Aktualności
BEZPIECZNYCH WAKACJI
Kolejny krok w sportowej karierze naszych uczniów!
Uczniowie ZSOiT: Kacper Łupiński i Maciej Dmochowski – rozegrali już pierwsze mecze reprezentacji Polski w futsalu U-19.
To wyjątkowy moment i ogromny powód do dumy dla całej naszej społeczności. Reprezentowanie kraju w biało-czerwonych barwach jest efektem ciężkiej pracy, systematyczności i sportowej pasji. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią ich drogi do tego sukcesu.
Gratulujemy Kacprowi i Maciejowi debiutu oraz życzymy kolejnych udanych występów, wielu zwycięstw i nieustannego rozwoju sportowej kariery.
Autorski projekt fotograficzny
Osiem miesięcy pracy nad autorskim projektem fotograficznym zakończy wspólna wystawa uczestników 9. edycji Masterclass ImageWorks - warsztatów prowadzonych przez Anitę Andrzejewską i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.
Swoje prace zaprezentują na niej również nasi nauczyciele - Tomasz Mieleszko i Maciej Wiślak.
Wernisaż odbędzie się 25 czerwca 2026 roku o godz. 18.00 w galerii Pauza w Krakowie.
Podziękowania
CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK w ZSOiT
Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Charytatywna Zbiórka Książek” organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem przedsięwzięcia było wsparcie dzieci i młodzieży objętych pomocą fundacji, a także promowanie czytelnictwa, postaw prospołecznych oraz idei wolontariatu.
Do udziału w akcji zaproszeni zostali uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Zbierano książki nowe i używane, znajdujące się w dobrym stanie.
Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu darczyńców udało się zebrać 685 książek, które zostały przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zebrane egzemplarze otrzymają „drugie życie”.
Przeprowadzenie zbiórki było cenną lekcją wrażliwości społecznej i współpracy. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że nawet niewielki gest może przyczynić się do pomocy potrzebującym. Akcja pozwoliła również zwrócić uwagę na wartość książek oraz rozwijanie nawyku czytania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy włączyli się w organizację i wsparcie zbiórki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się osiągnąć cel akcji i wesprzeć działalność Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
PIĄTEK GODZ.10.30
PLAC APELOWY
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!!!
Janek – uczeń pełen pasji i zaangażowania
“Okularnicy”
Jesteśmy dumni z naszego ucznia. W tym roku szkolnym Janek osiągnął wiele sukcesów. Cieszy nas, że oprócz nauki śpiewu w szkole muzycznej aktywnie uczestniczył w życiu szkoły – śpiewał w chórze szkolnym, angażował się w wolontariat oraz pomagał przy nagłaśnianiu szkolnych uroczystości.
Życzymy Jankowi kolejnych sukcesów, wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i wielu powodów do radości w przyszłym roku szkolnym.
Powód do dumy – nasi uczniowie w Reprezentacji Polski U-19
Dwóch naszych uczniów – Maciej Dmochowski oraz Kacper Łupiński – przesyłają pozdrowienia ze zgrupowania Reprezentacji Polski U-19.
To ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że ciężka praca, zaangażowanie i sportowa pasja naszych uczniów są dostrzegane na najwyższym poziomie. Gratulujemy powołania i życzymy powodzenia podczas zgrupowania, wielu cennych doświadczeń oraz sukcesów w biało-czerwonych barwach!
Trzymamy za Was kciuki!
XXXV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA LIRA w Rybniku
PAWEŁ SZERSZENOWICZ z klasy 1C TZ wraz z Miejską Orkiestrą Dętą Miasta Białystok oraz NATALIĄ TRUSZKOWSKĄ z klasy 1D LO wraz Mażoretkami ESTRELLA wzięli udział w XXXV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA LIRA 12-14.06.2026r. w Rybniku.
2W jubileuszowej XXXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” – Rybnik 2026 zaprezentowało się 18 orkiestr dętych i 16 formacji tanecznych i mażoretek ze Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy, Szwajcarii, Meksyku i Polski.
Paweł Szerszenowicz z klasy 1C TZ wraz z orkiestrą zdobył Dyplom Uznania i Puchar Dyrektora Festiwalu Statuetkę „ZŁOTEJ LIRY” za brawurowe wykonanie musztry paradnej oraz Brązowe Pasmo.
Natalia Truszkowska z klasy 1D LO wraz z Mażoretkami ESTRELLA zdobyła wyróżnienie specjalne Dyplom Uznania: za bardzo dobre połączenie choreografii z akompaniamentem orkiestry oraz umiejętność harmonijnego współtworzenia widowiska artystycznego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Sukces naszych uczniów!
Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zaprezentowali autorski projekt aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję do wspomagania prawidłowej segregacji odpadów.
Innowacyjne rozwiązanie zostało wysoko ocenione przez jury i zdobyło II miejsce w województwie.
2Projekt łączy nowoczesne technologie z działaniami na rzecz ochrony środowiska, pokazując kreatywność, zaangażowanie i umiejętności naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy zespołowi: Aleksandra Adamczewska, Zuzanna Mazerska, Julia Jackowska, Wiktoria Czajkowska, Aniela Słomińska, Patrycja Ochałek, Patrycja Leszczuk, Stanisław Jurgielewicz oraz opiekunom projektu Tomaszowi Czechowi i Natalii Gierasimiuk (BFKK).
Życzymy dalszych sukcesów!
Jan Połocki reprezentował szkołę podczas koncertu na scenie Akademii Teatralnej
Jan Połocki z klasy 1C TZ wziął udział w dorocznym koncercie Szkoły Muzycznej, który odbył się w Akademii Teatralnej. Podczas wydarzenia miał okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed publicznością oraz zdobyć cenne doświadczenie sceniczne.
Udział w koncercie był zwieńczeniem jego całorocznej pracy i zaangażowania w rozwijanie muzycznej pasji. Gratulujemy Jankowi występu i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Spływ kajakowy rzeką Supraśl
W dniu 18 czerwca uczniowie klas IB LO, 3B LO i 4C TZ uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Supraśl. Do pokonania był 18 kilometrowy odcinek rzeki z Supraśla do Wasilkowa.
5To doskonała okazja do integracji klas. Było bardzo aktywnie, a pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
Nowoczesne technologie w praktyce
12 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 4.0 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego" wzięli udział w szkoleniu dotyczącym AI oraz innych rewolucyjnych technologii na terenie Politechniki Białostockiej.
14Uczniowie dowiedzieli się jakie są silne strony tej technologii, obalone zostały również fałszywe przekonania i mity dotyczące AI, a także zarysowana została potencjalna przyszłość tego zjawiska.
Uczestnicy szkolenia mieli szansę poznać metody wykorzystania AI w pracy oraz podczas projektowania nowoczesnych technologii takich jak robotyka, wirtualna rzeczywistość, hologramy, oraz realistyczne symulacje rzeczywistości.
Nie zabrakło też sycącego obiadu oraz aktywnie spędzonego czasu na strefie relaksu.
Spotkanie z przedstawicielem firmy Konsbud Audio
Dnia 18.06.2926r. uczniowie spotkali się w czytelni szkolnej z gościem – przedstawicielem firmy Konsbud Audio z Warszawy, panem Jackiem Majewskim.
11Przeprowadził on słuchających przez drogę od powstania dźwięku, jego przetwarzanie, aż po kalibrację monitorów odsłuchowych dla lepszego efektu dla odbiorcy.
Zostały zaprezentowane monitory firmy GENELEC – pioniera nowych, autorskich rozwiązań w dziedzinie monitorów audio.
Spotkanie było bardzo pouczające. Dziękujemy !!!
Nasze dziewczęta Mistrzyniami województwa w piłce siatkowej plażowej !!!
Zawodniczki ZSOiT sięgnęły po tytuł mistrzyń województwa w piłce siatkowej plażowej.
Dzięki świetnej grze, zaangażowaniu i sportowej determinacji odnosły cenny sukces.
Gratulujemy zawodniczkom oraz opiekunom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek!
50
Mazurska szkoła przetrwania
Trzydniowa przygoda na Mazurach klas 4e TZ, 3d TZ i 1e LO, niestety dobiegła końca.
Była pełna wyzwań i emocji, których niejeden podróżnik mógłby zazdrościć!
54Nasi dzielni uczniowie zmierzyli się ze sztormem na kajakach – deszcz lał jak z cebra, a fale bujały łódkami niczym na oceanie.
Ale co to dla prawdziwych odkrywców? Przecież byli tam, by przeżyć prawdziwą szkołę przetrwania!
W lesie zbudowali szałasy, które pewnie mogłyby konkurować z królewskimi apartamentami, a ogień z krzesiwa, rozpalany wspólnymi siłami przywołał ciepło i iskry dobrego humoru.
W przerwach między tym wszystkim, nasi graficy łowili ryby, które dzięki ich umiejętnościom, chyba same wskakiwały na haczyki. Nawet w ekstremalnych warunkach, nie umarlibyśmy z głodu.
Domki 8-osobowe były oazami po całym dniu pełnym wrażeń.
Od rana do późnego wieczora, młodzież korzystała z mnóstwa atrakcji – mega piłkarzyków, walk sumo, wieczoru filmożerców, parku linowego, strzelania z wiatrówek i łuków...
Nie straszna im była, ani kapryśna aura, ani kałuże, bo we wszystkim grupie towarzyszyły trzy uśmiechnięte wychowawczynie - p. Brzostowska , p. Jurczewska oraz p. Sobolewska, idące ramię w ramię z podopiecznymi. Ich energia i humor były jak promyk słońca, który rozpraszał każdą chmurę.
Mazurska szkoła przetrwania?
Udała się na medal – i to z klasą, śmiechem i odrobiną dzikiej przygody!
Dołącz do nas
Szkolne Koło Wolontariatu ZSOiT
Do 18.06.2026 w naszej szkole trwa zbiórka książek:
- dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- nowe i używane
- kompletne - bez brakujących stron
- niezniszczone, bez bardzo wyraźnych śladów użytkowania.
https://www.facebook.com/reel/2231305977641336
Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnego pomagania!
Razem dla zwierząt – relacja z wyjazdu młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu
Dnia 12 czerwca 2026 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w wyjeździe do Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt „AS „w Czarnej Białostockiej. Głównym celem wizyty była pomoc w opiece nad podopiecznymi stowarzyszenia.
8Podczas pobytu wolontariusze wyprowadzali psy na spacery, dbając o ich aktywność i dobre samopoczucie. Była to doskonała okazja do okazania zwierzętom troski, czułości i uwagi, których tak bardzo potrzebują. Uczestnicy wyjazdu mieli również możliwość poznania codziennej pracy osób zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami.
Wyjazd był cennym doświadczeniem, które uwrażliwiło młodzież na potrzeby zwierząt oraz pokazało, jak ważna jest działalność wolontariacka. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
Finał Turnieju Szachowego
10 czerwca odbył się Finał Turnieju szachowego.
O pierwsze miejsce walczyli: Kozikowski Sambor 2C LO i Pawelec Marcel 3B TZ.
O trzecie miejsce zawalczyli: Horaczy Adrian 3C TZ, Martin Chen 1F LO i Drozdowski Jakub 1E LO.
41 miejsce: Kozikowski Sambor 2C LO
2 miejsce: Pawelec Marcel 3B TZ
3 miejsce: Drozdowski Jakub 1E LO
Gratulujemy zwycięzcom!
Życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie
