodlaskie.pl
      Osoby do kontaktu: Barbara Jurczewska-Ignaciuk, Tamara Korniluk.

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
     (+48) 85 653 32 15 - księgowość
     (+48) 85 651 37 18 - internat
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1
     15-762 Białystok
     Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl