• Konkurs plastyczny „ALLE JAJA”

      3 kwietnia 2023 komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. „Alle jaja”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: fotografika i grafika.

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki pisanki w obrzędowości ludowej oraz doskonalenie umiejętności warsztatu plastycznego wśród młodzieży.
      Miło nam poinformować, że w kategorii  grafika zostały  nagrodzone:
      I miejsce – Ewelina Łobacz klasa IV F TZ
      II miejsce – Natalia Grzybek klasa I B TZ
      III miejsce – Patrycja Leszczuk klasa I C TZ
      W kategorii fotografia:
      I miejsce – Oliwia Aleksandra Walendzik klasa II B TZ
      II miejsce – Gabriela Ligęza klasa I E TZ 
      III miejsce – Paula Lewkowicz klasa IV D TZ
      Pozostali uczestnicy,  którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali wyróżnienia.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za inwencję 
      twórczą i zaangażowanie.
      Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu plastycznego. 

     • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2023 r.

      ​​​​​W trakcie czterdziestu dni Wielkiego Postu przychodzi czas rekolekcji, czyli osobistego spotkania z Bogiem. W dniach 27-29 marca b.r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, które poprowadził ks. dr Tomasz Grabowski.​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W pierwszym dniu rekolekcji pięknych przeżyć dostarczyła wszystkim Droga Krzyżowa z udziałem uczniów, nauczycieli  oraz Dyrekcją na czele, którą odprawiliśmy na korytarzach naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy nabożeństwa angażowali się w niesienie krzyża, co pomagało w autentycznym przeżywaniu kolejnych stacji, przeplatanych pięknymi śpiewami wielkopostnymi wykonanymi przez p. Katarzynę Czyżewską. Drugi dzień rekolekcji to spotkanie z Jezusem podczas Mszy św. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Natomiast trzeciego dnia w szkole odbyło się spotkanie z księdzem rekolekcjonistą, który w swojej konferencji przypomniał wszystkim, kim dla nas powinien być Jezus Chrystus oraz zachęcił do mężnego dawania świadectwa swojej wiary każdego dnia życia.

      Rekolekcje cieszyły się sporą frekwencją i był to czas umocnienia przyjaźni z Chrystusem oraz okazja do przemyślenia własnego postępowania i poprawy życia.

      Ks. Karol Piniewski

     • Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poliglota

      Dnia 3.03.2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poliglota. Wzięło w niej udział ok. 50 uczestników z Białegostoku i województwa podlaskiego.

      Celem konkursu było doskonalenie języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, rozwijanie kompetencji językowych, zwrócenie uwagi na potrzeby znajomości więcej niż jednego języka obcego, umożliwienie wykazania się znajomością co najmniej dwóch języków obcych oraz umożliwienie rywalizacji między uczniami szkół województwa podlaskiego.

      Oto wyniki tegorocznej edycji:

      W kategorii szkoły podstawowe trzy pierwsze miejsca trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek  Świętej Rodziny w Białymstoku. Mimo konkurencji to właśnie uczniowie tej szkoły ( Nicole Dzitkowska, Błażej Kosk, Maksymilian Charkiewicz)  zdobyli trzy pierwsze miejsca. 

      W kategorii szkoły ponadpodstawowe dwa pierwsze miejsca trafiły do uczennic z X LO w Białymstoku ( Jana Bambuliak i Julia Żukowska ) , a trzecie miejsce otrzymała Wiktoria Macias, uczennica XI LO w Białymstoku. 

      Wszystkim uczestnikom z całego województwa podlaskiego serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w naszym konkursie , a opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do udziału w rywalizacji pod kątem znajomości języków obcych. Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy za rok. 

      Organizatorzy Katarzyna Czyżewska, Anna Targońska, Dorota Kruszewska i Iwona Zając.

     • „Solidarni z Grzegorzem”

      W dniach 20, 22 i 23 marca Szkolne Koło Wolontariatu ZSOiT w Białymstoku zorganizowało zbiórkę środków pomocowych pod hasłem „Solidarni z Grzegorzem” na leczenie i rehabilitację absolwenta naszej szkoły, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji  życiowej.  Wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie całej społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Poniżej zamieszczamy podziękowania mamy Grzesia przesłane do naszej szkoły.​​​​​​​

     • "Ośmiu Wspaniałych"

      W dniu 23 marca 2023 odbyła się gala kończącą XXVIII białostocką edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Jesteśmy dumni, że nasza uczennica Aleksandra Ambrożewicz została jej laureatką. Ola jest aktywnym wolontariuszem fundacji NASZPIKOWANI od ok. 4 lat. Czynnie bierze udział w akcjach organizowanych przez fundację. Jej główną rolą jest pomoc osobom zmagającym się z wszelkimi chorobami nowotworowymi, szczególnie białaczką.  Jako wolontariusz pomaga również w ośrodku fundacji “mój kolorowy AUTentYZM”, przeznaczonym do terapii dla osób z autyzmem i innymi schorzeniami. 

     • Licealiada

      To był nasz dzień! Wyjazd do Sokółki i dwa mecze wygrane - oczywiście nie obyło się bez bardzo dużych emocji. Pierwsze sety w obu meczach wygrywałyśmy ze znaczną przewagą ale żeby nie było nudno - drugie sety były przegrane.  Oba mecze kończymy tie- breakiem. Ale w jakim stylu! To był nasz dzień. Dziękujemy Julii Stańczyk dla której był to ostatni mecz w reprezentacji ZSOiT i życzmy dalszych sukcesów sportowych!

     • Konferencja

      W dniu 28.03.23 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyła się konferencja "Białystok dla młodych - jesteśmy przyszłością"organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Białystok.  Podczas konferencji odbył się również panel dyskusyjny nt. aktywizacji młodzieży w naszym mieście oraz warsztaty "Jak być skutecznym liderem?"  Naszą szkołę reprezentowała Nikola Szklanko i Kornel Bieniasz z opiekunem Emilią Lewkowicz.

     • Wizytacja Abp Józefa Guzdka w ZSOiT w Białymstoku

      W piątek 10 marca 2023 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie - w
      ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku, naszą szkołę
      odwiedził J.E. Abp. Józef Guzdek Metropolita Białostocki w towarzystwie Proboszcza
      ks. kan. Grzegorza Kłoczko oraz Dyrektora Domu Księży Emerytów ks. dra Łukasza Żuka.

      W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitał p. Dyrektor dr Cezary Antoni
      Wysocki. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli krótki film o naszej szkole. Po prezentacji
      filmu nasi zdolni uczniowie z Oddziału Przygotowawczego wraz z p. Wicedyrektor Wiolettą
      Marią Karczewską wykonali piękne pieśni w j. ukraińskim oraz w j. polskim. Po występie
      ks. Abp zwrócił się do zebranych uczniów i nauczycieli w kilku zdaniach, podkreślając, jak
      wielką wartością dla młodzieży jest możliwość nauki i rozwoju wśród innych rówieśników
      w szkole.
      Za możliwość spotkania Ksiądz Arcybiskup podziękował Panu Dyrektorowi oraz wyraził
      swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie
      wkładają w wychowanie młodego pokolenia.
      Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności
      szkolnej.
      Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala ono dostrzec, że
      wśród wartości, które wprowadza w życie młodego człowieka szkoła, są też wartości
      chrześcijańskie i patriotyczne.

      Ks. Karol Piniewski

     • Regionalna Olimpiada Wiedzy Historycznej o Armii Krajowej

      W dniu 14 marca 2023 roku nasi wspaniali uczniowie: Małgorzata Bielska, Jakub Szkuta i
      Damian Kossakowski uczestniczyli w finale „Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o
      Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach organizowanej przez Instytut Pamięci
      Narodowej w Białymstoku​​​​​​.

      Rywalizacji merytorycznej i współzawodnictwu, towarzyszyła
      niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera. Oprócz udziału w ostatnim etapie konkursu młodzież
      miała okazję porozmawiać i spotkać się z majorem Czesławem Chociejem, prezesem
      Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Białystok. W nagrodę laureaci
      pojadą na wycieczkę śladami Armii Krajowej na Pomorzu.
      Gratulujemy!!!

     • Licealiada

      We czwartek 09.03.2023 odbył się turniej dziewcząt w piłce siatkowej w ramach licealiady województwa podlaskiego. Niestety tym razem nasze reprezentantki uległy bardziej doświadczonemu zespołowi z Augustowa.

     • KONKURS RECYTATORSKI

      W piątek 24.02.2023 roku o godzinie 10:00 odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego poezji niemiecko, anglo  i rosyjskojęzycznej Poezja bez granic. Hasłem tegorocznej edycji była MUZYKA. Po raz pierwszy w tym roku dołączyli do nas uczniowie, którzy recytowali wiersze w języku rosyjskim.  Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników ze szkół województwa podlaskiego, którzy zaprezentowali utwory literackie związane z tematyką muzyczną. Recytację po niemiecku oceniała p. Katarzyna Czyżewska wraz z przedstawicielką CEN-u, p. Krystyną Łuniewską. Recytację po angielsku oceniała p. Dorota Kruszewska, a po rosyjsku p. Dorota Szymborska i Anna Targońska. 

      Przyznano 1,2 i 3 miejsce oraz wyróżnienia. 

       

      Język niemiecki:

      1 miejsce- Michał Dzierżek - 1LO w Białymstoku

      2 miejsce- Zofia Romek - Szkoła Podstawowa nr 45 w  Białymstoku

      3 miejsce- Maurycy Bałakier - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku

      Szczególne wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy tegorocznego konkursu, czwartoklasiści Maksymilian Opryszczko i Michał Walicki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku Podlaskim. Pozostałe wyróżnienia otrzymali Litwińczuk Weronika- 8LO w  Białymstoku, Piekutowska Julia- Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach, Cybulko Magdalena- Szkoła Podstawowa nr 45 w Białymstoku, Aleksandra Pyczkowska- Szkoła Podstawowa nr1 w Czarnej Białostockiej, Szymon Wacewicz- Szkoła Podstawowa w Choroszczy, Chańko Zuzanna- Szkoła Podstawowa w Choroszczy, Wiktor Jarmołowicz - Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku,  Łapiński Paweł - Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach. Brygida Pajołek - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku oraz Andżela Kalinowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnej Białostockiej.

       

      Język angielski:

      1 miejsce- Gabriela Trybułowska - Szkoła Podstawowa nr 45 w Białymstoku

      2 miejsce- Amelia Jelska- 1 LO w Białymstoku

      3 miejsce-  Hanna Zalewska - Szkoła Podstawowa w Choroszczy

      wyróżnienie:

      Zofia Gogol - Szkoła Podstawowa w Choroszczy

       

      Język rosyjski:

      1 miejsce-Klaudia Hodun 7 LO w Białymstoku

      2. miejsce- Zhytko Ksenia- 13 LO w Białymstoku

      3 miejsce- Ochrymiuk Julia-  13 LO w Białymstoku

      wyróżnienia:

      Hurzhyi Valeryia- Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

      Pidest Liliia-5 LO w Białymstoku

      Rasiuk Tatsiana- Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

       

      Dziękujemy i pozdrawiamy Anna Targońska, Dorota Kruszewska, Dorota Szymborska, Iwona Zając i Katarzyna Czyżewska

     • Studniówka 2023

        W dniu 3 lutego 2023 r. społeczność szkolna ZSOiT uczestniczyła w balu studniówkowym , który został zorganizowany w Dworku Czarneckiego. W uroczystości wzięli udział : Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz, najważniejsi goście tego wieczoru , maturzyści.

        Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości przedstawiciele maturzystów  . Następnie głos zabrał pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki. W swoim wystąpieniu zwrócił się do bohaterów tego balu, mówiąc  o tym , że przed nimi pierwszy tak ważny egzamin, który w dużym stopniu wpłynie na ich dalsze życie. W związku z tym powinni poważnie i odpowiedzialnie potraktować ten sprawdzian dojrzałości. Jednocześnie życzył im udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń, jakich zapewne dostarczy im ta szczególna noc. 
        Kolejno niezwykle ciepłe i wzruszające słowa skierowała do Dyrekcji i nauczycieli przedstawicielka organizatorów tej uroczystości, czyli rodziców,  mówiąc o trudzie włożonym w nauczanie i wychowanie ich dzieci. Gorąco podziękowała za doprowadzenie ich , dorosłych już  przecież , pociech do egzaminu maturalnego. 
          Po części oficjalnej można było przejść do zabawy, którą tradycyjnie rozpoczął polonez. W pierwszej parze tanecznego korowodu kroczył pan Dyrektor wraz z uczennicą klasy IV E TZ Weroniką Mróz. Za nimi w   uniesieniu podążały  następne pary. Trzeba przyznać ,że figury w tym tańcu były niezwykle efektowne i skomplikowane. Autorką tego tanecznego  układu była pani Margeryta Ordowska, która przez długie tygodnie ćwiczyła z maturzystami studniówkowego poloneza. Był on impulsem do rozpoczęcia zabawy dla wszystkich zgromadzonych gości.  Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi z rzadka opuszczali parkiet, oddając się gorączce piątkowej nocy. I dopiero sobotni świt zakończył ten niezwykły bal studniówkowy Anno Domini 2023.

     • JASEŁKA SZKOLNE

      22 grudnia 2022 roku społeczność szkolna uczestniczyła w jasełkach przygotowanych przez naszych uczniów pod czujnym okiem  pań profesor Agnieszki Domańskiej i Małgorzaty Ozorowskiej-Gładysz, a także księży uczących w naszej szkole.

      Przedstawienie wspaniale połączyło znany wątek świąt Bożego Narodzenia ( historię Maryi i Józefa oraz Dzieciątka Jezusa) z realiami świata współczesnego. Uczniowie, wcielając się w role sobie bliskie ( młodzieży), zadawało publiczności oglądającej jasełka pytania: czym są tak naprawdę święta, jak je przeżywamy i czego od siebie wzajemnie oczekujemy?
      Jasełka uświetniło również wspólne śpiewanie kolęd oraz fragment Pisma Świętego odczytany przez księdza Karola  Piniewskiego.
      Uroczystość zakończyły życzenia świąteczne i noworoczne złożone przez panią wicedyrektor Wiolettę Marię Karczewską całej społeczności szkolnej.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl