• Dzień otwarty w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

      ​​​​​​W piątek 08 września Komendę Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedzili uczniowie klas IVA, IVB i IVC LO.​​

      Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej. Młodzieży przedstawiono zadania, specyfikę i charakter służby. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania dotyczące naboru do Straży Granicznej m.in. wymogów jakie powinna spełnić osoba ubiegająca się do służby oraz całej procedury kwalifikacyjnej. Młodzi ludzie dowiedzieli się o możliwościach rozwoju i kariery zawodowej w Straży Granicznej.

      Ponadto w trakcie zorganizowanego wydarzenia zaprezentowany został między innymi sprzęt oraz elementy wyposażenia, które funkcjonariusze wykorzystują w codziennej służbie. Można było zwiedzić Salę Tradycji Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie zebrane są eksponaty związane z historią formacji granicznych. Największą atrakcją okazał się pokaz tresury psa służbowego oraz pokaz dynamiczny w wykonaniu funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Biura Lotnictwa Straży Granicznej wraz ze statkiem powietrznym.

      Osoby, które zdecydują się zasilić szeregi Straży Granicznej będą mogły spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi, jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, kontrolerzy ruchu granicznego, pirotechnicy czy przewodnicy psów służbowych. Mają możliwość udziału w misjach międzynarodowych organizowanych w ramach umów bilateralnych z innymi krajami lub przez Agencję Frontex.  

      Przypominamy, że w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej prowadzimy ciągły nabór do służby. Przydatne informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce Nabór do służby.

      https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/pod/aktualnosci/56600,Dzien-otwarty-w-Podlaskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      4 września 2023 roku społeczność naszej szkoły uroczystymi apelami rozpoczęła nowy rok szkolny. Na uroczystości, którą zainaugurował  pan dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki obecni byli: uczniowie ,rodzice,  nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

      Po raz kolejny szczególnie przywitał w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych zapewniając, że w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc nauczycieli, pracowników i starszych kolegów. Poinformował o tym, że  czas rozpoczęcia i zakończenia lekcji wyznacza muzyka, która zastąpiła  tradycyjny dzwonek.

      Dr Cezary Antoni Wysocki wspomniał również o słowach widniejących na budynku placówki: TU ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZYSZŁOŚĆ. W ten sposób podkreślił ważną rolę szkoły: możliwość  zdobywania wiedzy i rozwijania pasji, co pozwala  młodym ludziom już dziś myśleć o swoich planach na dorosłe życie.

      Uroczysty apel podsumował słowami Adama Asnyka:

       

      Każda epoka ma swe własne cele

      I zapomina o wczorajszych snach:

      Nieście więc wiedzy pochodnię na czele

      I nowy udział bierzcie w wieków dziele -

      Przyszłości podnoście gmach!”

       

      Te słowa idealnie oddają misję szkoły i jej stosunek do młodzieży: w dużej mierze od naszych uczniów zależy nasza przyszłość.

      Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!!!

     • Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły

      To wyróżnienie w formie medalu okolicznościowego oraz certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta  Miasta Białegostoku od roku 2004.            

      Po raz kolejny również nasi uczniowie i ich nauczyciele otrzymali to wyróżnienie z rąk pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.  W tym roku na uroczystej gali zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 49 nagrodę odebrały:

      - pani Monika Iwanowska wraz z uczniem klasy 2c LO  Juliuszem B. Ostrowskim

      - pani Małgorzata Chilińska  wraz z uczniem klasy 4d TZ  Damianem Kossowskim.

      Pan Prezydent po raz kolejny podkreślił, iż medal ten jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i rozwoju.

      Gratulujemy nagrodzonym życząc jednocześnie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów!!!

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      23 czerwca 2023 roku społeczność szkolna ZSOiT uroczyście zakończyła rok szkolny 2022/2023. Zebrani na placu apelowym ostatni raz mogliśmy wspólnie się spotkać, aby móc podsumować  miniony rok szkolny.​​​​​​

      Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości, wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu państwowego. Podniosłego charakteru całej uroczystości dodawała swoją obecnością szkolna orkiestra dęta , którą dyryguje pan Rafał Bronecki.

      Kolejną częścią uroczystości było przemówienie Pana Dyrektora dr Cezarego Antoniego Wysockiego, który podkreślił po raz kolejny jak wielką rolę w kształtowaniu wizerunku naszej szkoły mają uczniowie i ich praca. Zwrócił uwagę na ich wkład w rozwój szkoły, ich wspaniałe wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia  sportowe.

      Głos zabrała również pani Aldona Dunaj, przewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała całej społeczności szkolnej za owocną i miłą współpracę.

      Podczas uroczystego apelu dyrekcja szkoły wręczyła najwybitniejszym i najpilniejszym uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy, nagrody książkowe. Wyróżniała również sportowców, uczniów aktywnie działających w wolontariacie,  a także tych, którzy uwielbiają czytać. Pan Dyrektor poinformował również, że za wysokie osiągnięcia w nauce oraz sporcie uczniowie otrzymają stypendia motywacyjne.

       

      Na zakończenie przedstawiciele klas najmłodszych, pod opieką pani Magdaleny Majewskiej,  przygotowali część artystyczną, która w humorystyczny sposób pokazała rzeczywistość szkolną.

       

       Bez względu na to ile popełnisz błędów, albo jak wolno idą postępy, i tak jesteś przed tymi, którzy nie próbują wcale!" – Tom Robbins

       

       

      UDANYCH WAKACJI!!!

     • „Z językami wszędzie jesteś w domu”

      Kolejny projekt polsko – niemiecki odbył się w dniach od 07.05. – 12.05. w Gdańsku. Uczestniczyła w nim 18-osobowa grupa młodzieży z ZSOiT w Białymstoku po opieką koordynatora projektu – mgr Wioletty Marii Karczewskiej oraz nauczycielki języka angielskiego mgr Elwiry Brzostowskiej oraz 20 – osobowa grupa młodzieży z Erzbischoefliches Berufskolleg in Neuss Abteilung Marienhaus  wraz z opiekunkami: p. Iris Zinner oraz p. Anną Musial.

      Spotkanie mogło dojść do skutku dzięki dofinansowaniu z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Tegoroczny projekt nosił tytuł: „Unser Europa. Nasza Europa” . Projekt był bardzo owocny, ale może najlepiej opisze to przeżycie Małgosia Zalewska z kl. IIICTZ – uczestniczka projektu:
      Wszystko zaczęło się od informacji od Pani wicedyrektor Wioletty Marii Karczewskiej (organizatorki, pomysłodawczyni, nauczycielki języka niemieckiego i rosyjskiego w mojej szkole) na temat projektu realizowanego w Gdańsku. Lubię przygody, więc i ta propozycja mnie zaciekawiła, a tym bardziej cele wyjazdu. Tak wiec szybko się spakowałam i dnia 07.05.2023 wraz z 18 - osobową grupą uczniów wyjechaliśmy pociągiem z Białegostoku z przesiadką na Pendolino, prosto do Gdańska. Spacerem udaliśmy się do schroniska. Zakwaterowaliśmy się, oswoiliśmy z nowym miejscem, zjedliśmy ciepłą obiadokolację i powitaliśmy drugą część uczestników, którzy tuż po nas przyjechali do schroniska z Niemiec!
      Grupa wspaniałych dziewczyn wraz z opiekunkami dołączyła do naszego projektu. Minęła pierwsza noc, a my już zdążyliśmy się poznać, a jeszcze bardziej zintegrowaliśmy się, gdy w pierwszym dniu w grupach polsko – niemieckich bawiliśmy się w grę miejską. W centrum miasta rozwiązywaliśmy razem zagadki, przydzielone nam przez opiekunów w specyficznym języku Poldeutsch. Był czas również na lody i dobrze się bawiliśmy.
      Przez cały tydzień zdążyliśmy zwiedzieć Gdańsk, a w nim super kręgielnie, obszar schroniska, jak i przepiękny Park Oliwski. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Byliśmy również w  Europejskim Centrum Solidarności,  gdzie każdy dostał audioprzewodnik i mógł podążać za wiedzą w swoim tempie, podobnie było w muzeum  II Wojny Światowej, do którego udaliśmy się po obiedzie na szesnastym piętrze wieżowca w restauracji „Panorama”, gdzie obsługiwał nas kelner robot! Sopot, w którym mieliśmy czas wolny, spędziliśmy na molo, plaży i lodach. Nie można nie wspomnieć o Malborku, a dokładniej o największym zamku krzyżackim w Europie (bardzo ciekawe doświadczenie).Przez cały ten czas towarzyszyła nam przepiękna pogoda, atmosfera i nauka połączona z zabawą. Wyjazd zapewnił mi nowe doświadczenia, jaki i wspaniałe relacje i odblokował moją barierę językową tylko szkoda, że czas tak szybko minął…

      Małgorzata Zalewska, kl. IIICTZ
      Wioletta Maria Karczewska
       

     • Finał Licealiady w piłce siatkowej

      W poniedziałek 24 kwietnia w hali VILO w Białymstoku, został rozegrany finał Licealiady w piłce siatkowej. Zawodnicy ZSOiT, to beniaminek w I Lidze szkół ponadpodstawowych, dlatego awans do finału był ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Zawodnicy ZOSIT, po dwóch zaciętych  finałowych pojedynkach musieli  uznać wyższość starszych kolegów i ostatecznie zajęli IV miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny został kapitan Kacper Rećko. Trenerzy Łukasz Wysocki i Eugeniusz Iwaniuk.

     • ROZGRYWKI W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOCÓW O MISTRZOSTWO ZSOiT W BIAŁYMSTOKU W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Z myślą o wielu uczniach - pasjonatach tejże dyscypliny sportowej,  4 kwietnia 2023 roku w ZSOiT w Białymstoku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

      Rozgrywki  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W sumie w zawodach wystartowało 58 uczniów: 50 chłopców oraz 8 dziewcząt.

      Startujący zawodnicy i zawodniczki grali turniej systemem do dwóch porażek, co oznaczało, iż drugi z kolei przegrany mecz w turnieju wykluczał zawodnika z dalszej gry o Mistrzostwo Szkoły. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przez jednego z zawodników.

      Chętnych do wygranej było wielu, lecz na podium mogło stanąć tylko trzech zawodników. Najlepszym tenisistą stołowym naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 został Jakub Paprocki, uczeń klasy I B IX Liceum Ogólnokształcącego, drugie miejsce zajął Łukasz Pawłowski uczeń klasy III A IX LO, a na trzecim miejscu  podium stanął  uczeń klasy III A LO – Adam Buzun

      Z pośród dziewcząt najlepszą zawodniczką została uczennica z klasy II B IX Liceum Ogólnokształcącego – Magdalena Zalewska, na drugim miejscu  podium stanęła uczennica klasy IV B LO – Julia Stańczyk, a na trzecim uczennica klasy I E LO- Maja Jakubowska.

      Nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom rozgrywek w postaci pamiątkowych medali, dyplomów oraz statuetek uroczyście wręczyła  Dyrektor Szkoły Pani mgr Wioletta Maria Karczewska.

      Wszystkim tegorocznym zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Wojciech Brzuzy

     • Sprawozdanie z XIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023”

      XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu

      „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023”

      24 marca w naszej szkole po trzech latach przerwy odbyła się  XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2023” zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

      Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Zgłosiło się ponad 90 uczestników w kategorii szkoła podstawowa i ponadpodstawowa (po uprzednim zmniejszeniu ilości reprezentantów z jednej szkoły do 3 osób). Gościliśmy młodzież    i opiekunów z SP8, SP12, SP14, SP26, SP29, SP44, SP45 w Białymstoku, Niepublicznej Szkoły św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, I LO w Bielsku Podlaskim, I, II, III, IV, V, VI, VII, IX, X, XI, XIII I XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, Autorskiej Szkoły Klanzy w Białymstoku oraz ZSE, ZSM, ZST i ZSZ Nr2 w Białymstoku.

      Młodzież napisała 90 minutowy test ze znajomości gramatyki rosyjskiej w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Nikt z uczestników nie zdobył poniżej 50% punktów.

      W tym samym czasie nauczyciele odbyli spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa PWN poznając nowości wydawnicze do nauki języka rosyjskiego i przy kawie wymieniali się doświadczeniami w pracy.

      31 marca o godz. 11.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora szkoły dr Cezarego Antoniego Wysockiego i Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego.

      WYNIKI KONKURSU PRZEDTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

       

      Lista zwycięzców- kategoria szkoła podstawowa

      I Miejsce – ALINA HARBATSEVICH- SP24- TABLET

      II MIEJSCE- MILANA LATUSHKA- SP49- BON O WARTOŚCI 200 ZŁ

      III- MIEJSCE- MIKHAIL STANULEVICH -SP26- BON O WARTOŚCI -100 ZŁ

      WYRÓŻNIENIA:

      MIKHAIL AKHMADALIYEV- SP45- NAGRODY RZECZOWE

      KSENIA TICHENKO- SP8- NAGRODY RZECZOWE

      VIKTORIIA ANTIUKHOVA – SP SOBOLEWO- NAGRODY RZECZOWE

       

      Lista zwycięzców- kategoria szkoła PONADPODSTAWOWA

      I MIEJSCE- GABRIEL BORECKI- ILO BIAŁYSTOK- TABLET

      II MIEJSCE- PILIP KORSAU - VILO- BON O WARTOŚCI 200 ZŁ

      III MIEJSCE- ILYA ZUBRYTSKI - XILO- BON O WARTOŚCI -100 ZŁ

      WYRÓŻNIENIA:

      OLESIA BUTKIEWICZ- II LO- NAGRODY RZECZOWE

      MAKSIM KAVETSKI- IIILO- NAGRODY RZECZOWE

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i ich nauczycielom. Komisji sprawdzającej za bardzo ciężką pracę i oczywiście zapraszamy za rok pod koniec marca.        

                                                                                      Organizatorzy

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl