• Biblioteka szkolna informuje

      Przypominamy uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły, że biblioteka szkolna pracuje w godz. 8-14.15 (poniedziałek-czwartek) oraz 8-13.30 (piątek). Zapraszamy serdecznie  do wypożyczania lektur i literatury pięknej  oraz prasy (Charaktery, Tygodnik Powszechny, Piłka nożna).

      Informujemy również, że zwycięzcą 24. Edycji Literackiej Nagrody Nike został Radek Rak. Za najlepszą książkę roku jury uznało jego „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Polecamy tą pozycję dla osób zainteresowanych baśniowością słowiańską oraz powstaniem chłopskim przeciwko dworom szlacheckim. Niewolnictwa chłopów w XIX wieku w Galicji to fakt, który R. Rak opisuje bardzo realistycznie i szczegółowo opierając się na źródłach historycznych.
      Już posiadamy  tą pozycję w naszym księgozbiorze!
      Zapraszamy również po inne zakupione  nowości z literatury pięknej oraz z dziedziny psychologii i ekonomii. Zakupiłyśmy 16 tytułów, oto niektóre z nich:

      1. Z. Miłoszewski, Kwestia ceny
      2. J. Żulczyk, Ślepnąc od świateł
      3. S. A. Denzil, Śmiertelne kłamstwa
      4. St. Kinga, Instytut
      5. D. Piątkowski, Obsesja doskonałości
      6. Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika, L. Olejniczak
      7. J. B. Peterson, 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos
      8. N. N. Taleb , Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą…
      9. L. Vanderkam, Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem
      10. A. Reinwarth, Jak przestać spełniać cudze oczekiwania
      11. P. D. Schiff, Gospodarka , rozwój, krach
      12. I. A. Schiff, Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje
      13. D. Golleman, Inteligencja emocjonalna

      ...oraz 10 egzemplarzy nowiutkich „Dziadów” z opracowaniem, dla szczególnie zainteresowanych klasyką literatury polskiej!   Zapraszamy do nas !

      Nauczyciele- bibliotekarze ZSOiT

     • Ogólnopolska akcja CZYTAJ.PL

      Nauczyciele bibliotekarze zachęcają do udziału w  ogólnopolskiej akcji CZYTAJ Pl. 
      Nasza szkoła po raz  szósty została zgłoszona do akcji Czytaj PL. Jest to największa akcja w Polsce promująca czytelnictwo. Dzięki niej, przez cały listopad, czytelnicy w Polsce i za granicą mają możliwość darmowego wypożyczania 12 bestsellerowych ebooków i audiobooków. Wśród nich powieści, reportaże, poradniki, kryminały, eseje.
      Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Woblink, zeskanować kod QR z plakatu i cieszyć się darmowym dostępem do rewelacyjnych książek!.
      Akcja trwa do 30 listopada!
      Książki, które znalazły się w akcji Czytaj PL 2020: 
      1. Jakub Ćwiek „Topiel” 
      2. Wojtek Drewniak „Historia Bez Cenzury” 5. I straszno, i śmieszno – PRL” 
      3. Paulina Hendel „Strażnik” 
      4. Mikołaj Łoziński „Stramer” 
      5. Karolina Macios „Czarne morze” 
      6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” 
      7. Jakub Małecki „Horyzont” 
      8. Robert Małecki „Zadra” 
      9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” 
      10. Dominika Słowik „Zimowla” 
      11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” 
      12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” 

     • BoogTarg II Edycja

      Nauczyciele Bibliotekarze ZSOiT zapraszają na jesienną edycję BookTargu, który zbliża  się wielkimi krokami! BookTarg został podzielony na 9 tematycznych bloków:  kryminalny,  romantyczny,  epicki,  filmowy, publicystyczny,  fantastyczny,  dziecięcy i młodzieżowy,  translatorski oraz  branżowy. Zatem każdy czytelnik, obojętnie co lubi czytać i jakim tematem się interesuje, na pewno znajdzie coś dla siebie.

      Zajrzyjcie do zakładki wydarzenia! Program odkrywany jest po kawałku, więc koniecznie śledźcie BookTarg na FB oraz zaglądajcie na stronę https://booktarg.pl.

      Łączą nas książki! Do zobaczenia online!

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Biuro Programu „Niepodległa” oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Dlatego zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach, w tych dniach wszyscy Polacy mogą włączyć się w świętowanie  we własnych domach. Akcja „Niepodległa do hymnu” na żywo w Internecie odbędzie się o godz. 12.00, po wspólnym odśpiewaniu hymnu będzie transmitowany  Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Uroczystość będzie dostępna on-line, wystarczy wejść na stronę www.niepodlegla.gov.pl/festiwal.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      18 pracowników naszej szkoły przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały umieszczone na fb szkolnym. Uczniowie mieli tydzień na rozpoznanie, kto się na nich kryje. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy… ale najlepszą okazała się…. klasa 2E LO, która trafnie wytypowała aż 16 osób. Nagroda - kartka niepytka - będzie na Was czekała po powrocie ze zdalnego nauczania. Co ona oznacza? Będziecie  zwolnieni z pytania, sprawdzania pracy domowej, kartkówek i sprawdzianów w wybranych przez wychowawcę dniu.

      Zainteresowanie konkursem było duże, bo kto by nie chciał zobaczyć jak wyglądali nauczyciele kiedy byli dziećmi. Zabawa dostarczyła zarówno pracownikom szkoły jak i młodzieży, mnóstwo śmiechu, była źródłem wielu nieporozumień, jak i okazją do miłych wspomnień.

      GRATULUJEMY !!!

      Samorząd Uczniowski

     • Naszpikowani są wśród nas

      Mimo niesprzyjających okoliczności i stałego zagrożenia epidemiologicznego, nasi uczniowie aktywnie włączają się w różne akcje charytatywne. Nieocenione jest zaangażowanie klasy II GTZ, która tym razem pod dowództwem Oli Ambrożewicz zorganizowała najpierw zbiórkę fantów, a później aukcję. Zebrane fundusze pomogą podopiecznej fundacji NASZPIKOWANI, 37-letniej Kasi, walczyć z chorobą nowotworową. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie. Jesteście Wielcy!

     • UWAGA!

      Dnia 13.10.2020 r. (wtorek) lekcje odbywać się będą według następującego harmonogramu:

      1.    8:00 – 8:30

      2.    8:35 – 9:05

      3.    9:10 – 9:40

      4.    9:45 – 10:15

      5.    10:20 – 10:50

      6.    10:55 – 11:25

      7.    11:40 – 12:10

       

      14 października Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

     • Sukces sportowy Mairbek Salimov

      Uczeń klasy 2E LO Mairbek Salimov został wicemistrzem Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym w 90. Mistrzostwach Polski w Radomiu, które odbyły się 2-3 października 2020. W mistrzostwach wzięło udział stu najlepszych zawodników z kraju i stoczono ponad 150 walk. Mairbek Salimov zdobył na nich tytuł wicemistrza w kategorii 55 kg.

      Sylwia Sobolewska

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      W 2020 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (wtorek). Społeczność naszej szkoły celebrowała to Święto poprzez głośne czytanie  fragmentów swoich ulubionych lektur. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.  Najważniejszymi odbiorcami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania są dzieci i młodzież. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • zsoitbialystok@wp.pl
   • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl