• Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2023 r.

      ​​​​​W trakcie czterdziestu dni Wielkiego Postu przychodzi czas rekolekcji, czyli osobistego spotkania z Bogiem. W dniach 27-29 marca b.r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, które poprowadził ks. dr Tomasz Grabowski.​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W pierwszym dniu rekolekcji pięknych przeżyć dostarczyła wszystkim Droga Krzyżowa z udziałem uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcją na czele, którą odprawiliśmy na korytarzach naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy nabożeństwa angażowali się w niesienie krzyża, co pomagało w autentycznym przeżywaniu kolejnych stacji, przeplatanych pięknymi śpiewami wielkopostnymi wykonanymi przez p. Katarzynę Czyżewską. Drugi dzień rekolekcji to spotkanie z Jezusem podczas Mszy św. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Natomiast trzeciego dnia w szkole odbyło się spotkanie z księdzem rekolekcjonistą, który w swojej konferencji przypomniał ws

     • Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poliglota

      Dnia 3.03.2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poliglota. Wzięło w niej udział ok. 50 uczestników z Białegostoku i województwa podlaskiego.

      Celem konkursu było doskonalenie języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, rozwijanie kompetencji językowych, zwrócenie uwagi na potrzeby znajomości więcej niż jednego języka obcego, umożliwienie wykazania się znajomością co najmniej dwóch języków obcych oraz umożliwienie rywalizacji między uczniami szkół województwa podlaskiego.

     • „Solidarni z Grzegorzem”

      W dniach 20, 22 i 23 marca Szkolne Koło Wolontariatu ZSOiT w Białymstoku zorganizowało zbiórkę środków pomocowych pod hasłem „Solidarni z Grzegorzem” na leczenie i rehabilitację absolwenta naszej szkoły, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie całej społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Poniżej zamieszczamy podziękowania mamy Grzesia przesłane do naszej szkoły.​​​​​​​

     • "Ośmiu Wspaniałych"

      W dniu 23 marca 2023 odbyła się gala kończącą XXVIII białostocką edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Jesteśmy dumni, że nasza uczennica Aleksandra Ambrożewicz została jej laureatką. Ola jest aktywnym wolontariuszem fundacji NASZPIKOWANI od ok. 4 lat. Czynnie bierze udział w akcjach organizowanych przez fundację. Jej główną rolą jest pomoc osobom zmagającym się z wszelkimi chorobami nowotworowymi, szczególnie białaczką. Jako wolontariusz pomaga również w ośrodku fundacji “mój kolorowy AUTentYZM”, przeznaczonym do terapii dla osób z autyzmem i innymi schorzeniami.

     • Licealiada

      To był nasz dzień! Wyjazd do Sokółki i dwa mecze wygrane - oczywiście nie obyło się bez bardzo dużych emocji. Pierwsze sety w obu meczach wygrywałyśmy ze znaczną przewagą ale żeby nie było nudno - drugie sety były przegrane. Oba mecze kończymy tie- breakiem. Ale w jakim stylu! To był nasz dzień. Dziękujemy Julii Stańczyk dla której był to ostatni mecz w reprezentacji ZSOiT i życzmy dalszych sukcesów sportowych!

     • Konferencja

      W dniu 28.03.23 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyła się konferencja "Białystok dla młodych - jesteśmy przyszłością"organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Białystok. Podczas konferencji odbył się również panel dyskusyjny nt. aktywizacji młodzieży w naszym mieście oraz warsztaty "Jak być skutecznym liderem?" Naszą szkołę reprezentowała Nikola Szklanko i Kornel Bieniasz z opiekunem Emilią Lewkowicz.

     • Regionalna Olimpiada Wiedzy Historycznej o Armii Krajowej

      W dniu 14 marca 2023 roku nasi wspaniali uczniowie: Małgorzata Bielska, Jakub Szkuta i
      Damian Kossakowski uczestniczyli w finale „Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o
      Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach organizowanej przez Instytut Pamięci
      Narodowej w Białymstoku​​​​​​.

      Rywalizacji merytorycznej i współzawodnictwu, towarzyszyła
      niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera. Oprócz udziału w ostatnim etapie konkursu młodzież
      miała okazję porozmawiać i spotkać się z majorem Czesławem Chociejem, prezesem
      Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Białystok. W nagrodę laureaci
      pojadą na wycieczkę śladami Armii Krajowej na Pomorzu.
      Gratulujemy!!!

     • Licealiada

      We czwartek 09.03.2023 odbył się turniej dziewcząt w piłce siatkowej w ramach licealiady województwa podlaskiego. Niestety tym razem nasze reprezentantki uległy bardziej doświadczonemu zespołowi z Augustowa.

     • KONKURS RECYTATORSKI

      W piątek 24.02.2023 roku o godzinie 10:00 odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego poezji niemiecko, anglo i rosyjskojęzycznej Poezja bez granic. Hasłem tegorocznej edycji była MUZYKA. Po raz pierwszy w tym roku dołączyli do nas uczniowie, którzy recytowali wiersze w języku rosyjskim. Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników ze szkół województwa podlaskiego, którzy zaprezentowali utwory literackie związane z tematyką muzyczną. Recytację po niemiecku oceniała p. Katarzyna Czyżewska wraz z przedstawicielką CEN-u, p. Krystyną Łuniewską. Recytację po angielsku oceniała p. Dorota Kruszewska, a po rosyjsku p. Dorota Szymborska i Anna Targońska.

     • Wojewódzki Konkurs Recytatorski

      Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji niemiecko - anglo - rosyjsko - języcznej "Poezja bez granic" odbędzie się w naszej szkole 24.02.2023 (piątek) o godzinie 10:00. Hasłem tegorocznej edycji jest "Muzyka".

      Wojewódzki Konkurs Poliglota odbędzie się w naszej szkole w piątek 03.03.2023 o godzinie 10:00.

     • Studniówka 2023

      W dniu 3 lutego 2023 r. społeczność szkolna ZSOiT uczestniczyła w balu studniówkowym , który został zorganizowany w Dworku Czarneckiego. W uroczystości wzięli udział : Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz, najważniejsi goście tego wieczoru , maturzyści.

      Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości przedstawiciele maturzystów . Następnie głos zabrał pan Dyrektor dr Cezary Antoni Wysocki. W swoim wystąpieniu zwrócił się do bohaterów tego balu, mówiąc o tym , że przed nimi pierwszy tak ważny egzamin, który w dużym stopniu wpłynie na ich dalsze życie. W związku z tym powinni poważnie i odpowiedzialnie potraktować ten sprawdzian dojrzałości. Jednocześnie życzył im udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń, jakich zapewne dostarczy im ta szczególna noc.
      Kolejno niezwykle ciepłe i wzruszające słowa skierowała do Dyrekcji i nauczycieli przedstaw

     • JASEŁKA SZKOLNE

      22 grudnia 2022 roku społeczność szkolna uczestniczyła w jasełkach przygotowanych przez naszych uczniów pod czujnym okiem pań profesor Agnieszki Domańskiej i Małgorzaty Ozorowskiej-Gładysz, a także księży uczących w naszej szkole.

      Przedstawienie wspaniale połączyło znany wątek świąt Bożego Narodzenia ( historię Maryi i Józefa oraz Dzieciątka Jezusa) z realiami świata współczesnego. Uczniowie, wcielając się w role sobie bliskie ( młodzieży), zadawało publiczności oglądającej jasełka pytania: czym są tak naprawdę święta, jak je przeżywamy i czego od siebie wzajemnie oczekujemy?
      Jasełka uświetniło również wspólne śpiewanie kolęd oraz fragment Pisma Świętego odczytany przez księdza Karola Piniewskiego.
      Uroczystość zakończyły życzenia świąteczne i noworoczne złożone przez panią wicedyrektor Wiolettę Marię Karczewską całej społeczności szkolnej.

     • O G Ł O S Z E N I E ! ! !

      22.12.2022 r. (czwartek) - Lekcje w tym dniu będą skrócone.

      - 10:20 – jasełka wszystkie klasy 1 i 2

      - 11:05 – jasełka wszystkie klasy 3 i 4

      22.12.2022 r. (czwartek) - spotkania opłatkowe klasowe:

      - 10:20 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 3 i 4 (zgodnie z wykazem sal)

      - 11:05 – spotkanie opłatkowe - wszystkie klasy 1 i 2 (zgodnie z wykazem sal)

  • Godziny dzwonków

   Sobota 15.06.2024
   ROZKŁAD DZWONKÓW - po 45 minROZKŁAD DZWONKÓW - po 30 min
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
   • (+48) 85 653 00 73 - sekretariat
    (+48) 85 653 32 15 - księgowość
    (+48) 85 651 37 18 - internat
   • ul. Antoniuk Fabryczny 1
    15-762 Białystok
    Poland
   • www.zsoit.bialystok.pl