• Świąteczny kiermasz...

      Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Technicznych w Białymstoku zorganizowało Świąteczną akcję niesienia pomocy Pani Małgorzacie oraz jej niepełnosprawnemu synowi Krystianowi.

      W dniach 2-8 grudnia 2022 roku, z udziałem uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin, odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych środków czystości oraz żywności o długim terminie ważności. Podczas pracy w tym projekcie młodzież nie tylko nauczyła się zasad planowania i przygotowywania złożonego przedsięwzięcia, jakim było niesienie pomocy, ale także uczniowie przyswoili sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Ponadto młodzież naszej Szkoły wykazała się ogromną dojrzałością, poczuciem odpowiedzialności za innych, gdyż w dniach 7-8 grudnia 2022 roku dodatkowo zorganizowała kiermasz własnoręcznie wykonanych pięknych ozdób i kartek świątecznych. Pierwsze

     • LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ

      Dziewczęta naszej szkoły rozpoczęły licealiadę w piłce siatkowej. 18 listopada zmierzyły się z zawodniczkami XIV LO w Białymstoku. Mimo przegranej 2:0 postawa naszych dziewcząt zasługuje na brawa. Skład naszego zespołu uległ dużej rotacji (dla trzech zawodniczek z podstawowego składu był to debiut). Podczas meczu były momenty gdzie prowadziłyśmy nawet pięcioma punktami, jednak doświadczenie naszych koleżanek z XIV LO, które grają ze sobą znacznie dłużej, zadecydowało o naszej przegranej. Za dwa tygodnie kolejny mecz: trzymajcie kciuki.

     • Podlaskie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

      W dniu 7 listopada 2022 r. uczennice Wiktoria Czajkowska oraz Nikola Szklanko reprezentowały Samorząd Uczniowski ZSOiT w Białymstoku na podlaskich konsultacjach Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie dotyczyło ważnych dla młodych ludzi tematów, takich jak: wygląd szkoły XXI wieku, źródła wzorców, efektywne uczenie się. Przeprowadzono panel dyskusyjny dotyczący m. in. przemocy w Internecie, wykorzystania na lekcjach technologii informacyjnej, korzystania z e-podręczników. Uczniowie białostockich szkół średnich dyskutowali także na temat nowoczesnego patriotyzmu oraz zdrowia psychicznego współczesnej młodzieży.

     • UROCZYSTE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

      Tradycją naszej szkoły jest to, że upamiętniamy odzyskanie przez Polskę suwerenności w sposób nieszablonowy, wykorzystując nasze pasje, pokazując naszą radość z daru wolności i niezawisłości.

      Już po raz czwarty został rozgrany Turniej Niepodległości. Wspólnie wypracowywaliśmy jego formułę, dostosowując się do zmieniającej rzeczywistości. Co nas niezwykle cieszy, ilość uczestników stale wzrasta, stąd w tym roku rozgrywki klasowe w dwóch kategoriach o Puchar Dyrektora Szkoły, zostały zakończone już tydzień temu. W czwartek odbyły się tylko dwa mecze, ale za to niezwykłe, pokazujące, że stanowimy społeczność, która jest zintegrowana i potrafi się wspólnie bawić. W pierwszym meczu zmierzyli się trenerzy ze zwycięzcami rozgrywek w kategorii Szkoły Mistrzostwa Sportowego - klasą III a, w drugim nauczyciele ZSOiT ze zwycięzcami w kategorii klasy ogólne i technikum, czyli drużyną, skład k

     • Akcja czytelnicza CZYTAJ PL 2022

      Nauczyciele bibliotekarze ZSOiT po raz kolejny zgłosili szkołę do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie mogą za darmo przeczytać 18 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
      Aby wziąć w niej udział, należy: ściągnąć aplikację mobilną Woblink, przy pomocy smartfona zeskanować z plakatów „Czytaj PL” (dostępne w bibliotece i na korytarzu) kod QR i pobrać na telefon wybraną książkę.

     • Nasi humaniści w teatrze

      ​​​Uczniowie pierwszych klas licealnych ( 1 E oraz 1 D ), wraz z opiekunami: panią Anną Mieleszko oraz panią Magdaleną Majewską 26.10.2022 roku obejrzeli na kampusie UwB w Uniwersyteckim Centrum Kultury spektakl zatytułowany Treny ( na podstawie poezji Jana Kochanowskiego).​​​​​​

      Uczniowie mogli podziwiać zmagania aktorów Teatru Dramatycznego z poezją renesansową. Reżyser Grzegorz Suski umożliwił widzom udział w przedstawieniu poprzez stworzenie kameralnej atmosfery i bliskość aktorów. Wszyscy obecni mogli na nowo poczuć tęsknotę i żal J. Kochanowskiego po utracie córki.

     • PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

      Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas maturalnych, uczestniczyli w pielgrzymce, by prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Tak było i w tym roku.

      21 października udaliśmy się do Wilna. W pielgrzymce uczestniczyło 40 osób wraz z opiekunami. Na miejsce dojechaliśmy przed południem, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem - panią Jolą, która oprowadzała nas po pięknym Wilnie. Najpierw zwiedziliśmy kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła na Antokolu, zwanej perełką sztuki. Następnie, w samo południe, uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, gdzie zawierzyliśmy naszą przyszłość Matce Bożej, głównie prosiliśmy o pozytywne wyniki matury i dobry wybór dalszej drogi życiowej. Po Mszy św. każdy miał swoje 5 minut na indywidualną rozmowę z Matką Bożą. Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania była pobliska Cerkiew p

     • Wizyta w Hospicjum stacjonarnym Proroka Eliasza

      24 października nasza młodzież pod opieką pani Margeryty Ordowskiej odwiedziła Hospicjum stacjonarne Proroka Eliasza w Makówce koło Michałowa. Celem wizyty było przybliżenie uczniom zakresu działania tej placówki oraz przedstawienie form współpracy z wolontariuszami.

      Hospicjum kierowane przez dr Pawła Grabowskiego, z którego inicjatywy powstał ten ośrodek przeznaczone jest dla pacjentów z wiejskich terenów Podlasia, gdzie każdy nieuleczalnie chory może czuć się jak w domu, wśród bliskich.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

      13 października 2022 roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym apelu zorganizowanym na sali gimnastycznej naszej placówki. Nad przygotowaniem uczniów do części artystycznej czuwali wychowawcy klas pierwszych, których uczniowie dzięki tradycyjnemu ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły, przyjmując na siebie obowiązek odpowiedzialnego reprezentowania jej w środowisku lokalnym.

     • Dzień integracji w naszej szkole

      Nowa szkoła to nowe wyzwanie. Dla niektórych bardzo trudne, dlatego, aby ułatwić uczniom klas pierwszych ich początek w naszej szkole, piątek, 23 września, stał się dniem integracji owych klas. Pomysłów na owocną integrację było wiele.

      Klasy 1a,b TZ oraz 1 e LO dzień te spędziły w Parku Linowym w Fastach. Wspólne pokonywanie wyznaczonych tras z pewnością przyczyniło się do scalenie zespołów klasowych.
      Pokonując grawitację i niejednokrotnie lęk przed lataniem integrowały się inne klasy naszego liceum, które odwiedziły Strefę Wysokich Lotów.
      Sportową integrację miała również klasa 1 b LO, która kibicowała reprezentacji Polski U-21 podczas meczu rozegranego na stadionie miejskim.
      Nieco spokojniej przebiegała zapewne integracja klas technicznych, które odwiedziły Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.
      Miejmy nadzieję, że czas ten został wykorzystany dobrze i nasze pierwsze klasy są już zgran

  • Godziny dzwonków

   Sobota 15.06.2024
   ROZKŁAD DZWONKÓW - po 45 minROZKŁAD DZWONKÓW - po 30 min
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl