• Studniówka Miejska z Prezydentem

      Już jedenasty raz na Rynku Kościuszki odbyła się Studniówka Miejska, którą tradycyjnie rozpoczęto Polonezem. Poprowadził go Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Tegoroczni maturzyści z naszej szkoły również uczestniczyli w tej uroczystości. 

      Za dwa dni zatańczą oni poloneza na swoim balu studniówkowym, który będzie symbolicznym krokiem w dorosłość. 
      Życzymy naszym maturzystom wspaniałej zabawy studniówkowej. „Niech żyje bal” i króluje na nim taniec, radość oraz młodzieńcza beztroska.

      Margeryta Ordowska

     • 14 Bieg "Policz się z cukrzycą"

      Reprezentanci naszej szkoły wzięli dział w 14 biegu "Policz się z cukrzycą". Mieliśmy za zadanie przebiec dystans 5 km - nie liczył się czas, ważny był cel dla którego biegniemy: pieniądze uzyskane ze zbiórki przekazane będą na zakup aparatów insulinowych dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. W skład naszej ekipy to: Angelika Drągowska, Grażyna Dożynka i Emilia Lewkowicz.

      Emilia Lewkowicz

     • Jasełka Bożonarodzeniowe w naszej szkole

      Jasełka spełniają istotny cel dydaktyczny, ponieważ pozwalają zapoznać uczniów z tradycjami kultury polskiej związanymi z celebracją Bożego Narodzenia. Przy Bożonarodzeniowej Szopce zebrali się, aby wspólnie kolędować: uczniowie i nauczyciele.

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

      W tym roku jasełka szkolne przygotowali uczniowie ZSOiT pod kierunkiem księdza Sławomira Laskowskiego i profesor Małgorzaty Ozorowskiej - Gładysz. Oprawę muzyczną opracowała profesor Agnieszka Domańska, a zespół fotoreporterski  Patrycja Łuczak, Magdalena Prześniak, Patrycja Oleszczuk) pod kierunkiem profesora Marka Tomaszuka sfotografował piękne wydarzenie.

      Na tle minimalistycznej, bożonarodzeniowej dekoracji uczniowie z ekspresją i poczuciem humoru grali swoje role wczuwając się w postaci ze scenariusza. Piękna oprawa muzyczna oraz właściwie dobrany repertuar kolęd i pastorałek przeniósł zgromadzonych do Betlejem, miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

      Na koniec występu Pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Rozległ się gromki, melodyjny śpiew kolęd „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”.

      Krystyna Tomaszuk

      Do obejrzenia zdjęć z uroczystości zapraszamy do naszej galerii...

     • Życzenia Świąteczne i Noworoczne

      Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia 2019 r. złożył życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom, zaproszonym gościom oraz pracownikom administracyjnym szkoły oraz zwrócił uwagę, aby pod pięknie ustrojoną choinką znalazły się prezenty, nie tylko te, które otrzymamy ale również te, którymi obdarujemy innych.

      Przypomniał wszystkim obecnym, aby na wigilijnym stole znalazło się 12 potraw, które symbolizują 12 apostołów i 12 miesięcy oraz wolne nakrycie dla nieobecnych bliskich lub zbłąkanych wędrowców. W swoim wystąpieniu Dyrektor nawiązał do pochodzenia słowa „Wigilia” z języka łacińskiego i oznaczającego czuwanie nad przyjściem Jezuska, który narodził się w szopce i leżał w żłóbku. Przywołując ten świąteczny, wolny czas Dyrektor szkoły zaznaczył, że należy go przeznaczyć nie tylko na należyty wszystkim odpoczynek, ale także na nadrobienie zaległości, szczególnie w nauce. Następnie uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, pracownicy i rodzice odśpiewali kilka niezwykłych, magicznych kolęd. Uroczystość Jasełek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku przygotowali: Pani prof. Małgorzata Ozorowska – Gładysz, Pani prof. Agnieszka Domańska oraz prof. Ks. Sławomir Laskowski.

     • Spotkanie Erasmus + w Hiszpanii

      W dniach 27.11.2019-03.12.2019r. sześciu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku oraz dwóch opiekunów, koordynator projektu Wioletta Maria Karczewska i koordynator podprojektu Joanna Danuta Silwonik uczestniczyło w spotkaniu roboczym w Hiszpanii.

      Po pięknym powitaniu w szkole Colegio Santa Ana we Fradze rozpoczęła się kilkudniowa praca w międzynarodowych grupach. Jej efekty przedstawili uczestnicy projektu w sobotę,30.11.2019 r. Taka forma współpracy była wyzwaniem, bo uczniowie musieli przełamać własne słabości, wystąpić publicznie, sprawdzić stopień opanowania języka angielskiego. Nasi uczniowie:Kinga Czyżewska,Maciej Daszuta , Luiza Łukasiak, Damian Marczuk, Martyna Puchacz radzili sobie doskonale, a szczególnie miły był fakt, że Przemysław Płoński wygrał konkurs na logo całego projektu. Oprócz pracy nad projektem był również czas wolny. Zostaliśmy sympatycznie i miło przyjęci przez burmistrza Fragi, zwiedzaliśmy Barcelonę, a wieczorem 01.12.2019 r. uczestniczyliśmy w pięknym i poruszającym spektaklu na Schodach Hiszpańskich: Światło-muzyka-fontanny. Jak zgodnie stwierdzili uczniowie, uczestnictwo w projekcie pozwala poczuć się Europejczykiem, otwiera umysł, uczy, jak pokonywać bariery. Następne spotkanie Erasmus + już w marcu 2020r. w Polsce- w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku!

     • Plener w Tykocinie

      W dniu 21 listopada 2019 roku odbył się plener w Tykocinie, w którym udział brali uczniowie z klasy 1 ATZ. Podczas wyjazdu mogliśmy rozwijać swoje umiejętności fotograficzne oraz podziwiać piękne uroki miasta. Odwiedziliśmy między innymi zamek, na terenie którego zrobiliśmy wiele zdjęć. W drodze na zamek podziwialiśmy krajobrazy na pola oraz rzekę. Na koniec zajęć ogrzaliśmy się w restauracji jedząc regionalne przysmaki i pijąc ciepłą herbatkę.

     • I Szkolny Konkurs Matematyczny

      W listopadzie i grudniu w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Matematyczny "Matematyka nie kończy się w szkole". Konkurs miał na celu promocję matematyki wśród społeczności szkolnej oraz rozbudzanie inwencji twórczej i kreatywnego myślenia. Uczniowie kształcący się w zawodach grafika, fotografa lub organizatora reklam oraz wszyscy pozostali mogli wybrać jedno z trzech zadań - zareklamować matematykę, zaprojektować planszową grę matematyczną lub wykonać z z dowolnych brył (wielościanów lub brył obrotowych choinkę 3D).

      Do organizatorów napłynęło bardzo dużo pomysłowych prac w każdej z trzech powyższych kategorii. Wystawa przepięknych matematycznych choinek oraz plakatów znajduje się w holu szkoły. Natomiast uczniowie klas pierwszych podczas lekcji matematyki wykorzystywali zaprojektowane gry planszowe do nauki tego przedmiotu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie świątecznej.

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

      Po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali Kiermasz Świąteczny, który odbył się w dniach 12 i 16 grudnia 2019 r. Od października przygotowywaliśmy się do tego przedsięwzięcia wykonując własnoręcznie zdobione lampiony oraz stroiki na stół świąteczny. Do naszego dzieła włączyły się jak co roku: Pani Beata Matwiejuk z uczennicami z Internatu tworząc przepiękne, przestrzenne kartki świąteczne i mama uczennicy z klasy 3 C Technikum Zawodowego Nr 1 wykonując na szydełku dekoracje świąteczne: bombki, aniołki, serwetki oraz długie łańcuchy na choinkę zdobione dzwoneczkami i gwiazdkami.

      W tym roku dorzuciła cegiełkę również Pani Arleta Krutul, która uszyła ekologiczne torby na zakupy z grubej, wytrzymałej bawełny. Ten bogaty asortyment sprawił, że nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród społeczności szkolnej. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz powstającego pierwszego na Podlasiu Hospicjum wiejskiego budowanego przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się czynnie w stworzenie naszego Kiermaszu oraz dorzucili cegiełkę na szczytny cel dziękując również wolontariuszom za ich pacę i zaangażowanie.Niech Magia Świąt rozgrzewa nasze serca i otwiera je na drugiego człowieka. Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i ciepła przy wigilijnym stole wśród rodziny i znajomych życzy całej społeczności szkolnej Szkolne Koło Caritas.

      Opiekun SKC
      Margeryta Ordowska

     • Spotkanie opłatkowe w internacie - 17.12.2019

      We wtorkowy wieczór młodzież wraz z kadrą internatu zgromadziła się na tradycyjnym opłatku. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wicedyrektor ZSOiT Wioletta Karczewska. Wszystkich uczestników przywitał i złożył życzenia Kierownik internatu Pan Dariusz Ostaszewski, następnie fragment Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa Chrystusa odczytał nasz maturzysta Radosław Jurczyk.

      Dalsza część naszego spotkania to wzajemne składanie życzeń, łamanie się opłatkiem i śpiewnie kolęd; jedną z najbardziej popularnych -Cicha Noc zaintonowała Pani Dyrektor. W międzyczasie młodzież mogła skosztować smaczne ciasta przygotowane przez nasze kucharki. W dobrym nastroju wychowankowie wysłuchali tradycyjne, zabawne fraszki pokazujące nasze codzienne życie w internacie. (autorem od lat jest Pan Zbyszek). Na zakończenie przybyli do nas Mikołajowie w tradycyjnych czerwonych strojach z efektownymi brodami i z obfitości serc rozdawali paczki naszym grzecznym jak zawsze wychowankom. Serdeczne podziękowania należą się Pani Beacie Matwiejuk za zaangażowanie i ogarnięcie całości swoim serduchem.

      Opracowała: Beata Matwiejuk

     • Podsumowanie akcji "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem"

      Święta Bożego Narodzenia – to wyjątkowy czas, pełen magii i radości, ale to również czas otwartości na drugiego człowieka – dobra, miłości i uważności na potrzeby innych, najuboższych, chorych, opuszczonych...

      Co roku w okresie przedświątecznym, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Internatu włączamy się w akcje charytatywne. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych Fundacji ,,Pomóż im” – na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci, organizując akcję pod hasłem ,, I TY możesz zostać Świętym Mikołajem”.

      Konkretnie odpowiedzieliśmy na list napisany do Świętego Mikołaja przez chorego Kacperka i jego rodzeństwo – Anię i Julię. Mamy nadzieje, że udało nam się spełnić ich marzenia, sprawić radość i uwierzyć w jego moc.

      Oprócz wymarzonych przez dzieci prezentów, w przygotowanych przez nas paczkach znalazły się – przybory szkolne, zabawki (maskotki, gry planszowe, puzzle), książki, kosmetyki pielęgnacyjne, słodycze.

      Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i wszystkim tym, którzy włączyli się w tę cenną lekcję empatii i wrażliwości – za ogromny dar serca i wsparcie. 

      Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Wiktorii Klimaszewskiej i Zofii Aksiucik – za aktywną postawę, zaangażowanie i rozpropagowanie akcji oraz zbiórkę pieniężną wśród społeczności internackiej i szkolnej.

      Cieszymy się, że wśród nas znalazło się tak wielu pomocników Świętego Mikołaja!

      Jeszcze raz z serca dziękujemy, życząc radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2020 Roku.

                                                                                                                        Beata Matwiejuk, Małgorzata Chilińska

      13 grudnia, 2019 roku

     • Bożonarodzeniowa tradycja i współczesność w Internacie

      W świetlicy internatu w dniu 09.12.2019 r. odbyły się warsztaty decoupage. Wszyscy chętni wychowankowie mieli możliwość wykonania ozdób świątecznych według własnego pomysłu. Młodzież poznała nową technikę decoupage, którą będzie mogła wykorzystać do ozdabiania różnych powierzchni i przedmiotów użytku codziennego.

      W świat twórczych pasji i inspiracji, krok po kroku wprowadziła nas pani Barbara Jurczewska-Ignaciuk. Miła i życzliwa atmosfera była dobrym tłem do tworzenia i wspólnego spędzenia czasu wolnego w atmosferze zbliżających się Świąt.

      Opracowała: Barbara Jurczewska-Ignaciuk

     • Licealiada Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej

      Ciąg dalszy zmagań naszych siatkarek. Kolejne starcie odbyło się w Sokółce. Zmierzyłyśmy się z dziewczętami z Grajewa i po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wygrałyśmy 2:1 dopisując do naszego konta 2 pkt. Niestety z zawodniczkami z Kolna przegrałyśmy 2:0 Tutaj zawiodło przyjęcie zagrywki, zrobiło się nerwowo, w momencie kiedy opanowałyśmy już nasze emocje strata punktowa była już za duża aby móc ją odrobić.

      Cieszy nas, że do naszego zespołu (Vanessa Stabla. Patrycja Trykozko, Natalia Gajdowska, Julia Gajdowska, Aniela Kossakowska, Natalia Szczygielska) dołączają nowe zawodniczki: Magda Kosowska i Julia Stańczyk - tak, tak - nasze piłkarki świetnie radzą sobie również w piłce siatkowej. Ponadto do naszego teamu dołączyły: Maja Halicka, Oliwa Mosiej i Klaudia Wąsecka. Czekamy na powrót Natalii Dubowskiej i Gabrieli Borys.

      Emilia Lewkowicz

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • zsoitbialystok@wp.pl
   • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland