• OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA KWIECIEŃ 2024

      Wpłaty na obiady za KWIECIEŃ 2024 należy dokonywać na konto:

      60 1240 1154 1111 0010 3578 8516

       

      Płatności należy dokonywać nie później niż do 15 kwietnia, dokonanie wpłaty po terminie skutkować będzie naliczeniem odsetek

       

       

      W tytule przelewu napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę lub imię
      i nazwisko nauczyciela

       

      Koszt:
      - uczniowie zamieszkujący w internacie

      • miesięczna opłata stała za internat – 70 zł
      • dzienna stawka żywieniowa za śniadanie I i II, obiad i kolację – 21,24 zł, w tym:
       a) śniadanie I i II – 8,23 zł
       b) obiad – 7,71 zł
       c) kolacja – 5,30 zł

       

      Łącznie za kwiecień 2024: 20 dni x 21,24 zł = 424,80 zł + 70,00 zł (opłata stała) = 494,80 zł

       

      - pozostali uczniowie 20 dni x 7,71 zł = 154,20 zł

       

      - nauczyciele 20 dni x 11,00 zł = 220,00 zł

       

      Nieobecność dziecka zgłaszamy nie później niż do godz. 12.00 w dniu roboczym poprzedzającym nieobecność pod nr tel.: 85 653 00 73 wew. 48.

     • Sprawozdanie z konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2024”

      W marcu w naszej szkole odbyła się XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2024” organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i przy współpracy z wydawnictwem Klett Polska.

      Zgłosiło się ponad 70 uczestników w kategorii szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Gościliśmy młodzież i opiekunów z SP 5, SP 8, SP 26, SP 32, SP 44, SP 45, SP 47 w Białymstoku, Niepublicznej Szkoły św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, SP w Bielsku Podlaskim, I, II, III, V, VII,VIII,  IX, X, XI i XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, II LO w Bielsku Podlaskim oraz ZSE, ZST, ZSZ Nr 2 w Białymstoku. i ZSTiZ w Mońkach

      Młodzież napisała 90 minutowy test ze znajomości gramatyki rosyjskiej w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych.

      W tym samym czasie nauczyciele odbyli spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa KLETT POLSKA poznając nowości wydawnicze do nauki języka rosyjskiego i przy kawie wymieniając się doświadczeniami w pracy.

      26 marca o godz. 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora szkoły dr Cezarego Antoniego Wysockiego i Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego oraz upominków od wydawnictwa Klett Polska.

      Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok w marcu.

       

      Wyniki konkursu:

       

      SZKOŁA PODSTAWOWA

      I MIEJSCE - Dronzek Władysław - 45/46p. Niepubliczna Szkoła Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

      II MIEJSCE -Tupik Aleksandra - 44/46p. - SP 47 w Białymstoku

      III Miejsce -Kseniya Verameichyk - 43p.- SP 32 w Białymstoku

       

      WYR/OŻNIENIA:

      1. Panasik Paulina -SP 45 w Białymstoku- 42.5- SP 45 w Białymstoku
      1. Marusich Maryia- 42.5p. SP 26 w Białymstoku

      SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

      I MIEJSCE-KORSUNSKIJ IWAN– 85p./89p. II LO BIAŁYSTOK

      II MIEJSCE- Lankovich Karyna – 82p. -I LO BIAŁYSTOK

      III MIEJSCE- Mozgel Valeryia -81p. XI LO BIAŁYSTOK

       

      WYRÓŻNIENIA:

      1. Yauheni Darauko- 80p. – ZSE Białystok
     • „Notariusz w szkole..."

      20 marca 2024 r. w ramach akcji edukacyjnej „Notariusz w szkole - wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych i policealnych” realizowanej  przez Krajową Radę Notarialną klasy IV ATZ oraz 4 BTZ uczestniczyły w spotkaniu z panią notariusz - Mają Siwicką-Bejtman.

      Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu o zakresie obowiązków, doświadczeniach specyfice pracy w kancelarii notarialnej. Wiele uwagi p. notariusz Maja Siwicka-Bejtman poświęciła prawnym aspektom nieruchomości, testamentom, aktom notarialnym, protokołom itp. Chętnie skorzystaliśmy z możliwości zadawania pytań, na które odpowiedzi były bardzo wyczerpujące, akty prawne były zilustrowane przykładami z praktyki notarialnej naszego gościa. Ten dzień pozwolił nam spojrzeć na zawód notariusza z innej perspektywy i skłonił do refleksji. Liczymy na więcej takich spotkań.

      Natalia Szczęsna, Patrycja Zalewska, Katarzyna Maksimiuk, Dorota Janeczko 4ATZ

      Spotkanie zorganizowały panie: Małgorzata Tomecka, Barbara Jurczewska-Ignaciuk oraz Tamara Korniluk

     • Droga krzyżowa w naszej szkole...

      19 marca społeczność naszej szkoły wzięła udział w drodze krzyżowej. To było niezwykłe przeżycie. Szliśmy korytarzami, na których spotykamy się każdego dnia ale w zupełnie innym celu. Nieśliśmy krzyż, rozważaliśmy mękę Chrystusa i modliliśmy się również w osobistych intencjach. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną modlitwę.

     • Targi Aktywności Sportowej

      W dniu 20 marca uczniowie klasy 1B LO, 2B LO oraz 3B LO uczestniczyli w Targach Aktywności Sportowej organizowanych przez  II Liceum Ogólnokształcące. 
      Główną ideą targów było pokazanie szerokiej oferty białostockich klubów sportowych. Wśród nich karate, gimnastyka artystyczna, tańce ludowe, tenis stołowy, lekkoatletyka.  Uczniowie mieli też okazję do spróbowania swoich sił w niektórych konkurencjach.

     • DZIEŃ KOBIET w ZSOiT

      08 marca ZSOiT świętowało DZIEŃ KOBIET w nietypowy sposób. Samorząd Uczniowski stworzył niezwykłe, a wręcz magiczne stoisko, gdzie każdy chłopak bądź dziewczyna mogli zakupić przepiękne kwiaty i podarować je ukochanej osobie, bądź sami poprawić sobie humor. Z przyjemnością również informujemy, że zebrane podczas kiermaszu pieniądze będą przeznaczone na już niedługo nadchodzącą akcję Samorządu Uczniowskiego!

     • Debata Oksfordzka

      7 marca 2024 r. uczniowie ZSOiT wzięli udział w pierwszej edycji Debaty Oksfordzkiej, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim. Nasi uczniowie, po zaciętej walce, odpadli w półfinale! Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i postawy, które bez wątpienia zaprezentowali podczas debaty! Naszych uczniów do Debaty przygotowała Pani Joanna Seredyńska. Opiekunem była Pani Ewa Kalinowska. Dziękujemy!

     • Konkurs filmowy Unii Europejskiej rozstrzygnięty!

      Konkurs filmowy Unia Europejska – co się zmieniło w Twoim otoczeniu po 1 maja 2004 roku? w końcu rozstrzygnięty!!!
       

      W miniony poniedziałek w naszej szkole odbyło się długo oczekiwane uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom jednominutowych filmów dotyczących zmian zaobserwowanych w naszym otoczeniu od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
      Nasza radość i duma są ogromne, gdyż aż dwie nagrody trafiły do uczniów naszej szkoły – Filipa Szulżyckiego i Julii Leszczyńskiej!!! Dwie główne nagrody, w postaci rowerów, były naprawdę zacne i, w imieniu Posła Pana Krzysztofa Truskolaskiego, zostały wręczone przez Dyrektora Biura Poselskiego Pana Marcina Piętkę.
      Serdecznie gratulujemy trojgu zwycięzcom i życzymy już tylko Oskara.

      Dyrekcja z całą społecznością ZSOiT

     • OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA MARZEC 2024

      OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA MARZEC 2024

      Wpłaty na obiady za MARZEC 2024 należy dokonywać na konto:
      60 1240 1154 1111 0010 3578 8516

      Płatności należy dokonywać nie później niż do 15 marca, dokonanie wpłaty po terminie skutkować będzie naliczeniem odsetek


      W tytule przelewu napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę lub imię 
      i nazwisko nauczyciela

      Koszt:
      - uczniowie zamieszkujący w internacie
      •    miesięczna opłata stała za internat – 70 zł
      •    dzienna stawka żywieniowa za śniadanie I i II, obiad i kolację – 21,24 zł, w tym:
      a) śniadanie I i II – 8,23 zł
      b) obiad – 7,71 zł
      c) kolacja – 5,30 zł

      Łącznie za marzec 2024: 19 dni x 21,24 zł = 403,56 zł + 70,00 zł (opłata stała) = 473,56 zł

      - pozostali uczniowie 19 dni x 7,71 zł = 146,49 zł

      - nauczyciele 19 dni x 11,00 zł = 209,00 zł

      Nieobecność dziecka zgłaszamy nie później niż do godz. 12.00 w dniu roboczym poprzedzającym nieobecność pod nr tel.: 85 653 00 73 wew. 48.
       

     • "Co w głowie, to na języku"

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego w naszej Szkole odbył się konkurs „Co w głowie, to na języku...” na mem na najtrudniejsze polskie zdanie (wymowa i pisownia). Polegał on na wykonaniu autorskiej pracy z wykorzystaniem zdania (6-12 wyrazów) sprawiającego jak największą trudność w zapisie ortograficznym lub w wymowie. Komisja konkursowa wyróżniła cztery prace naszych uczniów - są to: Paulina Karpowicz 1C TZ, Aleks Borowski 2E TZ, Maja Jakubowska 2E LO oraz Hanna Fiłonczuk 2E LO. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy o zawiłościach naszego języka ojczystego i życzymy dalszych sukcesów.

     • MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU U17 W WILKOWICACH

      W dniach 9-11 luty w Wilkowicach  odbyły się Mistrzostwa Polski w futsalu U17. Nasz cały podlaski region reprezentowała drużyna z naszej szkoły ZSOiT Białystok, która we wcześniejszych rozgrywkach wyeliminowała wszystkie przeciwników.

      Po uroczystym otwarciu turnieju uczestników mistrzostw przywitali prezes GLKS-u Wilkowice Dariusz Wandzel i wójt Gminy Wilkowice Janusz Zemanek, a tradycyjną formułkę „mistrzostwa uważam za otwarte” wygłosił przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u Grzegorz Morkis.

      W pierwszym dniu zmagań po ciężkiej ośmiogodzinnej podróży ulegamy pierwszemu przeciwnikowi Progresowi Warszawa.

      Drugi dzień rozpoczynamy wygraną z WEMET Futsal club i pełni nadziei przechodzimy do następnej rundy mistrzostw.

      Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu Okocimski CANPACK pokonuje nas jednobramkową przewagą.

      Nasza drużyna wykazała się ogromną siłą walki, determinacją i zaangażowaniem mimo tego, że byliśmy młodsi od naszych przeciwników.

      Dziękujemy chłopakom za wspaniałą grę i emocje, które mogliśmy na żywo śledzić na kanale YT, a trenerom Arturowi Dakowiczowi i Cezaremu Łaskiemu za ogromny sukces jakim bezapelacyjnie jest udział w Mistrzostawach Polski futsalu naszej młodzieży.

      Panowie, mamy nadzieję, że za rok wrócicie z pucharem MISTRZA POLSKI.

     • XIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Władcy Ziemi"

      Zapraszamy pasjonatów biologii do wzięcia udziału w olimpiadzie, która odbędzie się 9 kwietnia 2024, co pozwoli uczniom sprawdzić swoje umiejętności, pobudzi do poszukiwania i porządkowania informacji.​​​​​​​

      W listopadzie w naszej szkole została zorganizowana XII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Mam Was dość !!! - Ziemia". Wśród 405ciu osób z całej Polski nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca:

      Jakub Szkuta - 5 miejsce,

      Wiktoria Łuczaj - 11 miejsce,

      Zuzanna Cieciorko i Antoni Kobus - 13 miejsce.

      Serdecznie gratulujemy odwagi i dużej wiedzy z aktualnych zagrożeń ekologicznych i wyzwań środowiskowych, z którymi zmaga się dzisiejszy świat. Uczniowie za swój wysiłek włożony w przygotowania do olimpiady otrzymali dyplomy i książki.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl