• Wyniki wyborów do SU 2021-2022

      21 września 2021 roku  w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSOiT w Białymstoku. W wyborach wzięło udział 460 uczniów. Pośród wszystkich zebranych głosów 7 było nieważnych.

      Wyniki:

      Przewodniczącym społeczności uczniowskiej został Bartosz Dzietczyk  otrzymując 140 głosów. Jego zastępcą został  Paweł Stalończyk z liczbą 131 głosów,  sekretarzem - Karol Deryng z liczbą  107 głosów oraz Karina Filipowicz -75 głosów, która będzie pełniła funkcję członka Samorządu Uczniowskiego.

      Serdecznie gratulujemy nowemu samorządowi i życzymy mu kreatywności oraz wytrwałości w realizowaniu zamierzonych celów.

     • Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole

      24 września 2021 r. w ramach obchodów Dnia Języków Obcych w naszej Szkole  odbył się konkurs WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE  SPECIAL ZSOiT EDITION wzorowany na popularnym konkursie brytyjskim WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE.      

      Organizatorem konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: pan Andrzej Uścinowicz i pani Elwira Brzostowska. Zgodnie z regulaminem w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas pierwszych oraz  drugich IX Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego Nr 1 ZSOiT w Białymstoku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Do udziału zgłosiło się dziesięć klas. Każda z nich  wytypowała  dwóch przedstawicieli. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na czterdzieści  pytań wyświetlanych w formie prezentacji multimedialnej. Po zaciętej, acz uczciwej walce, zwycięzcami zostali:

       

      I miejsce: klasa: I C LO

      Reprezentanci klasy: Brysiuk Aleksandra, Kluczyński Piotr

       

      II miejsce: klasa: I A LO

      Reprezentanci klasy: Zielonka Mateusz, Drobniuch Szymon

       

      III miejsce: klasa: II C TZ

      Reprezentanci klasy: Guła Dominika, Tarasiewicz Patrycja

       

      Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy otrzymają  nagrody. W przypadku I miejsca dodatkowo nagrodzona będzie cała klasa I c LO.

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Życzymy sukcesów w dalszej nauce języków obcych.

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zachęcamy do zmierzenia się z przykładowymi pytaniami, z jakimi bez problemu poradzili sobie uczestnicy konkursu WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE  SPECIAL ZSOiT EDITION:

       

      1. THE BOOK OF THE RULES FOR DRIVERS IS CALLED:

      A. THE HIGHWAY CODE

      B. TRAFFIC RULES BOOKLET

      C. THE MOTORWAY REGULATIONS

      D.THE ROAD SAFETY MANUAL

       

      2. IN WHICH COUNTRY YOU SAY „ACELE ET!” TO HURRY UP?

      A. FRANCE

      B. TURKEY

      C. PORTUGAL

      D. SWEDEN

       

      3. „SLEEPING POLICEMEN” AND „CAT’S EYES” MAY BE FOUND:

      A. ON A ROAD

      B. IN A BAZAAR

      C. AT A CONCERT

      D. IN A GYM

       

      4. YOU COULD BE ARRESTED FOR:

      A. BAILING OUT WATER

      B. BEDECKING YOUR CAR

      C. A BACK HANDER

      D. HAILING A CAB

       

      5. A LOCKSMITH WILL USE:

      A. A GOLDEN KEY

      B. A MASTER KEY

      C. A KEY RING

      D. ORGAN KEYS

       

      6. WHAT’S THE ABBREVIATION FOR SOMEONE WHO IS OVER 60 OR 65?

      A. OAP

      B. AOP

      C. POA

      D. OPA

       

      7. IF YOU ARE NOT SURE WHAT YOU’RE BUYING, YOU’RE BUYING:

      A. A CAT IN A BAG

      B. A PIG IN A POKE

      C. A BAG OF BONES

      D. A HORSE IN A SACK

       

      8. A SPORT OF CLIMBING DOWN INSIDE CAVES UNDERGROUND IS CALLED:

      A. CAVINISM

      B. POTHOLING

      C. CLIFFING

      D. EXCAVATING

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      Rozpoczęliśmy kolejny Nowy Rok Szkolny 2021/2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.

      1 września 2021 roku społeczność Naszej Szkoły w uroczystej oprawie z nieskrywaną radością uczestniczyła w Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2021/2022.

      Spotkanie odbyło się na placu apelowym naszej szkoły. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego przemówienie wygłosił dyrektor szkoły dr Cezary Antoni Wysocki. Pan dyrektor wyraził ogromną radość z powrotu wszystkich uczniów do szkoły, zachęcał  do wytrwałej pracy i spełnianiu swoich pasji marzeń. Uroczyście przywitał wszystkich kierując zarazem szczególnie ciepłe słowa do tych nowych uczniów, którzy w tym dniu po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

      Zaznaczył przy tym, że jak każdy nowy rok, tak i ten budzi wiele obaw i niepokojów, szczególnie w sercach i umysłach uczniów, którzy właśnie po raz pierwszy przekraczają próg naszej szkoły. Zapewnił, że czeka ich wiele pięknych chwil, które będą mogli przeżywać wspólnie ze swoimi rówieśnikami jak i starszymi wspaniałymi koleżankami i kolegami, nauczycielami oraz pracownikami szkoły, którzy zadbają o to, aby czuli się w naszej szkole miło i bezpiecznie.

      Dyrektor ZSOiT dr Cezary Antoni Wysocki zapewnił również, że znajdą tu wielu przyjaciół, a starsi koledzy na pewno będą mili i zawsze można liczyć na ich pomoc.

      Następnie Pan Dyrektor przedstawił kadrę kierowniczą naszej szkoły, pracowników administracji i obsługi zapewniając wszystkich o ich życzliwości i chęci pomocy każdemu uczniowi. Poinformował, że po części oficjalnej wszyscy uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach.

       

      DOBREGO ROKU SZKOLNEGO !!!

       

      Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego

     • Narodowe czytanie

      Dzisiejsze czasy nie sprzyjają czytaniu książek. Najczęściej zastępujemy je tabletami lub smartfonami, za pomocą których najchętniej korzystamy z mediów społecznościowych. Czytanie ograniczamy do śledzenia nowych postów znajomych, szukaniu informacji o naszych idolach i zostawianiu pod nimi komentarzy. Często nie przywiązujemy wagi do treści; o wiele bardziej skupiamy się  na emotikonach, obrazkach. Niewielu nas zachwyca się tomami trylogii H. Sienkiewicza.

      Czytanie umiera, dlatego różne organizacje podejmują ciekawe inicjatywy, których celem jest przywrócenie wszystkim nam chęci czytania. Jedną z takich inicjatyw jest akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Narodowe Czytanie.

      Społeczność naszej szkoły również w tym roku włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji.

      Podczas tegorocznej edycji odczytaliśmy wspólnie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Młodzież chętnie słuchała rówieśników wcielających się w postaci utworu: gderającą pannę Dulską w papilotach na głowie; nieustannie spacerującego Felicjana, który wypowiada tylko jedno zdanie: „ A niech was wszyscy diabli” czy Meli, która różniła się od Dulskich swoją postawą.

      Podczas spotkania z lekturą wybrzmiała wyjątkowość tego utworu; świetne wyczucie języka, komizm oraz jego unikalne przesłanie:

      należy walczyć z kłamstwem, ludzką obłudą, dwulicowością.

      Narodowe czytanie trwało tylko jeden dzień, ale pozwoliło odkryć przeciwnikom książek, że warto oderwać wzrok od ekranu smartfona; że zapisane małymi czcionkami kartki także mogą być interesujące.

     • Zakończenie roku szkolnego

      Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 społeczność uczniowską, rodziców i nauczycieli. Początek uroczystości dn. 25.06.2021 o godz. 12:00 na placu apelowym, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

      Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku

     • Uchwalenie Konstytucji 3 Maja...

      Uczniowie naszej szkoły uczcili 230-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja udziałem w konkursie na pracę plastyczno-graficzną wykonaną dowolną techniki. Oto wyniki:

      I kategoria: praca plastyczna – plakat

      I miejsce: Krystian Wawrzeniku 2 e LO
      II miejsce: Emilia Czopur 3 b TZ
      III miejsce: Vanessa Stabla 3 a TZ

      II kategoria: prezentacja multimedialna

      I miejsce: Adrian Szymański 2 a TZ
      II miejsce: Patrycja Zalewska 1 a TZ

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że wykazują się postawą patriotyczną.

     • Ogłoszenie

      Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku uprzejmie informuje, że praca hybrydowa będzie przebiegała wg następującego harmonogramu:
      1. w dn. od 17.05.2021 - 21.05.2021 stacjonarne zajęcia w szkole odbywać się będą dla klas: IALO, IBLO, ICLO, IIALO, IATZ, IBTZ, ICTZ, IDTZ, IIETZ, IIIATZ, IIIBTZ;
      2. w dn. 24.05.2021 - 28.05.2021 stacjonarne zajęcia w szkole odbywać się będą dla klas: IIBLO, IICLO, IIDLO, IIELO, IIATZ, IIBTZ, IICTZ, IIDTZ, IIFTZ, IIGTZ;
      3. od 31.05.2021 nauka dla wszystkich klas będzie się odbywała w trybie stacjonarnym.

      Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku

     • Matura 2021

      Nowa galeria Matura 2021 została dodana do albumu fotograficznego.

      W dniach 04 – 06.05.2021 r. uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego i po raz pierwszy Technikum Zawodowego Nr 1 w Białymstoku przystępowali do egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego

      Egzamin odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniom jak co roku towarzyszył stres ale po wyjściu z sali egzaminacyjnej widać było uśmiech na twarzach co świadczy o tym, że możemy liczyć na same pozytywne wyniki.

      Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zapewnienie atmosfery bezpieczeństwa i spokoju  oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Ogłoszenie

      Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku uprzejmie informuje, iż od dnia 10.05.2021 do 14.05.2021 w szkole odbywać się będą zajęcia stacjonarne z praktycznej nauki zawodu tylko w kasie IIIA TZ i IIIB TZ.

      Pozostałe klasy Technikum przez ten tydzień pracują online.
      O organizacji zajęć od 17.05.2021 Dyrekcja ZSOiT w Białymstoku poinformuje na początku przyszłego tygodnia.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • zsoitbialystok@wp.pl
   • (+48) 85 653 00 73 (+48) 85 654 76 25
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1 15-762 Białystok 15-762 Białystok Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl