• Konkurs „OŚMIU WSPANIAŁYCH” rozstrzygnięty!!!

      W poniedziałek 6 czerwca w Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się uroczysta gala finałowa XXVII białostockiej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

      Ideą tego konkursu jest promocja działalności społecznej młodych ludzi oraz docenienie ich ciężkiej, bezinteresownej pracy, poświęconego czasu i wrażliwości na problemy drugiego człowieka.

      W tej edycji konkursu zostało zgłoszonych 129 młodych wolontariuszy, z których wyłoniono laureatów w 2 kategoriach: „Ósemeczki” – ośmiu uczniów szkół podstawowych i „Ósemki” – ośmiu uczniowie szkół ponadpodstawowych.

      Nasza uczennica Kamila Perkowska z klasy 3 GTZ została jedną z ośmiu nagrodzonych laureatów w kategorii „Ósemki”. Jest to ogromny sukces i docenienie jej wieloletniej pracy charytatywnej w Szkolnym Kole Caritas oraz poza nim. Odebrała medal „Wspaniałej”
      i statuetkę „Fryderyka” z rąk Pana Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Kamili dalszych sukcesów na drodze charytatywnej oraz mamy nadzieję, że swoją pasją niesienia pomocy innym, wielką energią do działania
      i inicjowania różnych akcji zarazi coraz więcej osób z naszej społeczności szkolnej.

      Jesteśmy z Ciebie dumni!!!

     • Nasi Uczniowie Mistrzami Polski w Zapasach

      W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 123 zawodników z całej Polski z 43 klubów. Stoczono 196 walk, gdzie bezkonkurencyjni okazali się nasi uczniowie: w kategorii 63kg Arslanbek Salimov, w kategorii 67kg Mairbek Salimov zdobyli tytuły Mistrza Polski. Przed zawodnikami jeszcze kilka turniejów aby wystartować na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.

      Życzymy powodzenia

     • IX LO pierwszym historycznym Mistrzem Województwa Podlaskiego Licealiady w piłkę nożną dziewcząt

      We czwartek 28.04.2022 piłkarki nożne rozgrywały Finał Licealiady w piłkę nożną dziewcząt. Uczennice Naszej szkoły spisały się fantastycznie, pokonując w półfinale gospodarza turnieju finałowego XIV LO w Białymstoku 4:0 po bramkach Anastasyi Kachnowicz, Julii Stańczyk, Magdy Zalewskiej i Angeliki Drągowskiej Następnie po świetnie rozegranym taktycznie meczu w finale rozprawiły się z koleżankami z ZSM w Łapach 1:0. Bramkę na wagę Mistrzostwa Województwa Podlaskiego strzeliła Julia Stańczyk.

      Wielkie gratulacje całej Reprezentacji Szkoły !!!
      W całych rozgrywkach nasze "złotka" nie wpuściły ani jednej bramki !!!
      W Województwie Podlaskim turniej w piłkę nożną dziewcząt na poziomie Licealiady został rozegrany po raz pierwszy w historii, a więc rozpoczęliśmy nowy "rozdział" ;)
      Trenerem Reprezentacji IX LO, pierwszego historycznego Mistrza Województwa Podlaskiego Licealiady w piłkę nożną dziewcząt jest Pan Marcin Augustynowicz.

     • Pożegnanie maturzystów

      29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

      Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce  i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie.

      Fot. Łukasz Perkowski

      Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii...

     • Rekolekcje Wielkopostne

      W dniach 7 – 8 kwietnia 2022r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych.
      We czwartek 7 kwietnia 2022 r. społeczność ZSOiT po raz pierwszy w historii uczestniczyła w zorganizowanej w murach naszej szkoły Drodze Krzyżowej. Poszczególne „stacje” męki Pańskiej zostały umieszczone na terenie naszej szkoły, dzięki czemu mogliśmy wspólnie przeżywać te religijna uroczystość.

      Wyjątkowy nastrój nabożeństwa podkreślały głębokie i poruszające teksty rozważań. Wspólna modlitwa uzmysłowiła wielkość ofiary, jaką poniósł za nasze grzechy Chrystus.
      W drugim dniu rekolekcji wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w parafii pw. Wszystkich Świętych. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Karol Piniewski. Oprawa liturgiczna została przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły. W czasie Eucharystii modliliśmy się w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 
      Wyciszenie, modlitwa, kontemplacja, rachunek sumienia i spowiedź święta w której braliśmy  udział, przyczyniły się do odnowy duchowej, refleksji nad własnym życiem i pogłębieniu relacji z Bogiem, co z kolei pozwoliło nam lepiej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Noc.
      Do obejrzenia kolejnych zdjęć zapraszamy do naszej galerii...

     • Warsztaty z Dominikiem Sołowiejem

      Biblioteka szkolna 29.03.2022 zorganizowała  warsztaty "Jak poznać fake newsa?", które poprowadził Dominik Sołowiej, specjalista ds. marketingu, webmaster i copywriter.

      Mile zaskoczyła nas frekwencja uczniowska! Temat niesamowicie aktualny, gdyż wszyscy korzystamy z mediów społecznościowych i też ulegamy dezinformacji. Szerzy się ona nie tylko w momentach ważnych, czy poruszających (takich jak wojna). Celem fake newsów jest szerzenie chaosu i strachu, lecz nie musimy mu ulegać, o czym przekonaliśmy się właśnie na tych warsztatach. Poznaliśmy bowiem sposoby rozróżniania i przesiewania podawanych nam przez media społecznościowe informacji,  oraz strony pozwalające samemu tego dokonać, przekonując się co jest prawdą, a co manipulacją. Co ciekawe, zostaliśmy poinformowani, że istnieją generatory zdjęć ludzi, którzy tak naprawdę nie istnieją oraz o wiele więcej. Warsztaty spodobały się naszym uczniom oraz nauczycielom tak bardzo, że są pomysły na kolejne takie spotkania. W mojej opinii takie warsztaty są bardzo potrzebne dla każdej osoby nie zależnie od wieku, tym bardziej w czasach plagi dezinformacji. Trilling istnieje!
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      Tekst autorstwa Wiktorii Czajkowskiej z 1BTZ i Małgorzaty Dawidowicz z 3BTZ
      napisany pod kierunkiem bibliotekarzy.

     • Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

      W dniu 12 kwietnia odbyły się  Mistrzostwa Szkoły Tenisa Stołowego. W zawodach stratowało 63 uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem głównego sędziego p. Wojciecha Brzuzego rozegrano kilkanaście emocjonujących spotkań.

      KLASYFIKACJA GENERALNA.

      W kategorii dziewcząt:
      I miejsce- Jakubowska Martyna 3G tz
      II miejsce- Sakowicz Aleksandra 3A tz
      III miejsce - Brodzik Małgorzata 2B tz

      W kategorii chłopców:
      I miejsce- Karol Mateusz 3A LO
      II miejsce - Oskar Gołębiowski 3A LO
      III miejsce- Buzun Adam 2A LO

      Głównemu sędziemu pomagali Makarewicz Tomasz , Ostrowski Kamil, Wilczewski Marcin, Domański Mateusz, Szychowska Daria. Fotorelację stworzył Szatkowski Michał.

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

     • Awans do I ligi siatkówki chłopców

      Reprezentacja chłopców ZSOiT w siatkówce po raz pierwszy w historii szkoły awansowała do I ligi w licealiadzie województwa podlaskiego!!! Ciężka i systematyczna praca zarówno chłopców jak i ich trenerów przyniosła efekty.

      W dniu 4 kwietnia  reprezentanci ZSOiT rozegrali ostatnie mecze ligowe. Pierwszy - z II LO z Białegostoku- wygraliśmy dość łatwo 2:0. Drugie starcie- z chłopcami ZSR z Białegostoku- było bardzo emocjonujące, pierwszy set należał do naszej reprezentacji. Grając na tym samym poziomie, po trudnym i bardzo wyrównanym  drugim secie, musieliśmy uznać wyższość kolegów. Przyszedł czas na tie break. Po wyrównanej i zaciętej grze przegraliśmy ten mecz 1:2,  przegrywając w tie break-u w  punktach 13:15.

      Podsumowując tegoroczną licealiadę chłopców w siatkówce musimy wspomnieć, że na swoim koncie mamy aż 7 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej drużynie!

      Fotograf: Weronika Mróz
      Relacja: Wiktoria Mróz, p. Emilia Lewkowicz

     • Sparing

      W minioną środę na sali gimnastycznej ZSOiT odbył się sparing w piłkę siatkową pomiędzy reprezentacją chłopców ZSOiT a "resztą świata" w skład której wchodzili trenerzy naszej szkoły oraz uczniowie na co dzień trenujący piłkę nożną.

      Mecz przysporzył zarówno zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Zwycięzcę poznaliśmy dopiero w piątym, decydującym secie- wygrała "reszta świata"- doświadczenie trenerów, umiejętne rozłożenie sił i skupienie przyczyniło się do wygranej.

      We czwartek reprezentacja w ramach licealiady województwa podlaskiego  zmierzy się na wyjeździe  z Czyżewem i Zambrowem.  Trzymajcie mocno kciuki bo walczą o awans do pierwszej ligi.

      Powodzenia!

      Emilia Lewkowicz

     • Licealiada dziewczęta

      W dniu 23 marca reprezentantki naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt rozegrały swoje przedostanie mecze. Gospodynie z Łap nie dały nam szans, musiałyśmy uznać ich wyższość- były skuteczniejsze zarówno w zagrywce jak i w ataku.

      W drugim meczu, z siatkarkami z Czyżewa- to my z kolei byłyśmy lepsze- wygrałyśmy z dużą przewagą.

      Emilia Lewkowicz

     • Spotkanie autorskie z reportażystką Anetą Prymaką- Oniszk

      W poniedziałek 14.03.22 w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie z dziennikarką, reportażystką i pisarką Anetą Prymaką-Oniszk, na temat jej książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”. Pisarka opowiada w niej o bieżeńcach, czyli uchodźcach wojennych, między innymi z Podlasia, którzy uciekali przed frontem I Wojny Światowej w głąb Rosji.

      Książka „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy.” zdobyła liczne nagrody: Nagrodę Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2016 roku oraz Nagrodę Książki  Roku 2016 Warszawskiej Premiery Literackiej. Została również nominowana do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy kategorii „proza” oraz do Nagrody Historycznej POLITYKI 2016, Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego, a także znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
      Autorka na spotkaniu opowiedziała o naszej lokalnej historii, o uchodźcach, którzy możliwe, że byli naszymi przodkami (z Podlasia uciekło 80 % mieszkańców) i napisała to z perspektywy zwykłych ludzi. Takich jak Ci, którzy właśnie przekraczają naszą granicę, licząc na pomoc. Sama Aneta Prymaka-Oniszk stwierdziła, że nie spodziewała się historii zataczającej koło, okrutnej  wojny uderzającej w cywilów, która powinna należeć do przeszłości. 
      Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i otwartej atmosferze, mogliśmy na niej poznać kuluary powstawania książki oraz samą autorkę. Zainteresowanych tematyką zapraszamy do lektury książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”, którą posiadamy w księgozbiorze naszej biblioteki, a również polecamy stronę, która prowadzi A. Prymaka –Oniszk biezeństwo.pl.
      Bibliotekarze dziękują zaangażowanym w prowadzenie spotkania Kasi Jóźwiak z IATZ, Wiktorii Czajkowskiej z IBTZ oraz fotografkom z IATZ.
      Tekst autorstwa Wiktorii Czajkowskiej z IBTZ napisany pod kierunkiem bibliotekarza T. Korniluk

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl