• Ogłoszenie Szkolnego Koła Wolontariatu

      Schronisko dla bezdomnych zwierząt to miejsce, w którym pies czy kot otrzymuje miłość, schronienie, ciepło, ale również pożywienie.

      Schronisko dla bezdomnych zwierząt to miejsce, w którym pies czy kot otrzymuje miłość, schronienie, ciepło, ale również pożywienie.

      Zbliża się zima, wobec tego Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło wspomóc podopiecznych schroniska. Dzięki takiej akcji, nie tylko pomagamy, ale też kształtujemy postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażamy uczniów i dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności
      i innych niezbędnych do przeżycia artykułów.

      Dlatego też nie czekaj, pomóż i Ty. Otwórz serce na bezdomne zwierzęta.

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

      ZSOiT Białystok

     • Spotkanie autorskie z Maliką Tomkiel

      8 listopada 2023 w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie z autorką Maliką Tomkiel. Malika Tomkiel jest z zawodu dziennikarką, a jej artykuły ukazały się w wielu magazynach, m.in. “noizz.pl”, “Zwierciadło” czy “DUMA”. Pisze, przeprowadza wywiady, uczy jogi i nie boi się konfrontacji z ciężkimi tematami, które dla wielu nadal są tabu. Jej książki są zbiorem jej przeżyć, historii, myśli. Przelewa na kartki część siebie, swoje trudy, idąc z myślą, że może tym pomóc choć jednej osobie, która przeżywa coś podobnego.

      Trzy książki Maliki Tomkiel znajdują się w naszych bibliotecznych zbiorach, w tym jej literacki debiut pt. “Biel Kości”, który w szczery do bólu sposób przedstawia realia życia z anoreksją. “Poproszono, bym nie przywiązywała wagi do cyfr w moim życiu. Przywiązuję więc do słów.” Jej najnowszym tytułem jest tomik poezji “Każdy ma jakiś problem” wydany we wrześniu 2023. Jest zbiorem wierszy pisanych na przestrzeni wielu lat, opowiadających o trudnościach życia, nie tylko Maliki, ale i każdego z nas.

      W czasie spotkania uczniowie mieli szansę porozmawiać z Maliką Tomkiel na temat jej twórczości, życia osobistego oraz tego, co motywuje ją do pisania. Autorka z wielkim zaangażowaniem odpowiadała na pytania. Opowiadała ona o tym jak codziennie życie wpływa na jej twórczość. Wydarzenia, praca z dziećmi, natura   czy nawet zasłyszane rozmowy ludzi podczas spaceru. Przedstawiony został również jeden z jej wierszy z tomiku poezji.

      Pod koniec spotkania odbyły się godzinne warsztaty, na których nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w tworzeniu postaci literackiej od zera.

                                                                                               Wiktoria Czajkowska 3 BTZ

      Wielkie podziękowania i  wyrazy uznania dla Wiktorii Czajkowskiej, która poprowadziła profesjonalnie spotkanie, wywiad  z Maliką Tomkiel  ze strony pisarki oraz nauczycielek- bibliotekarek Barbary Jurczewskiej-Ignaciuk i Tamary Korniluk

      Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023 dla Technikum Zawodowego Nr 1

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2023

      W bibliotece szkolnej 25.10. 23r. odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego czytanie jest ważne?” Zajęcia bardzo motywujące do zmierzenia się z czytaniem, poprowadził Dominik Sołowiej który jest specjalistą ds. marketingu, webmasterem i copywriterem, pracownikiem Książnicy Podlaskiej.

      Spotkanie było poświęcone popularyzacji czytelnictwa. Pracowaliśmy nad tematami:   - książka, a serial na Netfliksie ,

      - książka, a social-media,

      - książka, a programowanie!

      Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu dla Technikum Zawodowego Nr 1                           z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023.

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole...

      Tradycją naszej szkoły jest to, że upamiętniamy odzyskanie przez Polskę suwerenności w sposób nieszablonowy, wykorzystując pasje sportowe młodzieży. Już po raz piąty został zorganizowany Turniej Niepodległości, który był okazją i do świetnej zabawy  i do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Obchody rozpoczęły się od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zaszczycili nas również swoją obecnością członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego ‘PODZIEMIE”. Przygotowali oni wystawę okolicznościową i w strojach przedwojennych oficerów Wojska Polskiego przybliżali młodzieży postać przyszłego patrona naszej szkoły gen. Ludwika Kmicica Skrzyńskiego. Na koniec, jak co roku,  zaśpiewaliśmy 100 lat dostojnej Jubilatce. Rodzice ufundowali również słodki poczęstunek. 

     • Stypedynści z naszej szkoły...

      W piątek - 13 października w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024 oraz nagród Ministra Edukacji i Nauki.

      Wśród 124 najzdolniejszych i najbardziej ambitnych uczniów podlaskich szkół znalazło się dwoje uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Z rąk wiceministra edukacji i nauki Pana Dariusza Piątkowskiego stypendia otrzymali: Fitsner Anastasiya z kl. IVC LO oraz Jakub Szkuta z kl. IVB TZ. Stypendystom serdecznie gratulujemy !!!

     • OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA LISTOPAD 2023

      Wpłaty na obiady za LISTOPAD 2023 należy dokonywać na konto:

      60 1240 1154 1111 0010 3578 8516

      Płatności należy dokonywać nie później niż do 15 listopada, dokonanie wpłaty po terminie skutkować będzie naliczeniem odsetek

      W tytule przelewu napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę lub imię
      i nazwisko nauczyciela

      Koszt:
      - uczniowie zamieszkujący w internacie

      • miesięczna opłata stała za internat – 70 zł
      • dzienna stawka żywieniowa za śniadanie I i II, obiad i kolację – 21,24 zł, w tym:
       a) śniadanie I i II – 8,23 zł
       b) obiad – 7,71 zł
       c) kolacja – 5,30 zł

      Łącznie za listopad 2023: 19 dni x 21,24 zł = 403,56 zł + 70,00 zł (opłata stała) = 473,56 zł

      - pozostali uczniowie 19 dni x 7,71 zł = 146,49 zł

      - nauczyciele 19 dni x 11,00 zł = 209,00 zł

      Nieobecność dziecka zgłaszamy nie później niż do godz. 12.00 w dniu roboczym poprzedzającym nieobecność pod nr tel.: 85 653 00 73 wew. 48.

     • PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas maturalnych, uczestniczyli  w pielgrzymce, by prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Tak było i w tym roku.

       
      27 października 2023 udaliśmy się do Wilna. Na miejsce dojechaliśmy przed południem, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem - panią Jolą, która oprowadzała nas po pięknym Wilnie. W samo południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, gdzie zawierzyliśmy naszą przyszłość Matce Bożej, głównie  prosiliśmy  o pozytywne wyniki  matury i dobry wybór dalszej drogi życiowej. Po Mszy św. każdy miał  swoje 5 minut na indywidualną rozmowę z Matką Bożą. Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania była pobliska Cerkiew p.w. św. Ducha. Usłyszeliśmy tam historię tego miejsca,  jak również nawiedziliśmy znajdującej się w Świątyni relikwie 3 męczenników. Wstąpiliśmy również do Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Biskupa i św. Władysława. Szliśmy również szlakiem Adama Mickiewicza.  Dalszy spacer po Wilnie, doprowadził nas do domu, w którym  mieszkał Juliusz Słowacki, zobaczyliśmy również jak  mieszkali i tworzyli inni wybitni twórcy m.in. Adam Mickiewicz. Piękne zabytki i historyczne miejsca, dopełniły wartość wspólnego wyjazdu. Pomimo niskiej temperatury i zimnego wiatru, całej grupie towarzyszył dobry humor i radość bycia razem. Ufamy, że nasze wspólne pielgrzymowanie i bycie razem, przyczynią się także nie tylko do większej integracji, ale również przyniosą skutki duchowe.

     • Miejska gala Dnia Edukacji Narodowej...

      13 października 2023 roku w 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w Białymstoku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miejska gala odbyła się w siedzibie XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja, aby uhonorować osoby pracujące w obszarze edukacji, dyrektorów szkół oraz nauczycieli.

      Podczas tych uroczystości 204 osoby odebrały Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wśród nagrodzonych znalazło się zacne grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku dr hab. Tadeusza Truskolaskiego otrzymali:

      1. dr Cezary Antoni Wysocki – Dyrektor ZSOiT w Białymstoku,
      2. mgr Anna Targońska – Wicedyrektor ZSOiT w Białymstoku,
      3. mgr Iwona Zając – Wicedyrektor ZSOiT w Białymstoku,
      4. mgr Wojciech Brzuzy – nauczyciel ZSOiT w Białymstoku,
      5. mgr Joanna Silwonik – nauczyciel ZSOiT w Białymstoku,
      6. mgr Marcin Surynowicz - nauczyciel ZSOiT w Białymstoku,
      7. mgr Elżbieta Karpowicz - nauczyciel ZSOiT w Białymstoku.

      Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku to zaszczytne wyróżnienie przyznawane pracownikom oświaty za ich wybitne osiągnięcia, zaangażowanie w pracę z uczniami, rozwój edukacyjny oraz wkład w rozwój lokalnej społeczności i edukacji w Białymstoku.

      Gratulujemy tak szczególnej i ważnej nagrody. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

                                                                                                                    Społeczność
      Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole...

      „Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli.”

      Sokrates

      13 października  2023 roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Nad przygotowaniem uczniów do części artystycznej czuwały wychowawczynie klas pierwszych, których uczniowie dzięki tradycyjnemu ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły, przyjmując na siebie obowiązek odpowiedzialnego reprezentowania jej w środowisku lokalnym.​​

      Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Jedną z pierwszych osób, które zabrały głos, był Przewodniczący Rady Rodziców przy naszej szkole,  który w krótkim przemówieniu wyraził ogromną wdzięczność rodziców wobec dyrekcji, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły za wszelką pomoc uczniom, za okazywane serce i życzliwość, za wyrozumiałość, cierpliwość. Życzyła, aby nasi nauczyciele nigdy nie stracili pasji i zapału do tego zawodu, bo dzięki temu młodzież naszej szkoły zaczyna budować swoją przyszłość i wytrwale osiąga stawiane jej cele. W podobnym tonie wypowiedział się Samorząd Uczniowski, który także podziękował nauczycielom i kadrze za trud włożony w pracę z uczniami.

      Dyrektor szkoły dr Cezary Antoni Wysocki wygłosił następnie przemówienie, w którym przywołał historię powołania Komisji Edukacji Narodowej, której data powstania (14 października 1773 roku) stała się dniem święta polskiej edukacji. Zwrócił uwagę, że Komisja pełniła wówczas rolę dzisiejszego ministerstwa oświaty. Warto podkreślić, że członkowie tejże Komisji kładli nacisk na to, aby uczeń poszerzał swoje horyzonty, zdobywał wiedzę praktyczną, a nie tylko uczył się na pamięć. W tym roku szkolnym pan Dyrektor w swoim przemówieniu przywołał postać najwybitniejszego filozofa świata  - Sokratesa.   Przywołał jego słynne słowa wypowiedziane do uczniów: Nie mogę nikogo niczego nauczyć. Mogę tylko zmusić ich do myślenia.”.  Podkreślił, że taka jest rola nauczyciela i szkoły. Nie nauczy ucznia jeśli on sam tego chcieć nie będzie.

      Najważniejszą częścią spotkania było  ślubowanie klas pierwszych IX Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Zawodowego nr 1. Młodzież w strojach galowych z dumną i siłą w głosie powtarzała za panią wicedyrektor słowa ślubowania, którego najistotniejszym elementem była przysięga godnego reprezentowania szkoły, rzetelnego wypełniania obowiązków szkolnych, dbania o mienie szkolne, a przede wszystkim odnoszenie się do wszystkich z godnością i szacunkiem. Pan dyrektor obiecał, że cała kadra zarządzająca, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły pomogą tym uczniom dotrzymać słów złożonego ślubowania.

      Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań  zasłużonym pracownikom naszej szkoły: dyrekcji, paniom z administracji, nauczycielom oraz tym  wszystkim, których praca wpływa na doskonałe funkcjonowanie  placówki, co przyczynia się do tego, że z roku na rok stajemy się coraz lepsi i przychodzi do nas coraz więcej uczniów. Wszystkie  te osoby zostały docenione za swoją pracę atrakcyjnymi nagrodami.

     • Spotkanie przedstawicieli Rodziców

      W dniu 20 września 2023r. (Liceum Ogólnokształcące) oraz 21 września 2023r. (Technikum Zawodowe Nr 1) przedstawiciele Rodziców poszczególnych klas spotkali się, aby wybrać Prezydium Rady Rodziców, która w roku szkolnym 2023/2024 będzie działać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.

      Podjęto uchwały w sprawach:

      1. Powołania składu Prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
      w Białymstoku na rok szkolny 2023/2024.

      2. Zaopiniowania Programu wychowawczo-profilaktycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku na rok szkolny 2023/2024.

      3. Uchwalenia wysokości dobrowolnej składki na fundusz zarządzany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku w roku szkolnym 2023/2024.

      4. Zaopiniowanie i podjęcie uchwały o nadaniu IX Liceum Ogólnokształcącemu w Białymstoku Imienia Generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego.

      Protokół z posiedzenia Rady Rodziców ZSOiT Białystok oraz stosowne uchwały z tego posiedzenia w zakładce dla uczniów/Rada Rodziców.

                                                                                                              Dyrektor ZSOiT Białystok

                                                                                                              dr Cezary Antoni Wysocki

      Rada_Rodzicow_-_Sklad_osobowy_2023-2024.pdf

      Uchwala_Nr_1_(RR_-_ZSOiT_B-stok)_2023-2024.pdf

      Uchwala_Nr_3_(RR_-_ZSOiT_B-stok)_2023-2024.pdf

     • Serdecznie gratulujemy naszym nauczycielom tegorocznych awansów zawodowych!

      Z dumą ogłaszamy, iż najwyższy stopień awansu zawodowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku zdobyli p. Małgorzata Tomecka, p. Krzysztof Zalewski, p. Artur Dakowicz oraz ks. Piotr Omelczuk. Jesteśmy przekonani, że to nie koniec Waszych zawodowych sukcesów!!!

      7 września był szczególnym dniem dla nauczycieli, którzy w budynku hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 złożyli uroczyste ślubowanie przy nadaniu im stopnia nauczyciela mianowanego. Do zacnego grona 210 osób należą p. Sylwia Zakrzewska, p. Marcin Augustynowicz, p. Mariusz Lisowski i p. Bartłomiej Maciuszko.

      Przy nadawaniu stopnia nauczyciela mianowanego, nasza koleżanka i koledzy złożyli ślubowanie, według którego mają dążyć do pełni rozwoju osobowości własnej i ucznia. W związku z powyższym życzymy Wam dużo optymizmu, radości i wytrwałości w zdobyciu kolejnego awansu zawodowego, bo „kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.

      Gratulujemy i czekamy na dyplomowanie

      Dyrekcja z całą społecznością ZSOiT

     • Narodowe czytanie 2023

      W tym roku szkolnym po raz kolejny społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję społeczną propagującą znajomość literatury narodowej.

      Rok 2023 to już 12 odsłona tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest propagowanie literatury w szeroko rozumianym  życiu społecznym.
      9 września w całej Polsce czytano fragmenty jednego z najważniejszych utworów literatury polskiej – Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Powieść podejmuje tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 – lecie jest właśnie w tym roku obchodzone.

      Z zaciekawieniem słuchaliśmy o losach rodziny Korczyńskich i Bohatyrowiczów.  Zachwycaliśmy się wspólnie opisami przyrody, których w powieści nie brakuje. Niech słowa Anzelma Bohatyrowicza staną się dla nas mottem dnia codziennego:
      „ – Szczęście wywyższa, szczęście poniża, wszystko na świecie czasowe i przemijające... każda rzecz by woda przepływa, by liść na drzewie żółknie i gnije...” 

      Narodowe czytanie trwało tylko jeden dzień, ale pozwoliło odkryć na nowo dawno minioną epokę. Przyczyniło się również do naszej integracji. 
       

     • Wywiad z Panem Krzysztofem Truskolaskim - Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

      W dniu 7 września 2023 roku uczennice ZSOiT w Białymstoku (Maja Jakubowska oraz Aniela Otola z klasy 2E LO) pod opieką pani Ewy Kalinowskiej oraz pana Marcina Surynowicza miały niezwykłą możliwość przeprowadzenia wywiadu z Panem Krzysztofem Truskolaskim - Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.​​​​​​​

      Podczas rozmowy poznaliśmy niesamowite aspekty pracy posła. Jako społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku podziękowaliśmy za zaangażowanie w życie naszej szkoły. Mamy tu na myśli wstawiennictwo oraz ciągłe interpelacje w sprawie odzyskania sal MODM. Ta dodatkowa powierzchnia wpłynie na komfort nauki naszych uczniów i pracy nauczycieli.

      Dokonanie NIEMOŻLIWEGO okazało się MOŻLIWE dzięki Panu Krzysztofowi Truskolaskiemu.

      Stokrotne DZIĘKUJEMY!!!  Społeczność ZSOiT w Białymstoku.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl