Aktualności

          • Autorski projekt fotograficzny

            Osiem miesięcy pracy nad autorskim projektem fotograficznym zakończy wspólna wystawa uczestników 9. edycji Masterclass ImageWorks - warsztatów prowadzonych przez Anitę Andrzejewską i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.

            Swoje prace zaprezentują na niej również nasi nauczyciele - Tomasz Mieleszko i Maciej Wiślak.

            Wernisaż odbędzie się 25 czerwca 2026 roku o godz. 18.00 w galerii Pauza w Krakowie.

          • CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK w ZSOiT

            Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Charytatywna Zbiórka Książek” organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem przedsięwzięcia było wsparcie dzieci i młodzieży objętych pomocą fundacji, a także promowanie czytelnictwa, postaw prospołecznych oraz idei wolontariatu.

            Do udziału w akcji zaproszeni zostali uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Zbierano książki nowe i używane, znajdujące się w dobrym stanie.

            Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu darczyńców udało się zebrać 685 książek, które zostały przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zebrane egzemplarze otrzymają „drugie życie”.

            Przeprowadzenie zbiórki było cenną lekcją wrażliwości społecznej i współpracy. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że nawet niewielki gest może przyczynić się do pomocy potrzebującym. Akcja pozwoliła również zwrócić uwagę na wartość książek oraz rozwijanie nawyku czytania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy włączyli się w organizację i wsparcie zbiórki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się osiągnąć cel akcji i wesprzeć działalność Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

          • Janek – uczeń pełen pasji i zaangażowania

            Jesteśmy dumni z naszego ucznia. W tym roku szkolnym Janek osiągnął wiele sukcesów. Cieszy nas, że oprócz nauki śpiewu w szkole muzycznej aktywnie uczestniczył w życiu szkoły – śpiewał w chórze szkolnym, angażował się w wolontariat oraz pomagał przy nagłaśnianiu szkolnych uroczystości.

            Życzymy Jankowi kolejnych sukcesów, wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i wielu powodów do radości w przyszłym roku szkolnym.

          • Powód do dumy – nasi uczniowie w Reprezentacji Polski U-19

            Dwóch naszych uczniów – Maciej Dmochowski oraz Kacper Łupiński – przesyła pozdrowienia ze zgrupowania Reprezentacji Polski U-19.

            To ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że ciężka praca, zaangażowanie i sportowa pasja naszych uczniów są dostrzegane na najwyższym poziomie. Gratulujemy powołania i życzymy powodzenia podczas zgrupowania, wielu cennych doświadczeń oraz sukcesów w biało-czerwonych barwach!

            Trzymamy za Was kciuki!

          • XXXV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA LIRA w Rybniku

            PAWEŁ SZERSZENOWICZ z klasy 1C TZ wraz z Miejską Orkiestrą Dętą Miasta Białystok oraz NATALIĄ TRUSZKOWSKĄ z klasy 1D LO wraz Mażoretkami ESTRELLA wzięli udział w XXXV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA LIRA 12-14.06.2026r. w Rybniku.

            W jubileuszowej XXXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” – Rybnik 2026 zaprezentowało się 18 orkiestr dętych i 16 formacji tanecznych i mażoretek ze Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy, Szwajcarii, Meksyku i Polski.

            Paweł Szerszenowicz z klasy 1C TZ wraz z orkiestrą zdobył Dyplom Uznania i Puchar Dyrektora Festiwalu Statuetkę „ZŁOTEJ LIRY” za brawurowe wykonanie musztry paradnej oraz Brązowe Pasmo.

            Natalia Truszkowska z klasy 1D LO wraz z Mażoretkami ESTRELLA zdobyła wyróżnienie specjalne Dyplom Uznania: za bardzo dobre połączenie choreografii z akompaniamentem orkiestry oraz umiejętność harmonijnego współtworzenia widowiska artystycznego.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

          • Sukces naszych uczniów!

            Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zaprezentowali autorski projekt aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję do wspomagania prawidłowej segregacji odpadów.

            Innowacyjne rozwiązanie zostało wysoko ocenione przez jury i zdobyło II miejsce w województwie.

            Projekt łączy nowoczesne technologie z działaniami na rzecz ochrony środowiska, pokazując kreatywność, zaangażowanie i umiejętności naszych uczniów.

            Serdecznie gratulujemy zespołowi: Aleksandra Adamczewska, Zuzanna Mazerska, Julia Jackowska, Wiktoria Czajkowska, Aniela Słomińska, Patrycja Ochałek, Patrycja Leszczuk, Stanisław Jurgielewicz oraz opiekunom projektu Tomaszowi Czechowi i Natalii Gierasimiuk (BFKK).

            Życzymy dalszych sukcesów!

          • Jan Połocki reprezentował szkołę podczas koncertu na scenie Akademii Teatralnej

            Jan Połocki z klasy 1C TZ wziął udział w dorocznym koncercie Szkoły Muzycznej, który odbył się w Akademii Teatralnej. Podczas wydarzenia miał okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed publicznością oraz zdobyć cenne doświadczenie sceniczne.

            Udział w koncercie był zwieńczeniem jego całorocznej pracy i zaangażowania w rozwijanie muzycznej pasji. Gratulujemy Jankowi występu i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

          • Spływ kajakowy rzeką Supraśl

            W dniu 18 czerwca uczniowie klas IB LO, 3B LO i 4C TZ uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Supraśl. Do pokonania był 18 kilometrowy odcinek rzeki z Supraśla do Wasilkowa.

            To doskonała okazja do integracji klas. Było bardzo aktywnie, a pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

          • Nowoczesne technologie w praktyce

            12 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 4.0 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego" wzięli udział w szkoleniu dotyczącym AI oraz innych rewolucyjnych technologii na terenie Politechniki Białostockiej.

            Uczniowie dowiedzieli się jakie są silne strony tej technologii, obalone zostały również fałszywe przekonania i mity dotyczące AI, a także zarysowana została potencjalna przyszłość tego zjawiska.

            Uczestnicy szkolenia mieli szansę poznać metody wykorzystania AI w pracy oraz podczas projektowania nowoczesnych technologii takich jak robotyka, wirtualna rzeczywistość, hologramy, oraz realistyczne symulacje rzeczywistości.

            Nie zabrakło też sycącego obiadu oraz aktywnie spędzonego czasu na strefie relaksu.

          • Spotkanie z przedstawicielem firmy Konsbud Audio

            Dnia 18.06.2926r. uczniowie spotkali się w czytelni szkolnej z gościem – przedstawicielem firmy Konsbud Audio z Warszawy, panem Jackiem Majewskim.

            Przeprowadził on słuchających przez drogę od powstania dźwięku, jego przetwarzanie, aż po kalibrację monitorów odsłuchowych dla lepszego efektu dla odbiorcy.

            Zostały zaprezentowane monitory firmy GENELEC – pioniera nowych, autorskich rozwiązań w dziedzinie monitorów audio.

            Spotkanie było bardzo pouczające. Dziękujemy !!!

          • Mazurska szkoła przetrwania

            Trzydniowa przygoda na Mazurach klas 4e TZ, 3d TZ i 1e LO, niestety dobiegła końca.

            Była pełna wyzwań i emocji, których niejeden podróżnik mógłby zazdrościć!

            Nasi dzielni uczniowie zmierzyli się ze sztormem na kajakach – deszcz lał jak z cebra, a fale bujały łódkami niczym na oceanie.

            Ale co to dla prawdziwych odkrywców? Przecież byli tam, by przeżyć prawdziwą szkołę przetrwania!

            W lesie zbudowali szałasy, które pewnie mogłyby konkurować z królewskimi apartamentami, a ogień z krzesiwa, rozpalany wspólnymi siłami przywołał ciepło i iskry dobrego humoru.

            W przerwach między tym wszystkim, nasi graficy łowili ryby, które dzięki ich umiejętnościom, chyba same wskakiwały na haczyki. Nawet w ekstremalnych warunkach, nie umarlibyśmy z głodu.

            Domki 8-osobowe były oazami po całym dniu pełnym wrażeń.

            Od rana do późnego wieczora, młodzież korzystała z mnóstwa atrakcji – mega piłkarzyków, walk sumo, wieczoru filmożerców, parku linowego, strzelania z wiatrówek i łuków...

            Nie straszna im była, ani kapryśna aura, ani kałuże, bo we wszystkim grupie towarzyszyły trzy uśmiechnięte wychowawczynie - p. Brzostowska , p. Jurczewska oraz p. Sobolewska, idące ramię w ramię z podopiecznymi. Ich energia i humor były jak promyk słońca, który rozpraszał każdą chmurę.

            Mazurska szkoła przetrwania?

            Udała się na medal – i to z klasą, śmiechem i odrobiną dzikiej przygody!

          • Razem dla zwierząt – relacja z wyjazdu młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu

            Dnia 12 czerwca 2026 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w wyjeździe do Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt „AS „w Czarnej Białostockiej. Głównym celem wizyty była pomoc w opiece nad podopiecznymi stowarzyszenia.

            Podczas pobytu wolontariusze wyprowadzali psy na spacery, dbając o ich aktywność i dobre samopoczucie. Była to doskonała okazja do okazania zwierzętom troski, czułości i uwagi, których tak bardzo potrzebują. Uczestnicy wyjazdu mieli również możliwość poznania codziennej pracy osób zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami.

            Wyjazd był cennym doświadczeniem, które uwrażliwiło młodzież na potrzeby zwierząt oraz pokazało, jak ważna jest działalność wolontariacka. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

          • Finał Turnieju Szachowego

            10 czerwca odbył się Finał Turnieju szachowego.

            O pierwsze miejsce walczyli: Kozikowski Sambor 2C LO i Pawelec Marcel 3B TZ.

            O trzecie miejsce zawalczyli: Horaczy Adrian 3C TZ, Martin Chen 1F LO i Drozdowski Jakub 1E LO.

            1 miejsce: Kozikowski Sambor 2C LO

            2 miejsce: Pawelec Marcel 3B TZ

            3 miejsce: Drozdowski Jakub 1E LO

            Gratulujemy zwycięzcom!

            Życzymy dalszych sukcesów!

          • „Booktalking – bohater literacki ma głos”

            W czytelni szkolnej 09.06.26 odbyła się 3 edycja konkursu czytelniczego „Booktalking – bohater literacki ma głos”. Wyrazy uznania dla uczestników za podzielenie się refleksją na temat przeczytanych książek! Sztuką jest opowiedzieć tak o książce, żeby inni po nią sięgnęli! Wyrazy uznanie za popularyzowanie czytania i odwagę występowania przed publicznością.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
      • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
        (+48) 85 653 32 15 - księgowość
        (+48) 85 651 37 18 - internat
      • ul. Antoniuk Fabryczny 1
        15-762 Białystok
        Poland
      • www.zsoit.bialystok.pl