• O G Ł O S Z E N I E ! ! !

      22.12.2022 r. (czwartek) - Lekcje w tym dniu będą skrócone.

      - 10:20 – jasełka wszystkie klasy 1 i 2

      - 11:05 – jasełka wszystkie klasy 3 i 4

      22.12.2022 r. (czwartek) - spotkania opłatkowe klasowe:

      - 10:20 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 3 i 4 (zgodnie z wykazem sal)

      - 11:05 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 1 i 2 (zgodnie z wykazem sal)

     • Świąteczny kiermasz...

      Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Technicznych w Białymstoku zorganizowało Świąteczną akcję niesienia pomocy Pani Małgorzacie oraz jej niepełnosprawnemu synowi Krystianowi.

      W dniach 2-8 grudnia 2022 roku, z udziałem uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin, odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych środków czystości oraz żywności o długim terminie ważności. Podczas pracy w tym projekcie młodzież nie tylko nauczyła się zasad planowania i przygotowywania złożonego przedsięwzięcia, jakim było niesienie pomocy, ale także uczniowie przyswoili sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Ponadto młodzież naszej Szkoły wykazała się ogromną dojrzałością, poczuciem odpowiedzialności za innych, gdyż w dniach 7-8 grudnia 2022 roku dodatkowo zorganizowała kiermasz własnoręcznie wykonanych pięknych ozdób i kartek świątecznych. Pierwszego dnia kiermaszu wystawiono również samodzielnie wykonane przez uczniów pyszne wypieki. Do tej akcji drugiego dnia dołączyli nauczyciele, którzy także przynieśli swoje ciasta. Cały dochód ze sprzedaży ozdób, kartek i różnych smakołyków świątecznych przeznaczony został na pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki” potrzebującej rodzinie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękną akcję Świątecznego wolontariatu !

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Wojewódzki Konkurs Recytatorski

      Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji niemiecko- anglo- rosyjsko- języcznej "Poezja bez granic" odbędzie się w naszej szkole 24.02.2023 (piątek) o godzinie 10:00. Hasłem tegorocznej edycji jest "Muzyka".

      Wojewódzki Konkurs Poliglota odbędzie się w naszej szkole w piątek 3.03.2023 o godzinie 10:00. 

      Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 
      Organizatorzy: 
      A. Targońska- rusycystka
      D. Kruszewska- anglistka 
      K. Czyżewska- germanistka 
      I. Zając- niezastąpiona pomoc techniczna 
       

     • LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ

      Dziewczęta naszej szkoły rozpoczęły licealiadę w piłce siatkowej. 18 listopada zmierzyły się z zawodniczkami  XIV LO  w Białymstoku. Mimo przegranej 2:0 postawa naszych dziewcząt zasługuje na brawa. Skład naszego zespołu uległ dużej rotacji (dla trzech  zawodniczek z podstawowego składu był to debiut). Podczas meczu były momenty gdzie prowadziłyśmy nawet pięcioma punktami, jednak doświadczenie naszych koleżanek z XIV LO, które grają ze sobą znacznie dłużej, zadecydowało o naszej przegranej.  Za dwa tygodnie kolejny mecz: trzymajcie kciuki.

     • Podlaskie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

      W dniu 7 listopada 2022 r. uczennice Wiktoria Czajkowska oraz Nikola Szklanko reprezentowały Samorząd Uczniowski ZSOiT w Białymstoku na  podlaskich konsultacjach Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie dotyczyło ważnych dla młodych ludzi tematów, takich jak: wygląd szkoły XXI wieku, źródła wzorców, efektywne uczenie się. Przeprowadzono panel dyskusyjny dotyczący m. in. przemocy w Internecie, wykorzystania na lekcjach technologii informacyjnej, korzystania z e-podręczników. Uczniowie białostockich szkół średnich dyskutowali także na temat   nowoczesnego patriotyzmu oraz  zdrowia psychicznego współczesnej młodzieży.

      Dziękujemy uczennicom  za reprezentowanie ZSOiT i aktywny udział w dyskusjach.

     • UROCZYSTE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

      Tradycją naszej szkoły jest to, że upamiętniamy odzyskanie przez Polskę suwerenności w sposób nieszablonowy, wykorzystując nasze pasje, pokazując naszą radość z daru wolności i niezawisłości.

      Już po raz czwarty został rozgrany Turniej Niepodległości. Wspólnie wypracowywaliśmy jego formułę, dostosowując się do zmieniającej  rzeczywistości. Co nas niezwykle cieszy,  ilość uczestników stale wzrasta, stąd w tym roku rozgrywki klasowe w dwóch kategoriach o Puchar Dyrektora Szkoły, zostały zakończone już tydzień temu. W czwartek odbyły się tylko dwa mecze, ale za to niezwykłe,  pokazujące, że stanowimy społeczność, która jest zintegrowana i potrafi się wspólnie bawić. W pierwszym meczu zmierzyli  się trenerzy ze zwycięzcami rozgrywek w kategorii Szkoły Mistrzostwa Sportowego - klasą III a, w drugim nauczyciele ZSOiT ze zwycięzcami w kategorii klasy ogólne i technikum, czyli drużyną, skład której stanowili uczniowie klasy II C i II D. Wprawdzie pogoda nie dopisała, ale atmosfera była niezwykle gorąca. Zawodnicy pokazali swoje sportowe i artystyczne umiejętności. Na szczególne uznanie zasługuje zawodnik drużyny trenerskiej, grający w koszulce z numerem  9, czyli Pan Dyrektor Szkoły,  dr Cezary Antoni Wysocki. 
      Od wielu lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Nawet w warunkach nauki zdalnej punktualnie o 11.11 uroczyście nasza społeczność dziękowała za niepodległość wykonując Mazurek Dąbrowskiego. To hołd oddany bohaterom,  zwłaszcza tym bezimiennym, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.
      Uroczystości rocznicowe zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

     • Akcja czytelnicza CZYTAJ PL 2022

      Nauczyciele bibliotekarze  ZSOiT po raz kolejny zgłosili  szkołę do udziału w akcji „Upoluj  swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie mogą za darmo przeczytać 18 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
      Aby wziąć w niej udział,  należy: ściągnąć aplikację mobilną Woblink, przy pomocy  smartfona  zeskanować z plakatów „Czytaj PL”  (dostępne w bibliotece i na korytarzu) kod QR i pobrać na telefon wybraną książkę.

      Akcja trwa od 02 do 30 listopada 2022 r. Tegoroczna lista lektur proponowanych w ramach Czytaj PL jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na półkach których króluje literatura faktu, osoby zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowych. Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie wśród młodzieży mody na czytanie  przez  wykorzystanie narzędzi oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego.

      Książki dostępne w akcji Czytaj PL

       

      1. Kirke, Madeline Miller, tłum. Paweł Korombel, Wydawnictwo Albatros
      2. Samosiejki, Dominika Słowik, Wydawnictwo Literackie
      3. Apartament, Izabela Janiszewska, Wydawnictwo Czwarta Strona
      4. Mortalista, Max Czornyj, Wydawnictwo Filia
      5. Chąśba, Katarzyna Puzyńska, Wydawnictwo Prószyński Media
      6. Demonomachia, Marek Krajewski, Wydawnictwo Znak
      7. The Spanish Love Deception, Elena Armas, tłum. Mateusz Baka, Wydawnictwo Otwarte
      8. Wrony, Petra Dvorakova, tłum. Mirosław Śmigielski, Wydawnictwo Stara Szkoła
      9. Liczby nie kłamią, Vaclav Smil, tłum. Michał Strąkow, Wydawnictwo Insignis
      10. Plac Senacki 6 PM, Vincent V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca
      11. Wiek paradoksów, Natalia Hatalska, Wydawnictwo Znak
      12. Gra w rasy, Przemysław Wielgosz, Wydawnictwo Karakter

       

      Biblioteka dla młodzieży, udostępniona  w ramach „Upoluj swoją książkę”, obejmuje:

       

      1. Cały ten czas, Hania Czaban, Wydawnictwo We need YA
      2. Stan splątania, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wydawnictwo Literackie
      3. Lore, Alexandra Bracken, tłum. Michał Zacharzewski, Wydawnictwo Jaguar
      4. Siostra gwiazd, Marah Woolf, tłum. Ewa Spirydowicz, Wydawnictwo Jaguar
      5. Szklane ptaki, Katarzyna Zyskowska, Wydawnictwo Znak Literanova
      6. Jak to wyjaśnić? Kacper Pitala, Wydawnictwo Otwarte
     • Nasi humaniści w teatrze

      ​​​Uczniowie pierwszych klas licealnych ( 1 E oraz 1 D ), wraz z opiekunami: panią Anną Mieleszko oraz panią Magdaleną Majewską 26.10.2022 roku obejrzeli na kampusie UwB w Uniwersyteckim Centrum Kultury spektakl zatytułowany Treny ( na podstawie poezji Jana Kochanowskiego).​​​​​​

      Uczniowie mogli podziwiać zmagania aktorów Teatru Dramatycznego z poezją renesansową. Reżyser Grzegorz Suski umożliwił widzom udział w przedstawieniu poprzez stworzenie kameralnej atmosfery i bliskość aktorów. Wszyscy obecni mogli na nowo poczuć tęsknotę i żal J. Kochanowskiego po utracie córki. 

     • PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas maturalnych, uczestniczyli  w pielgrzymce, by prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Tak było i w tym roku.

      21 października udaliśmy się do Wilna. W pielgrzymce uczestniczyło 40 osób wraz z opiekunami. Na miejsce dojechaliśmy przed południem, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem - panią Jolą, która oprowadzała nas po pięknym Wilnie. Najpierw zwiedziliśmy  kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła na Antokolu, zwanej perełką sztuki. Następnie, w samo południe, uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, gdzie zawierzyliśmy naszą przyszłość Matce Bożej, głównie  prosiliśmy  o pozytywne wyniki matury i dobry wybór dalszej drogi życiowej. Po Mszy św. każdy miał  swoje 5 minut na indywidualną rozmowę z Matką Bożą. Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania była pobliska Cerkiew p.w. św. Ducha. Usłyszeliśmy tam historię tego miejsca,  jak również nawiedziliśmy znajdującej się w Świątyni relikwie 3 męczenników. Dalszy spacer po Wilnie, doprowadził nas do domu, w którym  mieszkał Juliusz Słowacki, zobaczyliśmy również jak mieszkali i tworzyli inni wybitni twórcy m.in. Adam Mickiewicz. Piękne zabytki i historyczne miejsca, dopełniły wartość wspólnego wyjazdu. Pomimo niskiej temperatury i zimnego wiatru, całej grupie towarzyszył dobry humor i radość bycia razem. Ufamy, że nasze wspólne pielgrzymowanie i bycie razem, przyczynią się także nie tylko do większej integracji, ale również przyniosą skutki duchowe.

      Opiekunami naszej grupy były dwie panie wicedyrektor - p. Patrycja Kurzyna - Maksymiuk i p. Anna Targońska jak również nauczycielki: p. Iwona Zając i p. Katarzyna Czyżewska. Duchowymi opiekunami byli ks. Piotr Omelczuk i ks. Wojciech Dziubiński.

     • Wizyta w Hospicjum stacjonarnym Proroka Eliasza

      24 października nasza młodzież pod opieką pani Margeryty Ordowskiej odwiedziła Hospicjum stacjonarne Proroka Eliasza w Makówce koło Michałowa. Celem wizyty było przybliżenie uczniom zakresu działania tej placówki oraz przedstawienie form współpracy z wolontariuszami.

      Hospicjum kierowane przez dr Pawła Grabowskiego, z którego inicjatywy powstał ten ośrodek przeznaczone jest dla pacjentów z wiejskich terenów Podlasia, gdzie każdy nieuleczalnie chory może czuć się jak w domu, wśród bliskich.

      Nasi uczniowie spotkali się z koordynatorem działań na terenie hospicjum oraz wolontariuszkami, które opowiedziały o swojej pracy, poświęcanym czasie i wkładanym sercu w opiekę nad pacjentami ośrodka oraz nawiązywanych relacjach, rozmowach i tworzeniu domowej atmosfery.

      Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali niekończących się opowieści o „życiu” hospicjum, losach jego podopiecznych i zmaganiach personelu. Opowieści z życia wzięte czasami wywoływały uśmiech na twarzy, a czasami wyciskały łzy.

      Było to owocne spotkanie, które przybliżyło naszym uczniom zakres działania takiego ośrodka. Uświadomiło, jak ważna jest choćby tylko obecność drugiego człowieka podczas choroby, słabości i w niedomaganiach oraz jak nieoceniona jest pomoc wolontariuszy w hospicjum.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

      13 października  2022 roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Spotkaliśmy się wszyscy  na uroczystym apelu zorganizowanym na sali gimnastycznej naszej placówki. Nad przygotowaniem uczniów do części artystycznej czuwali wychowawcy klas pierwszych, których uczniowie dzięki tradycyjnemu ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły, przyjmując na siebie obowiązek odpowiedzialnego reprezentowania jej w środowisku lokalnym.

      Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Jedną z pierwszych osób, które zabrały głos, była Przewodnicząca Rady Rodziców przy naszej szkole, p. Dunaj, która w krótkim przemówieniu wyraziła ogromną wdzięczność rodziców wobec dyrekcji, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły za wszelką pomoc uczniom, za okazywane serce i życzliwość, za wyrozumiałość, cierpliwość. Życzyła, aby nasi nauczyciele nigdy nie stracili pasji i zapału do tego zawodu, bo dzięki temu młodzież naszej szkoły zaczyna budować swoją przyszłość i wytrwale osiąga stawiane jej cele. W podobnym tonie wypowiedział się przewodnicząca Samorządu Szkolnego, która także podziękowała nauczycielom i kadrze za trud włożony w pracę z uczniami. 
      Dyrektor szkoły dr Cezary Antoni Wysocki wygłosił następnie przemówienie, w którym przywołał historię powołania Komisji Edukacji Narodowej, której data powstania (14 października 1773 roku) stała się dniem święta polskiej edukacji. Zwrócił uwagę, że Komisja pełniła wówczas rolę dzisiejszego ministerstwa oświaty. Warto podkreślić, że członkowie tejże Komisji kładli nacisk na to, aby uczeń poszerzał swoje horyzonty, zdobywał wiedzę praktyczną, a nie tylko uczył się na pamięć. Pan Dyrektor przywołał również słowa Zamoyjskiego: „ Zawsze takie Rzeczpospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli”. Podkreślił tymi słowami wagę pracy nauczycieli, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale uczą młode pokolenia ich roli w kształtowaniu państwa. 
      Pan Dyrektor  dr Cezary Antoni Wysocki wspomniał również o tym, że kiedy zaczynał pracę jako dyrektor naszej placówki, marzył, aby szkoła się rozbudowała, rozwinęła. Śmiało stwierdził, że to marzenie się spełniło.  Podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowania wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Zachęcił całą społeczność szkolną do dalszego działania na rzecz rozwoju szkoły, cytując słowa o marzeniach: Marzenia to piękna rzecz, nigdy o tym nie zapominaj. Nie zapomnij również, że marzenia nie spełniają się same, to Ty musisz je spełnić!
      Najważniejszą częścią spotkania było  ślubowanie klas pierwszych IX Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Zawodowego nr 1. Młodzież w strojach galowych z dumną i siłą w głosie powtarzała za panem dyrektorem słowa ślubowania, którego najistotniejszym elementem była przysięga godnego reprezentowania szkoły, rzetelnego wypełniania obowiązków szkolnych, dbania o mienie szkolne, a przede wszystkim odnoszenie się do wszystkich z godnością i szacunkiem. Pan dyrektor obiecał, że cała kadra zarządzająca, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły pomogą tym uczniom dotrzymać słów złożonego ślubowania.
      Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań  zasłużonym pracownikom naszej szkoły: dyrekcji, paniom z administracji, nauczycielom oraz tym  wszystkim, których praca wpływa na doskonałe funkcjonowanie  placówki, co przyczynia się do tego, że z roku na rok stajemy się coraz lepsi i przychodzi do nas coraz więcej uczniów. Wszystkie  te osoby zostały docenione za swoją pracę atrakcyjnymi nagrodami.
      Podniosłego charakteru całej uroczystości dodawała swoją obecnością Miejska  Orkiestra Dęta , którą dyryguje pan Rafał Bronecki. Nasza orkiestra od ponad 40 lat dopełnia swym występem wiele uroczystości państwowych i kościelnych, a także imprez sportowych. Przepiękną uroczystość urozmaicała  pięknymi utworami  dedykowanymi całej  kadrze pedagogicznej.  Występ orkiestry dopełniły również pokazy mażoretek. Dziewczyny w pięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. 

      „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”
      – Benjamin Franklin

     • Wyjazd studyjny: Natura, integracja, tradycja Październik 2022

      W plenerze udział wzięli uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i klas Technikum Zawodowego nr 1 Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.
      Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach w szkole oraz poznawać formy aktywnego wypoczynku.

      Cele wycieczki zgodne były z zadaniami ogólnymi szkoły zawartymi w Statucie, podstawie programowej, misją szkoły, programem wychowawczym i programem działań profilaktycznych.
      Muzeum Wnętrz Pałacowych mieści się w Pałacyku Hetmana Branickiego i jest częścią zespołu pałacowo-parkowego w Choroszczy. W czasach świetności za pałacem rozciągał się piękny reprezentacyjny salon ogrodowy. Dziś ogrody pałacowe przypominają bardziej park krajobrazowy, jednak spacer po nim jest także przyjemny. Park z mostkiem nad kanałem krzyżowym, stawem prostokątnym i wzgórzem widokowym na pałac jest często wykorzystywany do sesji ślubnych.
      Wieża widokowa w Kruszewie, to najwyższy punkt, z którego możesz podziwiać piękny krajobraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Obiekt położony jest w sercu Parku nad samą rzeką Narew. Jest to niezwykłe miejsce, w którym możesz odpocząć rozkoszując się unikalnym krajobrazem dzikiej doliny Narwi. Jesienią krajobraz mieni się intensywnością barw nadając temu miejscu baśniowy i tajemniczy klimat.
      Ze względu na bogatą historię, Tykocin dziś jest miejscowością bardzo atrakcyjną turystycznie. Zachęca do zwiedzenia wielu miejsc, upamiętniających wydarzenia i postacie. Zabytki, które się tu znajdują są odzwierciedleniem historii tego miasta. Sam układ urbanistyczny jest ciekawą, rzadko już spotykaną atrakcją. Miasto przypomina bowiem charakterystyczny układ miasteczka żydowskiego.
      Głównym akcentem wyjazdu była Wielka Synagoga w Tykocinie. Jest to pozostałość po istniejącej tu niegdyś licznej gminie żydowskiej. Budowla została wzniesiona na miejscu starej drewnianej bożnicy w 1642 r. Obecnie jest to Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Budynek oddaje klimat świątyni żydowskich. Wnętrze przyciąga uwagę przede wszystkim ze względu na zdobnictwo ścian. Widnieją na nich bowiem ogromne XIX – wieczne tablice z napisami w języku hebrajskim i aramejskim. Są to cytaty biblijne i teksty modlitw. Główna sala modlitewna ma wysokość 9 metrów. W jej centralnym punkcie znajduje się birma – miejsce w kształcie kwadratu z filarami, balustradą i baldachimem. Birma jest swego rodzaju amboną, z której odczytywana jest Tora. Na wschodniej ścianie sali mieści się szafa ołtarzowa – Aron ha-kodesz, która przechowuje zwoje Tory. Przykrywa ją bogato tkany, nowy, czerwony parochet – zasłona. W Wielkiej Synagodze odbywają się różne koncerty, w tym także prezentujące pieśni żydowskie.
      Zróżnicowanie kulturowe stało się codziennością współczesnych społeczeństw.
      Kościół p.w. Trójcy Świętej – wybudowany dzięki Janowi Klemensowi Branickiemu w latach 1740 – 1750. Jest to barokowa świątynia typu bazylikowego.
      Rynek – jest wyjątkowym zabytkiem urbanistycznym miasta. Istnieje od momentu powstania Tykocina, jednak obecny wygląd zachował z XVIII w.
      Pomnik Stefana Czarnieckiego – zlokalizowany w centrum rynku miasta jest godną uwagi atrakcją. Pamiątkowy monument pochodzi z 1763 r. Został wzniesiony z inicjatywy Jana Klemensa Branickiego.
      Pomnik Orła Białego –.Został wybudowany w 1982 r. z przedsięwzięcia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej. Wcześniej w tym miejscu stał drewniany postument również orła białego postawiony w 1919 r. na cześć odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecny pomnik jest wykonany z brązu i również upamiętnia te wydarzenia. Rzeźba nawiązuje także to faktu ustanowienia w 1907 r. na zamku w Tykocinie odznaczenia Orderu Orła Białego.
      Pomnik ma ogromną wartość ze względu na odległą datę budowy. Jest to najprawdopodobniej drugi po Kolumnie Zygmunta najstarszy świecki pomnik w Polsce.
        

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl