• Regionalna Olimpiada Wiedzy Historycznej o Armii Krajowej

      W dniu 14 marca 2023 roku nasi wspaniali uczniowie: Małgorzata Bielska, Jakub Szkuta i
      Damian Kossakowski uczestniczyli w finale „Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o
      Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach organizowanej przez Instytut Pamięci
      Narodowej w Białymstoku​​​​​​.

      Rywalizacji merytorycznej i współzawodnictwu, towarzyszyła
      niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera. Oprócz udziału w ostatnim etapie konkursu młodzież
      miała okazję porozmawiać i spotkać się z majorem Czesławem Chociejem, prezesem
      Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Białystok. W nagrodę laureaci
      pojadą na wycieczkę śladami Armii Krajowej na Pomorzu.
      Gratulujemy!!!

     • Licealiada

      We czwartek 09.03.2023 odbył się turniej dziewcząt w piłce siatkowej w ramach licealiady województwa podlaskiego. Niestety tym razem nasze reprezentantki uległy bardziej doświadczonemu zespołowi z Augustowa.

     • KONKURS RECYTATORSKI

      W piątek 24.02.2023 roku o godzinie 10:00 odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego poezji niemiecko, anglo  i rosyjskojęzycznej Poezja bez granic. Hasłem tegorocznej edycji była MUZYKA. Po raz pierwszy w tym roku dołączyli do nas uczniowie, którzy recytowali wiersze w języku rosyjskim.  Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników ze szkół województwa podlaskiego, którzy zaprezentowali utwory literackie związane z tematyką muzyczną. Recytację po niemiecku oceniała p. Katarzyna Czyżewska wraz z przedstawicielką CEN-u, p. Krystyną Łuniewską. Recytację po angielsku oceniała p. Dorota Kruszewska, a po rosyjsku p. Dorota Szymborska i Anna Targońska. 

      Przyznano 1,2 i 3 miejsce oraz wyróżnienia. 

       

      Język niemiecki:

      1 miejsce- Michał Dzierżek - 1LO w Białymstoku

      2 miejsce- Zofia Romek - Szkoła Podstawowa nr 45 w  Białymstoku

      3 miejsce- Maurycy Bałakier - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku

      Szczególne wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy tegorocznego konkursu, czwartoklasiści Maksymilian Opryszczko i Michał Walicki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim. Pozostałe wyróżnienia otrzymali Litwińczuk Weronika- 8LO w  Białymstoku, Piekutowska Julia- Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach, Cybulko Magdalena- Szkoła Podstawowa nr 45 w Białymstoku, Aleksandra Pyczkowska- Szkoła Podstawowa nr1 w Czarnej Białostockiej, Szymon Wacewicz- Szkoła Podstawowa w Choroszczy, Chańko Zuzanna- Szkoła Podstawowa w Choroszczy, Wiktor Jarmołowicz - Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku,  Łapiński Paweł - Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach. Brygida Pajołek - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku oraz Andżela Kalinowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnej Białostockiej.

       

      Język angielski:

      1 miejsce- Gabriela Trybułowska - Szkoła Podstawowa nr 45 w Białymstoku

      2 miejsce- Amelia Jelska- 1 LO w Białymstoku

      3 miejsce-  Hanna Zalewska - Szkoła Podstawowa w Choroszczy

      wyróżnienie:

      Zofia Gogol - Szkoła Podstawowa w Choroszczy

       

      Język rosyjski:

      1 miejsce-Klaudia Hodun 7 LO w Białymstoku

      2. miejsce- Zhytko Ksenia- 13 LO w Białymstoku

      3 miejsce- Ochrymiuk Julia-  13 LO w Białymstoku

      wyróżnienia:

      Hurzhyi Valeryia- Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

      Pidest Liliia-5 LO w Białymstoku

      Rasiuk Tatsiana- Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

       

      Dziękujemy i pozdrawiamy Anna Targońska, Dorota Kruszewska, Dorota Szymborska, Iwona Zając i Katarzyna Czyżewska

     • Studniówka 2023

        W dniu 3 lutego 2023 r. społeczność szkolna ZSOiT uczestniczyła w balu studniówkowym , który został zorganizowany w Dworku Czarneckiego. W uroczystości wzięli udział : Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz, najważniejsi goście tego wieczoru , maturzyści.

        Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości przedstawiciele maturzystów  . Następnie głos zabrał pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki. W swoim wystąpieniu zwrócił się do bohaterów tego balu, mówiąc  o tym , że przed nimi pierwszy tak ważny egzamin, który w dużym stopniu wpłynie na ich dalsze życie. W związku z tym powinni poważnie i odpowiedzialnie potraktować ten sprawdzian dojrzałości. Jednocześnie życzył im udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń, jakich zapewne dostarczy im ta szczególna noc. 
        Kolejno niezwykle ciepłe i wzruszające słowa skierowała do Dyrekcji i nauczycieli przedstawicielka organizatorów tej uroczystości, czyli rodziców,  mówiąc o trudzie włożonym w nauczanie i wychowanie ich dzieci. Gorąco podziękowała za doprowadzenie ich , dorosłych już  przecież , pociech do egzaminu maturalnego. 
          Po części oficjalnej można było przejść do zabawy, którą tradycyjnie rozpoczął polonez. W pierwszej parze tanecznego korowodu kroczył pan Dyrektor wraz z uczennicą klasy IV E TZ Weroniką Mróz. Za nimi w   uniesieniu podążały  następne pary. Trzeba przyznać ,że figury w tym tańcu były niezwykle efektowne i skomplikowane. Autorką tego tanecznego  układu była pani Margeryta Ordowska, która przez długie tygodnie ćwiczyła z maturzystami studniówkowego poloneza. Był on impulsem do rozpoczęcia zabawy dla wszystkich zgromadzonych gości.  Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi z rzadka opuszczali parkiet, oddając się gorączce piątkowej nocy. I dopiero sobotni świt zakończył ten niezwykły bal studniówkowy Anno Domini 2023.

     • JASEŁKA SZKOLNE

      22 grudnia 2022 roku społeczność szkolna uczestniczyła w jasełkach przygotowanych przez naszych uczniów pod czujnym okiem  pań profesor Agnieszki Domańskiej i Małgorzaty Ozorowskiej-Gładysz, a także księży uczących w naszej szkole.

      Przedstawienie wspaniale połączyło znany wątek świąt Bożego Narodzenia ( historię Maryi i Józefa oraz Dzieciątka Jezusa) z realiami świata współczesnego. Uczniowie, wcielając się w role sobie bliskie ( młodzieży), zadawało publiczności oglądającej jasełka pytania: czym są tak naprawdę święta, jak je przeżywamy i czego od siebie wzajemnie oczekujemy?
      Jasełka uświetniło również wspólne śpiewanie kolęd oraz fragment Pisma Świętego odczytany przez księdza Karola  Piniewskiego.
      Uroczystość zakończyły życzenia świąteczne i noworoczne złożone przez panią wicedyrektor Wiolettę Marię Karczewską całej społeczności szkolnej.

     • O G Ł O S Z E N I E ! ! !

      22.12.2022 r. (czwartek) - Lekcje w tym dniu będą skrócone.

      - 10:20 – jasełka wszystkie klasy 1 i 2

      - 11:05 – jasełka wszystkie klasy 3 i 4

      22.12.2022 r. (czwartek) - spotkania opłatkowe klasowe:

      - 10:20 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 3 i 4 (zgodnie z wykazem sal)

      - 11:05 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 1 i 2 (zgodnie z wykazem sal)

     • Świąteczny kiermasz...

      Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Technicznych w Białymstoku zorganizowało Świąteczną akcję niesienia pomocy Pani Małgorzacie oraz jej niepełnosprawnemu synowi Krystianowi.

      W dniach 2-8 grudnia 2022 roku, z udziałem uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin, odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych środków czystości oraz żywności o długim terminie ważności. Podczas pracy w tym projekcie młodzież nie tylko nauczyła się zasad planowania i przygotowywania złożonego przedsięwzięcia, jakim było niesienie pomocy, ale także uczniowie przyswoili sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Ponadto młodzież naszej Szkoły wykazała się ogromną dojrzałością, poczuciem odpowiedzialności za innych, gdyż w dniach 7-8 grudnia 2022 roku dodatkowo zorganizowała kiermasz własnoręcznie wykonanych pięknych ozdób i kartek świątecznych. Pierwszego dnia kiermaszu wystawiono również samodzielnie wykonane przez uczniów pyszne wypieki. Do tej akcji drugiego dnia dołączyli nauczyciele, którzy także przynieśli swoje ciasta. Cały dochód ze sprzedaży ozdób, kartek i różnych smakołyków świątecznych przeznaczony został na pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki” potrzebującej rodzinie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękną akcję Świątecznego wolontariatu !

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Wojewódzki Konkurs Recytatorski

      Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji niemiecko- anglo- rosyjsko- języcznej "Poezja bez granic" odbędzie się w naszej szkole 24.02.2023 (piątek) o godzinie 10:00. Hasłem tegorocznej edycji jest "Muzyka".

      Wojewódzki Konkurs Poliglota odbędzie się w naszej szkole w piątek 3.03.2023 o godzinie 10:00. 

      Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 
      Organizatorzy: 
      A. Targońska- rusycystka
      D. Kruszewska- anglistka 
      K. Czyżewska- germanistka 
      I. Zając- niezastąpiona pomoc techniczna 
       

     • LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ

      Dziewczęta naszej szkoły rozpoczęły licealiadę w piłce siatkowej. 18 listopada zmierzyły się z zawodniczkami  XIV LO  w Białymstoku. Mimo przegranej 2:0 postawa naszych dziewcząt zasługuje na brawa. Skład naszego zespołu uległ dużej rotacji (dla trzech  zawodniczek z podstawowego składu był to debiut). Podczas meczu były momenty gdzie prowadziłyśmy nawet pięcioma punktami, jednak doświadczenie naszych koleżanek z XIV LO, które grają ze sobą znacznie dłużej, zadecydowało o naszej przegranej.  Za dwa tygodnie kolejny mecz: trzymajcie kciuki.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl