• Szkoła Roku 2020!

      Miło nam poinformować, że szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku znalazły się w czołówce plebiscytu "Szkoła Roku 2020" w Białymstoku.

      Technikum Zawodowe Nr 1 zajęło 1 miejsce

      IX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami mistrzostwa sportowego zajęło 3 miejsce

      Tak wysokie miejsca naszej Szkoły to wynik ciężkiej i skutecznej pracy nas wszystkich - Uczniów, Nauczycieli, Rodziców, Pracowników szkoły oraz zawsze skromnej w słowach a intensywnej w działaniach Dyrekcji Szkoły.

      Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i zapewniamy zarazem, że będziemy jeszcze więcej wkładać zaangażowania w to, aby nasza szkoła była przyjazna przede wszystkim uczniom, bo w niej zaczyna się ich przyszłość.

      Dyrektor ZSOiT Białystok
      dr Cezary Antoni Wysocki

     • Informacja dotycząca nauczania zdalnego

      Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku informuje nauczycieli,  aby treści materiałów przesyłanych uczniom ZSOiT w formie zdalnego nauczania były przekazywane racjonalnie, a ich zawartość merytoryczna oraz objętość pozwalała na samodzielną pracę naszych uczniów. Jednocześnie informuję, aby ilość przesyłanego materiału do zdalnego nauczania nie powodowała zbytniego obciążenia czasowego dla uczniów. Powyższe działania nakierowane są na efektywną obopólną współpracę nauczyciel-uczeń-nauczyciel.
       

                                                                                                                        Dyrektor ZSOiT

                                                                                                                dr Cezary Antoni Wysocki

     • ZSOiT prowadzi kształcenie na odległość

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

      W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych spowodowanym rozprzestrzeniającym się wirusem 2019-nCoV informujemy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych prowadzi kształcenie na odległość (nauczanie zdalne/e-learning). Nauczyciele poszczególnych przedmiotów wysyłają uczniom naszej szkoły materiały w formie elektronicznej do samodzielnej pracy w domu. Materiały te wysyłane są za pomocą dziennika elektronicznego Librus, komunikatorów, grup społecznościowych oraz poczty elektronicznej.

      Jeśli państwo nie mają loginu i hasła do dziennika elektronicznego Librus proszę wysłać email na sekretariat szkoły zsoitbialystok@wp.pl z prośbą o wygenerowanie loginu i hasła.

      Prosimy o systematyczne śledzenie strony internetowej i Facebooka ZSOiT.

                                                                                Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Uczniów i Rodziców
       

                                                                                                                     Dyrektor ZSOiT

                                                                                                             dr Cezary Antoni Wysocki

     • Odwołanie Dni Otwartych w ZSOiT

      W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem 2019-nCoV Dyrektor ZSOiT odwołuje Dni Otwarte w dn. 25.03. i 26.03 2020 roku. Nowy termin zostanie wyznaczony w późniejszym terminie.

                                                                                                                                                Dyrektor ZSOiT

                                                                                                                                        dr Cezary Antoni Wysocki

     • Wprowadzenie zakazów przez Dyrektora ZSOiT

      Działając na podstawie „Rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych”  z dnia 27 lutego 2020r oraz wytycznych Wojewody Podlaskiego z dnia 10 marca 2020r .

      Dyrektor wprowadza zakaz do odwołania uczniom i nauczycielom ZSOiT:

      1. Wyjść do kina, teatru na wystawy itp.
      2. Wyjazdów i wycieczek krajowych i zagranicznych w tym także po województwie podlaskim.
      3.  Przyjmowania wizyt gości i  wycieczek z zagranicy.
      4. Organizowania większych zgromadzeń, apeli, zebrań na terenie szkoły oraz organizowania i udziału w dniach otwartych i targach szkół.

      Podjęta decyzja Dyrektora ZSOiT jest jedynie działaniem profilaktycznym.

      W szkole nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

                                  

                                                                                                                         Dyrektor ZSOiT

                                                                                                                dr Cezary Antoni Wysocki

     • Konkurs ,,Podlasie w moim sercu”

      W odpowiedzi na zaproszenie Internatu ZSR w Marianowie, wzięliśmy udział w I edycji konkursu recytatorsko-fotograficznego pt.: „Podlasie w moim sercu” skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz mieszkańców burs i internatów województwa podlaskiego.
      Ideą konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o ziemi podlaskiej, rozbudzanie pasji fotograficznych, poetyckich oraz wspieranie i propagowanie twórczości młodych ludzi.
      Nasz internat reprezentowała wychowanka – Izabela Stawierej, która wzięła udział w części fotograficznej, prezentując trzy prace konkursowe ukazujące walory przyrodnicze i piękno ziemi podlaskiej – okolic Szepietowa i Rudki.

      Do konkursu fotograficznego zgłosiło się 75 uczniów w kategorii szkoła podstawowa oraz internaty i bursy. Łącznie uczestnicy nadesłali 192 prace konkursowe. Wszystkie nadesłane prace, zdaniem jury, były na wysokim, reporterskim poziomie.
      Tym razem nie udało się zająć żadnego z medalowych miejsc, mimo to dziękujemy Izabeli za udział i zaangażowanie! Zachęcamy do dalszych poszukiwań i życzymy radości z rozwijania swoich pasji i czerpania inspiracji z piękna Podlasia!

      Beata Matwiejuk

     • Podsumowanie I semestru 2019/20

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie I semestru 2019/20.

      Dnia 21.02.2020 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbył się apel podsumowujący pracę, osiągnięcia i klasyfikację za I semestr roku szkolnego 2019/2020. 
      Najwyższe średnie ocen w IX Liceum Ogólnokształcącym uzyskały klasy: IA LO, IIIA LO i  ID LO, a w Technikum Zawodowym Nr 1 klasy: IF TZ, IB TZ i IA TZ. 
      Najwyższą frekwencją w IX Liceum Ogólnokształcącego może pochwalić się klasa: IE LO, IA LO i IB LO natomiast w Technikum Zawodowym Nr 1 klasa IF TZ, IG TZ i IB TZ.
      W czasie apelu odbyło się również rozdanie nagród  laureatom wielu konkursów szkolnych: Matematyka nie kończy się w szkole; Konkurs wiedzy o krajach Anglojęzycznych Cosmopolitan, Kartka Świąteczna – Tradycje Bożego Narodzenia, Szkolny konkurs ortograficzny. Gratulacje odebrali również sportowcy za godne reprezentowanie szkoły w rozgrywkach i zawodach sportowych. 
      Osobom wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów!

     • Forum Szkół w Turośni Kościelnej

      5 marca 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w Forum Szkół, które miało miejsce w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej. Młodzież z klasy III CTZ zaprezentowała uczniom klas ósmych szkoły podstawowej ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami naszej szkoły na temat klas i profili w IX Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Zawodowym Nr 1, panującej atmosferze, wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz o przebiegu praktyk zawodowych.

      Odpowiadali na szczegółowe pytania uczniów,  jak również  dotyczące możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

      Magdalena Szuma

     • Turniej Tenisa Stołowego w ZSOiT

      05 marca 2020 po raz pierwszy w naszej szkole został rozegrany I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Do rozgrywek zgłosiło się 12 dziewcząt i 60 chłopców. 
      Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 3 stoły, przy których nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Każdy mecz przysporzył kibicom wiele pozytywnych emocji.
      Turniej przebiegł w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników, co bardzo cieszyło organizatorów oraz prezentowaną przez nich zasadę fair-play.

      Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Jasińska Karolina II B LO, potem Stocka Kaja II B LO i Kosowska Magdalena II B LO.
      W kategorii chłopców zwyciężył Karol Mateusz I A LO, drugie miejsce zajął Lipski Sebastian I D LO, natomiast trzecie Gryko Kamil II A LO.
      Dziękujemy wszystkim: zarówno zawodnikom jak i kibicom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju Tenisa Stołowego.

      Emilia Lewkowicz

     • Sprawozdanie z Wojewódzkiego Konkursu Poliglota

      We czwartek dnia 5.03.2020 gościliśmy w naszej szkole uczestników XIII Wojewódzkiego Konkursu Poliglota. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół średnich z Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Celem konkursu było doskonalenie języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i innych obowiązujących w szkołach, rozwijanie kompetencji językowych, zwrócenie uwagi na potrzebę znajomości więcej niż jednego języka obcego, umożliwienie wykazania się znajomością co najmniej 2 języków obcych i umożliwienie rywalizacji między uczniami szkół Województwa Podlaskiego.

      W tym roku uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z kreatywnych i ciekawych poleceń leksykalno-gramatycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu tygodnia od daty rozpoczęcia konkursu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, dla uczestników dyplomy, a dla opiekunów podziękowania za przygotowanie do konkursu. Pozdrawiamy.

      Podajemy wyniki tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Poliglota.

      Pierwsze miejsce: Aniela Sienkiewicz 118 pkt, LO w Sokółce
      Drugie miejsce: Gabriel Danilewicz 112 pkt, LO w Sokółce
      Trzecie miejsce: Wiktoria Kościuk 104,5 pkt, ZSZ Nr 2 w Białymstoku

      Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a opiekunom za przygotowanie swoich uczniów do językowej rywalizacji. 

      Jednocześnie informujemy, że w związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem, uroczyste rozdanie nagród odbędzie się po powrocie do szkoły. Pozdrawiamy i wszystkim życzymy zdrowia. 

      Organizatorzy konkursu
      Katarzyna Czyżewska, Dorota Kruszewska, Anna Targońska, Iwona Zając

     • Spotkanie z dziennikarką w bibliotece szkolnej ZSOiT

      Z inicjatywy uczniów z klasy 3DTZ w bibliotece szkolnej 3 marca 2020 r. odbyło się spotkanie z dziennikarką Radia Białystok Olgą Gordiejew-Pobot.

      Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu dowiedziała się na czym polega praca dziennikarza, jak jest zorganizowany jego dzień pracy, że kandydat na reportera powinien być dyspozycyjny, dociekliwy, ciekawy świata, odważny w podejmowaniu kontrowersyjnych tematów, władający właściwą polszczyzną i oczytany. Wykształcenie przyszłego dziennikarza, to niekoniecznie studia dziennikarskie Pani Olga Gordiejew-Pobot skończyła Akademie Teatralną  w Białymstoku . Jej współpracownicy z radia to historycy, poloniści, prawnicy. Na pewno  dziennikarz radiowy musi posiadać dobrą dykcje, odpowiedni tembr głosu oraz bogate słownictwo.

      Młodzież bardzo zaangażowała się w organizacje spotkania. Marcel Leśniak z 3DTZ zaprojektował plakat informujący o spotkaniu, razem z Ewa Borowską przygotował ciekawe pytania do wywiadu. Spotkanie prowadzili uczniowie z 3DTZ: Ewa Borowska i Adrian Błazeusz. Uczennica 3CTZ Marianna Gawinek zajęła się obsługą fotoreporterską. Wszystkim bardzo dziękuje za współpracę.

      Dzięki spotkaniu z Panią  Olgą Gordiejew-Pobot   młodzież została zapoznana z tajnikami zawodu dziennikarza i dowiedziała się, że aby osiągnąć w życiu sukces, trzeba po prostu się uczyć.

      Tamara Korniluk, nauczyciel-bibliotekarz ZSOiT

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
    • zsoitbialystok@wp.pl
    • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
    • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
    • www.zsoit.bialystok.pl